Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

X-trail 2,2 diesel z 2002


Gość VG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po poszukiwaniach Almery Tino poszerzyłem zakres zainteresowania na Nissana X-Trail'a. Znalazłem takie auto z silnikiem 2,2 diesel tylko się zastanawiam czy ta jednostka napędowa nie jest za mała do tego auta. Chyba te silniki montowali do Almery Tino i Primery. Potem ją zmienili (tak mi sie wydaje) na nowsza wersję , ale nie jestem pewien. Czy ktos ma lub miał do czynienia z tym silnikiem ? jak się sprawuje ? auto ma przejechane 74 tys km wiec wydaje mi sie ze jak na diesla to nie jest duzo ale poszukuje informacji na ten temat

Dzieki z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

2,2 diesel jest w zupełności wystarczający dla tego auta.

 

Sprawuje się w porządku.

Problemy zdarzały się z intercoolerem, turbiną i pompą wtryskową - ale sporadycznie.

 

Jeśli do tej pory pompa nie padła, to wszystko powinno być ok.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy do czego Ci ten samochód potrzebny. Samochód ten nie posiada reduktora , a tym samym zdolnosci terenowe bardzo umiarkowane.Do jazdy po czarnym silnik jak i samochod się nadaje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto przeznaczone dla kobiety ;) oraz na wakacje z rodziną w lecie i w zimie na narty w gory. Co do jazdy ekstremealnej to chyba jedynie podjazy pod krawęzniki i dziury w ulicy :). No moze wyjazd na plaze i pociagniecie przyczepki wiec 98% bedzie po asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że samochód jest OK. Robiłem nim parę jazd próbnych po łące, denerwował bardzo nisko zawieszony tłumik. Każdy zjazd z muldy lub przejazd przez rów( może zjazd z krawężnika?) musi być bardzo delikatny - można rozwalić tylny tłumik. Dzisiaj jechałem za takim na autostradzie - szedł 160 km/h .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
- szedł 160 km/h .

 

 

I jak ? glosno w srodku ?

 

Glosno ale w duzym stopniu to opony naglasniaja sprawe. Silnik co do decybeli mozna wytrzymac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość maroteska

Mam 2,2 DI z 2002 roku i jeśli chodzi o tą jednostkę napędową to:

- nie ma problemu z rozpędzaniem - wyskakuje jak z procy - spory moment na starcie (turbina zaczyna dawać znać powyżej 2500 obrotów);

- spokojnie rusza bez gazu, powolne przemieszczanie się w korkach to czysta przyjemność - jedziesz na jedynce bez szarpań,

- nie ma problemu z przyspieszaniem na wyższych biegach - fajnie zgrana skrzynia 6 biegowa;

- spalanie bardzo fajne jak na takie auto i mojego buta

7l - na autostradzie,

8l - jazda mieszana,

9l - zimą przy stale włączonym trybie napędu AUTO - 90% jazdy z napędem 4x4

- przy przebiegu 215 tyś km silnik pracuje bardzo kulturalnie i ogólnie nie mam zastrzeżeń - jedynie co widać to troszkę sączy się turbina i widać olej sączący się z rury łączącej turbinę z intercoolerem.

 

Ostatnio słabo kręcił przy odpalaniu, ale wczoraj umyłem silnik po "zimowych solankach" i dzięki temu zauważyłem poluzowany przewód na bendixie - dokręciłem i kręci jak wściekły.

 

Ogólnie super autko i idealnie pasujący silnik - ekonomiczny i zaspokajający "ułańskie fantazje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...