Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] ODDII bład (check engine)


Gość lukuj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł mam taki - Consult lub itp. w złącvze Carb i jeździć obserwując co sie dzieje z napięciem sondy w czasie jazdy - sądzę, że będzie stałe, ale jego wartość może się wolno zmieniać to w górę to w dół (nie mylić z jasną, ale mglistą sytuacją). Napięcie sondy 1 zmiania się ok 2-3 x / sekundę, drugiej miernik rejestruje zmiany znacznie wolniej o 0,1 V na kilkadziesiąt sek. Zastanawiam się, czy podłączenie stałego napięcia na sondzie - (zemulowanie) nie załatwiłoby sprawy. Jak działąją emulatory OBD2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł mam taki - Consult lub itp. w złącvze Carb i jeździć obserwując co sie dzieje z napięciem sondy w czasie jazdy - sądzę, że będzie stałe, ale jego wartość może się wolno zmieniać to w górę to w dół (nie mylić z jasną, ale mglistą sytuacją). Napięcie sondy 1 zmiania się ok 2-3 x / sekundę, drugiej miernik rejestruje zmiany znacznie wolniej o 0,1 V na kilkadziesiąt sek. Zastanawiam się, czy podłączenie stałego napięcia na sondzie - (zemulowanie) nie załatwiłoby sprawy. Jak działąją emulatory OBD2?
Myślałem o emulacji sondy, tylko ni wiem czy w Kielcach lub w okolicy ktoś by mi to zrobił dobrze. Jestem ciekaw czy ktoś już tak zrobił i czy się to sprawdziło. Ciekawe czy dopasowało by się jakiś inny uniwersalny kat w miejsce starego ? Tam jest troche miejsca między starym katalizatorem a grugą sondą. A może przenieść sonde za ten drugi KAT ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dowiadywałem się w firmie

 

Tłumiki Kaliński

ul. Szamotulska 40

62-081 Chyby

 

o cenę regeneracji starego katalizatora do primery. Kosztuje to na miejscu, łącznie ze zdjęciem i założeniem 750-800 zł. Robią to też wysyłkowo, ale taniej może być pojechać i wrócić.

 

Ile takie coś może wytrzymać???

 

Mam też jeszcze jedno pytanie do znawców: zamierzam kupić p11.144, 1800 cm3 z 2001 roku.

Co jakiś czas zapala się w nim "check engine", gość który sprzedaje mówi że sprawdzał obie sondy, są OK. Czyli że, moim zdaniem, pada katalizator, samochód ma ponad 200 tys. przejechane. Więc rozumiem sobie, że po regeneracji kata kontrolka się zapalać nie będzie?

Czy jak kontrolka się pali to silnik przechodzi w tryb awaryjny i pali więcej???

 

I jeszcze jedno pytanie dla właścicieli silników z LPG: doczytałem się tu na forum że przy instalacji któraś sonda jest emulowana. Tylko która, bo są dwie???

Bo chcę założyć BRC 24 sekwencje. Czy to dobry pomysł?

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też jeszcze jedno pytanie do znawców: zamierzam kupić p11.144, 1800 cm3 z 2001 roku.

Co jakiś czas zapala się w nim "check engine", gość który sprzedaje mówi że sprawdzał obie sondy, są OK. Czyli że, moim zdaniem, pada katalizator, samochód ma ponad 200 tys. przejechane. Więc rozumiem sobie, że po regeneracji kata kontrolka się zapalać nie będzie?

 

Zapala się - OK ale jaki błąd komp. pokazuje? Kontrolka CHECK ENGINE nie pokazuje tylko błędów związanych z sondami czy katem :).

 

W przyklejonych jest taki temat: Chce kupic primere... - tam poczytaj na ten temat albo napisz nowy post.

 

O LPG poczytasz sobie w dziale LPG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Gość okraglaczek

Ciekawe rozwiazanie ale czy ktos go testowal na nissanach?

W nowych autach sa dwa katy czy ktos wycinal tego drugiego?? cos dzialo sie z autem?

Pytam sie bo chcem go wywalic

 

[ Dodano: Nie 18 Maj, 2008 10:52 ]

Jednak chyba ten patent dziala bo nie tylko w audi go montowali http://www.eclipse.net.pl/viewtopic.php?p=3744

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...