Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie używana instalacja LPG(zabiera moc)??


Gość zgrywus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Poczytałem troche na forum ale odpowiedzi dla mnie nie są wystarczająco jasne.Czy jeżeli mam założoną instalacje LPG a z niej nie kożystam(przydaje sie ale bardzo żadko) to trace na mocy silnika??

Jeżeli tak to jak moge obejść ten problem nie likwidując całej instalacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz "tradycyjną " instalację (nie sekwencje) to na pewno. W dolocie masz założoną zwężkę która ogranicza moc -ktoś nawet robił fotkę, poszukaj na forum.

Jeżeli dolot to ta czarna rurka która dochodzi prawie do reflektora to nic w niej nie mam.Żadnej zwęzki ani nic (czytałem o tym na forum).I w sumie sie dziwie że tam nic nie włożyli.Czy jeżeli ten dolot jest czysty to gdzieś indziej może mulić auto??

Dziekuje ze odp:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto wykres z hamowni - auto testowe to Nissan Sunny GTI.

Obydwa pomiary przeprowadzone na benzynie, pomiar lepszy (141KM) z wyjętym mikserem od gazu a pomiar gorszy z mikserem na swoim miejsciu:

szeryf1.gif

 

Tutaj także macie to ciekawie wyjasnione (na przykładzie BMW 525): http://www.godula.cc.pl/gaz/bmw/strony/gaz.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałeś, to masz jednopunktowy wtrysk. Mikser gazowy jest założony w puszce filtra na gardzieli monowtrysku. Trzeba zdjąć górną obudowę filtra, zdjąć filtr i w otworze na dnie będzie taki srebrny krążek z rurką. Po jego wyjęciu trzeba zaślepić rurkę doprowadzającą gaz do miksera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziekuje bardzo:)Dzis zalalem gaz(bylem w jerez 120 km od mojej miejscowisci)teraz jak mi sie skonczy to wywalam to scierwo.W razie czego zawsze moge to wlozyc z powrotem:)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego zawsze moge to wlozyc z powrotem:)

Pozdrowienia

To gaz taki drogi w Hiszpanii?

Pozdr

Kamyk

 

Gaz kosztuje w tej chwili 63 centy a wacha 1,02 euraka wiec gaz jest o wiele tanszy ale to nie zmiania tego że do najbliższej stacjii z gazem mam 120 km w jedną strone w którą jeżdze raz na 2-3 miesiące a czasami nawet żadziej.Ale nie oszukujmy sie że jak mam zapłacić okolo 1 euro za litr benzyny (to dla mnie jak w polsce 1 zł) to chyba dla zdrowia mojego silniczka lepiej zainwestować 40 centow wiecej i jeździć na benzynie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Czw 22 Cze, 2006 18:34 ]

Z tego co napisałeś, to masz jednopunktowy wtrysk. Mikser gazowy jest założony w puszce filtra na gardzieli monowtrysku. Trzeba zdjąć górną obudowę filtra, zdjąć filtr i w otworze na dnie będzie taki srebrny krążek z rurką. Po jego wyjęciu trzeba zaślepić rurkę doprowadzającą gaz do miksera.

 

Przed chwilą byłem przy autku i zdjąłem obudowe filrta i filtr.Oczom moim ukazała sie gumora rurka wychodząca z DZIURY w obudowie filtra ,połączona z jakąś miedzianą rurką która dochodzi to tego właśnie nieczęsnego srebnego krążka;/

JEst to zrobione tragicznie ale mam pytanko.Co by sie stało gdybym wywalił ten krązek i zamontował stożek(albo i nie) a do miksera wymyśliłbym oddzielny dolot w ogóle nie połączony z dolotem do gaźnika??Czy ja dobrze kombinuje??W tedy benzyna ma własny dolot i mikser też??Czy ja coś pomieszałem czy to naprawde może być takie proste(np dam jakiś filtr do tej małej rureczki podobny to stożka tylko że mniejszy??

:D Prosze o odzowiedź bo ja biore wszystko o czym nie mam pojęcia na tzw CHŁOPSKI ROZUM:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...