Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pojemność baku


Gość MarcinT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
Gość maciejka_sz
W Sunny-m N13 np. w moim sedanie pojemnosc zbiornika paliwa wynosi 50 Litrow.... Pozdrawiam

50L bez pompy i 47L z pompa elektryczna w zbiorniku. Tak podaje instrukcja oblsugi samochodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ciekawe, przy ilu zapala się rezerwa?

 

no to tez mnie ciekawi, jak zaczela migac kontrolka paliwa to wlalem do pelna 39litr wiec wychodzi ze bylo jeszcze 11lit ale domyslam sie ze jest jak pisaliscie ze jak podaja w ksiazce 50lit to wchodzi z 45, czyli po zapaleniu lampki zostaje jakies 5-7 litrow, ale jak to sprawdzic dokladnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak to sprawdzic dokladnie??

Jest tylko jedna metoda, która przychodzi mi na myśl.

Doprowadzenie autka do takiego stanu, w którym nie będzie w ogóle benzyny i wówczas zatankowanie do pełna :D No to wtedy będziemy wiedzieć dokładnie, ile benzyny wchodzi. Zadanie dla kogoś, komu bardzo zależy na sprawdzeniu pojemności baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ta metoda jest dokladna ale ja sie jej nie podejmuje ;), dziewczyna kumpla tak mu kiedys rozpieprzyla silnik, wlasnie jezdzac az jej zdechl samochod byl to opel astra, potem sie okazalo ze po wlaniu beny nie chcial juz opalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciejka_sz
hehe ta metoda jest dokladna ale ja sie jej nie podejmuje ;), dziewczyna kompla tak mu kiedys rozpieprzyla silnik, wlasnie jezdzac az jej zdechl samochod byl to opel astra, potem sie okazalo ze po wlaniu beny nie chcial juz opalic.

 

Bo to OPEL :P

Zapewniam Cie ze 3 razy opustoszyłem bak do konca, nalałem za 20 zł benzyny i pojechałem dalej :D

Mnie osobiscie udalo sie to 3 razy. Ale zawsze (na oparach) dojechalem jakos na stacje chociaz silnik juz przerywal. Najwiecej wlalem 46,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

wlasnie jak to jest w n14? ja wlalem najwiecej 41 litrow.

to by sie zgadzalo mi tez tak wychodzi ale mozna pojezdic pewnie i dluzej tylko zeby qrcze nie stanal na srodku drogi :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mnie ta kwestia też nie dawała spokoju wiec zalałem do baniaka za dyszke i heja, aż mi zdechł.

Zalałem do niego 50,7 litra.

W bańce miałem ok.2,4 l, ale że w momencie gdy stanął miałem na najblizszą stację dosłownie 50m zdecydowałem sięgo dopchać, skromną rezerwe w bańce wożę do dziś, bo jakoś nigdy nie ma czasu wlać tego do baku. :P

A moja kontrolka rezerwy jest raczej w częściowym uśpieniu, Potrafi zapalić sięna około 8-9 litrów przed końcem, po paru kilometrach gaśnie by zapalić sięponownie dopiero, gdy jużczas najwyższy szukać szubko stacji. A najczęściej nie zapala siewcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość banan1414

najwiecej zatankowalem 47 l

wczesniej autko samo zgaslo

 

[ Dodano: Sob 27 Gru, 2008 15:57 ]

Mnie ta kwestia też nie dawała spokoju wiec zalałem do baniaka za dyszke i heja, aż mi zdechł.

Zalałem do niego 50,7 litra.

W bańce miałem ok.2,4 l, ale że w momencie gdy stanął miałem na najblizszą stację dosłownie 50m zdecydowałem sięgo dopchać, skromną rezerwe w bańce wożę do dziś, bo jakoś nigdy nie ma czasu wlać tego do baku. :P

A moja kontrolka rezerwy jest raczej w częściowym uśpieniu, Potrafi zapalić sięna około 8-9 litrów przed końcem, po paru kilometrach gaśnie by zapalić sięponownie dopiero, gdy jużczas najwyższy szukać szubko stacji. A najczęściej nie zapala siewcale.

 

 

ta stacja to powinna sie zainteresowac inspekcja chandlowa

chyba ze masz wyciek :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nie, spoko, wycieku brak. Od tamtej pory nie raz już tankowałem ok 50l. W tym kilka razy powyżej, ale wtedy oczywiście uparcie lałem pod korek. Zresztą instrukcja mówi, że 50.

 

no to pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

wlasnie jak to jest w n14? ja wlalem najwiecej 41 litrow.

to by sie zgadzalo mi tez tak wychodzi ale mozna pojezdic pewnie i dluzej tylko zeby qrcze nie stanal na srodku drogi :?

mi stanął po 43 litrach, kontrolka zaświeciła się 100m wcześniej i przerywał na zakręcie. Podsumowując, siedem litrów chlupało bezużytecznie w baku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...