Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jak uniknąć oszustwa ubezpieczycieli?


bobroy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety to prawda :-( Sam to przeszedłem. Szkodę w auto-myjni PZU wyceniło mi na 266zł (dwieście sześćdziesiąt sześć zł), ale dzięki mojej determinacji szkoda została usunięta, tak jak chciałem, jednak trwało to 1,5 miesiąca. Cena na fakturze z ASO opiewała na kwotę... 4500zł (cztery tysiące pięćset zł)!!! Szkodę usunąłem bezgotówkowo.

Oczywiście zrobiłem po swojemu, a nie jak mi mówił facio z PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No właśnie, myślę że, większość z nas spotkała się z problemami przy likwidacji szkody.

Ja woziłem się ponad pół roku gdy facet z podporządkowanej wjechał mi w bok, przyjechała policja i ukarała go 1000zł mandatem bo kierował bez uprawnień (okazało się że ma zabrane prawo jazdy za jazdę na gazie), dodatkowo sprawa została skierowana do sądu grodzkiego, a likwidator TU próbował mi wmawiać że, wypadek był sfingowany :shock:

Dlatego teraz biorę dodatkowe ubezpieczenie od czynności prawnych w firmie DAS jakby co to ich prawnicy zajmują się problemami w ubezpieczalni. A podobno są bardzo skuteczni. :grin:

Cena świętego spokoju na terenie UE to ok. 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Dlatego teraz biorę dodatkowe ubezpieczenie od czynności prawnych w firmie DAS jakby co to ich prawnicy zajmują się problemami w ubezpieczalni. A podobno są bardzo skuteczni. :grin:

Cena świętego spokoju na terenie UE to ok. 250zł.

 

Wiem, czytałem o DAS. Z tego co wiem są bardzo skuteczni i zdaje się są zmorą TU :501:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie na sama wiadomosc ze masz polise das inaczej rozmawiaja.do tego das chroni tez od radarow bez zdjecia.zatrzymuje Cie policja i pokazuje radar a na nim 130 na 50 mozliwe i Das wygrywa takie sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odpukać w przypadku wypadku jeśli sprawa jest nie jasna dla prokuratury nie trzeba zatrudniać dodatkowo obrońcy. Można liczyć na pomoc DAS.

Jednak w Polsce takie ubezpieczenia są mało popularne, a trzeba by się było zastanowić czy lepiej wybrać drogą polisę AC w SuperPewnejFirmie czy AC+DAS w sumie za mniejsze pieniądze ale bez udziału własnego i z opcją naprawy w serwisie w MniejZnanejFirmie za mniejsze pieniądze. Jak się pojawią problemy z MniejZnanąFirmą to wkracza DAS i po sprawie.

Ja zdecydowałem się na to drugie rozwiazanie i ok. 40% kaski w kieszeni zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...