Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

klima w nx gti - nie dziala...


foster

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

skoro kupilem juz slicznego gti i ma klime ktora nie funkcjonuje, to czemu jej nie uruchomic ,nie?

 

przekaznik zalacza, ale nic sie nie dzieje, pewnie freon wyparowal :lol:

ma ktos jakies doswiadczenia w tym temacie?

 

z gory thx za wszelkie info, tzn. na co uwazac, jak juz pojade do zakladu co sie tym zajmuje, oraz ile moze kosztowac nabicie, czy sie to nie odnowi? itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny przeglad klimy z uzupelnieniem czynnika to jakies 200zl. Jesli to tylko ubytek, to zmiescisz sie w takiej kwocie, ale jesli nie.... ;-) Koszty moga byc znacznie wieksze. Przejedz sie do jakiegos serwisu klimy i tam Ci powiedza, co jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprężarka normalnie Ci chodzi :?: Może to być tylko brak czynnika chłodzącego w Twoim przypadku freonu. O ile pamiętam to już freonu się nie dobija tylko coś innego. W zakładzie zapewne dobiją Ci czynnik chłodzący wraz z kontrastem który jeśli są gdzieś nieszczelności będzie się wydostawał i pod wpływem chyba lampy ultra fioletowej będzie widać i możliwe będzie usunięcie wszelkich nieszczelności. Przy okazji przeglądu zapewne wymienią Ci olej w sprężarce. Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, thx za rady,

mam wstepna diagnoze:

 

czynnik jaki jest/byl w instalacjach do 93 roku (w wiekszosci) to R12.

a problem mam z kompresorkiem, sprzeglo magnetyczne nie zalacza sie, musze przeczyscic jakies blaszki i solenoid sprawdzic - robil juz ktos takie cus?

 

napchanie R12 kosztuje okolo 100pln, szczelnosc jakies 50pln w zaleznosci od skomplikowania rurek :?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szczelnosc kosztowala troche wiecej, bo rurki juz sie nie nadawaly do naprawy - wymienione na nowe - koszt ok 300 pln.

i wlasnie tutaj mnie zdziwil ciety usmieszek serwisanta... w zaleznosci od skomplikowania rurek. jak dla mnie jest to raczej niewymierne bo o skomplikowaniu rurek w klimach wiem tyle co nic!! czyli w zasadzie to moze kosztowac tak jak napisales :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

oki, klima chlodzi jak nalezy, koszt czynnika z robocizna 120pln, czas zabiegu 7 minut :P .

fajnie byloby zarabiac tyle za 7 minut!! :lol:

 

dzieki i pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...