Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klimatyzacja Tak czy Nie ?


Gość marekmarecki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marekmarecki

Myśle o zakupieniu klimatyzacji do swojej Primery i chciałbym poznać opinie uzytkowników tego instrumentu. Jakie są wasze spostrzeżenia (wady, zalety, koszty utrzymania). Czy trudno jest utrzymać w miarę równą temperaturę w aucie (mam małe dziecko) :?:

Jednym słowem, opłaca się czy nie :?:

Z góry dzięki za pomoc :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima zdecydowanie TAK! Nie wyobrażam sobie auta bez klimy teraz. Po zakupie O... 3 tygodnie jeździłem bez klimy i nie wytrzymałem, pojechałem napełnić. O małe dziecko sie nie martw, możesz nauczyć sie tak korzystac z klimy, ze nic dziecku nie zaszkodzi.

 

Moje uwagi dot.klimy:

- żeby sie nie poprzeziębiac najlepiej przed wysiadaniem z auta na ok. 5 mniut wyłączyc klime, zeby sie temp. zrównała powoli

- serwis klimy nie jest drogi, napełnienie razem ze sprawdzeniem to ok.130 zł, do tego dochodzi wymiana foltra przeciwpyłkowego raz na rok

- auto z klimą zawsze troche wiecej pali (ok.1 l/100km)

- klima bardzo przydatna jest zima, jeżeli masz zamarznięte szyby!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja również jestem na TAK!

Planując zakup auta chciałem przyoszczędzić własnie na klimie, ale w końcu była w wyposażeniu, więc ją mam i w sumie bardzo dobrze wyszło. Wydawało mi się, że bez klimy da się żyć... i owszem da się, ale po co się męczyć :)

 

KOSZTY: na razie jeszcze nie wiem, bo mam auto 2 miesiące

 

ZALETY: wiadomo - chłodniej w aucie i nie roztapiasz się w upalne dni

 

WADY: oprócz większego zużycia paliwa (u mnie 0,1-0,4 l/100km) to na razie nie znalazłem.

 

Ja mam klimę manualną. Jak wsiądę do auta, które stało na ostrym słońcu przez cały dzień, to wiadomo, że nie będzie od razu mroziło, ale powietrze dosyc szybko się schładza do znośnej temperatury i mozna normalnie funkcjonować.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- klima bardzo przydatna jest zima, jeżeli masz zamarznięte szyby!

 

- Równiez jak masz zaparowane szyby, to po włączeniu klimy dużo szybciej odparowywują, niż przy używaniu samego nadmuchu.

 

Koszty: ja zapłaciłem za komleksową usługę wymiany wraz z odgrzybianiem 150zł i koleś powiedział, żebym przyjechał następnym razem za 2 lata. Więc nie dużo, przeliczając na rok. Filtr przeciwpyłkowy to koszt około 50-70zł.

 

Aha mam małe dziecko (2 latka) i nic ani trochu klima jej nie szkodzi, byle z umiarem :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie TAK

uwagi

-trzeba powoli obniżać temperaturę

-trzeba odgrzybiać (odczułem to na własnej skórze)

-trochę więcej pali auto

Właściwie to tak jak wyżej. Dorzucę jeszcze że filtr pyłkowy też się wymienia jak niema klimy a nabijanie jest w cenie założenia a następne w przypadku utraty czynnika chłodzącego (rozszczelnienie układu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima tro super sprawa, kiedyś myślałem że to zbędny bajer, ale odkąd mam autko z klimą uważam że klima jest niezbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAAAAAK niesamowity komfort. Wcześniej mialem auto bez klimy teraz nie wyobrażam sobie jazdy w lecie bez tego urządenia

 

- napewno większe zużycie paliwa ok 1 l/100 Km

 

- przy wlączeniu klimy jadąc na gazie czuje że spada dynamika auta ( w momęcie włączenia magicznego przycisku KLIMY czuje jak by się z tyłu mały spadochron otworzył ;) )

 

- No i nie trzeba szyb otwierać i desperacko ręki na zewnątrz wystawiać Chyba że ktoś lubi jazde na łokciu

 

O zaletach nie będę pisał WIADOMO JAKIE SĄ :D

 

Czy się opłaca musisz sam zdecydować napewno zakup klimy to wydatek zależy czy kupisz nową czy z używanego auta.

Napewno warto się zastanowić, pomyśleć i przedyskutować to np. na forum na szcęście jeszcze to na świecie jest za FREE

POZDRO :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekmarecki

Co sądzicie o tej klimatyzacji z Primery z '93r. :?:

http://www.allegro.pl/item110124936_nissan...imatyzacja.html

 

Czy lepiej zainwestować w coś nowszego jak ta z '96r.:

http://www.allegro.pl/item112129918_nissan...imatyzacja.html

 

O kupnie nowej nawet nie myślę, aż boję się pomyślec jaka by była jej cena i czy wogóle są jeszcze nowe klimy do Primery z '95r. A może macie namiar na kogoś kto chce sprzedać taka klimatyzację :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 % racji mają poprzednicy a od siebie jeszcze dodam...

 

żeby szybko schłodzić wnętrze gdy samochód stał na słońcu opuszczam 4 szybki w dół i jade tak ze 200 - 300m a gdy chłodek leci już z nawiewów to szyby do góry... robi się cicho, łba nie urywa no i robi się coraz chłodniej i przyjemniej... :grin:

 

no i gdy włączona klima nigdy nie ustawiam nawiewu na nogi.... bo można się przeziębić..

 

Jeszcze w biurze by się klima przydała bo ile w samochodzie można siedzieć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a kto sprzeda takie udogodnienie...

Chyba że z Anglika albo rozbitka patrzyłem te linki nie wiem czy są godne polecenia cena nawet znośna ale jeszcze bym sie potargował :smile: .

Ciekawe czy faktycznie sprawne. Jedna jest jeszcze w aucie to można sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekmarecki

A gdyby ta klima była niesprawna to koszt naprawy możebyc duży :?: Czy raczej nie ma co się tam zbytnio posuć :?: Niestety nie mam mozliwości podjechać i sprawdzić więc mogę liczyc tylko na szczerość sprzedającego :?

 

Jeszcze mam pytanie odnośnie zainstalowania klimy w aucie takim jak moje, trudno czy łatwo :?: Wymaga jakichś przeróbek :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie Tak za klima!! nie wyobrazam sobie juz bez - szczegolnie w takie dni jak dzis, ale i na jesien i zime gdy szyby paruja - odrazu para znika (jesli filtry czyste)

 

co do przeziebienia - to nie powinno sie wiac bezposrednio na siebie, a w zwyklej (recznej) klimie jak jest za zimno to zawsze mozna strumien powietrza podgrzac lub wylaczac co jakis czas - ale to mniej komfortowe

 

co do tych instalacji to musialbys sie dowiedziec u tego co ci bedzie montowal (chyba ze sam..) klima to chlodnica ze skraplaczem ale i pudlo z filtrem i chlodniczka + oprzyzadowanie - nigdy tego osobno nie widzialem i nie wiem jak wsadzic to pod konsole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował jeszcze zainstalować sobie termometr wew. - wtedy wiesz jaka jest temp. w aucie no i unikać nawiewu zimnego powietrza na nogi - można sobie odmrozić (to nie zart :( znam taki przypadek )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka rad jeżeli zdecydujesz się na używaną klimę z allegro

1 lepiej kupić coś co działą jeszcze w samochodzie jest wtedy jakakolwiek możliwość sprawdzenia (najlepiej wybrać się i sprawdzić jak to wygląda)

2 dokładnie sprawdź czy dostajesz komplet przewodów

3 w zdemontowanej sprężarce sprawdzić możesz jedynie sprzęgiełko

4 ważne aby w sprężarce zatkane były otwory do któych podłączasz przewody należy to zrobić zaraz po demontażu bo jeżeli dostanie się tam syf to może być problem

5 sprawdź czy wogóle masz instalacje w samochodzie pod klimę wszystkie wtyczki pod maską i w kabinie

6 nie zapomnij o czujniku do przepustnicy podbijającym wolne obroty i przekaźniku do skrzynki

 

Osobiście nabyłem komplentą klimę do N15 z allegro za 500zł bez chłodnicy w sumie z chłodnicą montażem nowym paskiem nabiciem i odgrzybieniem koszt imprezy wyniósł 1300zł klima była zdemontowana ale trafiłem na naprawdę uczciwego gościa i nie mam popwodów do narzekań wszystko pięknie działa do dziś (odpukać) W razie czego służę radą i pomocą on line :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował jeszcze zainstalować sobie termometr wew. - wtedy wiesz jaka jest temp. w aucie no i unikać nawiewu zimnego powietrza na nogi - można sobie odmrozić (to nie zart :( znam taki przypadek )

 

Pierwsze słyszę ale wierzę.

 

Co do klimy to ja sobie nie wyobrażam jak bym miał gdybym jej nie miał, mam 2 czarne auta i jak się takie zostawi na słońcu to ratuj się kto może (jak mówią kochani policjanci temperatura we wnętrzach niektórych samochodów może osiągnąć nawet 70 stopni C :D), klima jest zbawieniem. Ale przy 1.4 strasznie dynamike katuje, dla mnie to taki przycisk turbo, jak wyłączę to od razu auto jak z procy leci :D

Przy większych silnikach nie ma to jednak znaczenia, w P11 144 z QG16 pod machą nie czuć już różnicy.

 

Hehe... niezła ta klima w angliku, ale tak to jest jak auto składają anglicy, moja GTi jest z rynku brytyjskiego ale wyprodukowana w Japonii i nic nie jest pokręcone, mam nawet dźwigienki przy kierownicy po tej samej stronie co w 1.4 (znajomy mi mówił, że w aucie z GB będą te dźwigienki odwrotnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował jeszcze zainstalować sobie termometr wew. - wtedy wiesz jaka jest temp. w aucie no i unikać nawiewu zimnego powietrza na nogi - można sobie odmrozić (to nie zart :( znam taki przypadek )

 

Jak klima działa prawidłowo to na wylocie (z nawiewu) jest 7 -8 stopni.... idealna temperatura aby schłodzić napoje, piwko itd. ale żeby zaraz odmrożenia :?: no nie wiem, do tego chyba są potrzebne ujemne temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak sprężara chodzi to jakbym spadochron z tyłu ciągnął albo dobrą przyczepę :D niestety cuda się nie zdarzają 1,4 i wszystko jasne ale ostatnio byłem na mazurkach i powiem że da się z tym spokojnie żyć :D kilka razy wyłączałem po drodze jak trzeba było ostro powyprzedzać ale wolę to i chłodek niż otwarte okna, pęd powietrza i +35 w samochodzie :) już nigdy więcej nie kupię samochodu bez klimy zresztą klima staje się standartem albo już nim jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YES,YES,YES-cytując naszego ókochanego premiera.A tak poważnie to dobry los pchnął mnie w objęcia P11 z klimą.Już po kilkunastu sekundach czuję ten rześki powiew na twarzy a jazda po mieście w tej temperaturze jaka obecnie panuje wreszczie nie kojarzy mi się z zaproszeniem na obiad do kanibali. :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...