Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

dziwne grzanie się silnika...


Gość zeusik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oto problem - jazda bez gazowania do 140 - temp normalka w polowie - jazda z gazowaniem do 5 tys obr nawet i predkosci do 170 - silnik osiaga temp nawet do czerwonego pola - ciekawe zjawisko bo wczesniej tego niebylo - co zrobilem ostatnio? ano zmienilem olej na oryginalny podobno z opla... czy to wina oleju? jezdze na gazie poza tym - czy ten olej moze tracic film - swoje wlasciwosci powyzej pewnej granicy obrotów - pow. pewnej temp? ciekawy jestem waszych opinii - wykluczam te rzezczy które sie wam cisna na usta:

1. mam płynu do max i nie ubywa

2. wentylatory obydwa sie zalaczaja bo sprawdzalem - wiec termostat dziala (chyba hihi)

3. reszty odp czekam od was...

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję włączyc ogrzewanie - nadmuch na maxa i przegonić wóz po autostradzie - jesli nagrzewnica chłodzi silnik -

niedrożna lub wysypana chłodnica -

miałem dokładmnie to samo - do 140 ok potem sie przegrzewał

piszesz że wcześniej tego nie było -? może nie było takich temperatur.

U siebie w/w problem zuważyłem dopiero jak pojechałem do Włoch - tam gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyn ma 1 rok - olej mialem 10W 40 mobilek - wlalemn 10W 40 oryginalny (podobno) opla - 12zł za litr.... a chłodnica - a i owszem ma niektóre wysypane te harmonijki... wiec co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy pasek od pompy wodnej sie nie ślizga po załączeniu klimy przy większym obciążeniu a przedewszystkim przy wyzszych obrotach moze sie ślizgać. Bo podczas normalnej pracy silnik zagrzeje sie szybciej przy niskich obrotach niz przy wyższych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to chłodnica. W mojej starej P10 miałem podobne objawy, okazało się że prawie 1/3 chłodnicy była zakamieniona - ktoś wcześniej jeździł na wodzie. Wstawiłem zamiennik i było po kłopocie. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też auto się grzeje - wymieniłem już chłodnicę i pompę wody, a to cholerstwo dalej swoje... :twisted:

To może być wina instalacji gazowej (szczególnie przy tych temperaturach), spróbuj wyłączyć gaz i wtedy przegonić auto, jak ci się nie zagrzeje to masz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie chłodnicy problemy się skończyły - ale jeżdziłem wyłacznie na gazie - na benzynce nie próbowałem (przed wymianą chłodnicy). Temp spalania gazu jest wyższa niż benzyny - więc może to ma znaczenie? Spróbuj jak kolega pisał na benie.

Ja za swoją aluminiową dałem 280 PLN w JC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j ajednak stawiam na słaby olej - tzn na słabe jego wlsciwosci po osiagnieciu pewnej temp... bo przy mobilu nie mialem takich cudów...zmienie olej i sprawdze dziada..

co do linku - to jest oryginal? chyba nmie - u nas sa po 250 na miejscu i taniej tez mozna zalatwic podróbke - ale dziekuje za linka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam P10 i taki przypadek,nie daję mu w kość,ale czy nie masz tak,że wentylator owszem,załącza się,ale po jakimś okresie musi ostudzić silnik i wyłączyć się.

U mnie było tak,że się włączał,temperatura była w normie,tzn około środka wskaźnika i nie

rosła,z tym,że nie dawałem mu czadu,bo gdybym to zrobił,to napewno skoczyłaby do góry,a wentylator nie chciał się wyłączyć.

Pierwsze co sprawdziłem,to wąż powrotu wody do chłodnicy i co się okazało,wąż był chłodny,a to znaczy -uszkodzony termostat.

Wyjąłem,pod gorącą wodę,a on niestety nie otwiera.Wymieniłem na nowy.Wszystko gra.

Pozdrowienia.To jest pierwsze do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po cholere? jesli wentylatory zaczynaja dzialac juz powyzej polowy.... po prostu olej nie smaruje tak jak trzeba - takiejest moje zdanie - urywa sie film olejowy i juz...

wybacz zeusik ale nie masz racji olej owszem jest potrzebny ale nie sprawi ze temperatura bedzie rosła az tak gwałtownie to wina układu chłodzenia i stawiam 99% że to termostat.

Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

termostat sprawdzilem - otwiera sie !!!! wylałem płyn i wlałem wode - jakby lepiej ale wciaz sie grzeje jak go przegonie po miescie i na swiatłąch wysokie obroty - chłodnica jest w stanie - 3- albo 2+ - wiec chyba to łona... hihi trzeba bedzie wymienic... chyba ze cos innego.. a jakie sa objawy uszczelki pod głowica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wątpliwości że to chłodnica. Wymień i będzie spokój. Ostatnio widziałem po 320zł. Objawy uszczelki pod głowicą to olej zanieczyszczony płynem chłodniczym (taka margaryna się robi pod korkiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic z tych rzeczy - korek jest czysty i płynu ine ubywa - wiec wymieniam chłodnice i bedzie spokój - opowiem po wuymianie - dziekuje wam wsxystkim serdecznie - jakby ktos mial na sprzedaz w bdb stranie chlodnice do klimy to chetnie kupie - pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...