Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pęknięty kolektor wydechowy


lukas3035

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie pękniety jest z lewej strony i widać że przez szczeline wydostaja się spaliny.

Czy może to przyczymić się do miepawodłowej pracy sondy "lambda" a co za tymi idzie silnika , np. :większe spalanie, czarny dymek z łumika, nierówne obroty na biegu jałowym i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, bo pewnie też tą szczeliną zaciąga Ci powietrze i sonda odczytuje jak by silnik pracował na ubogiej mieszance i dawkuje więcej paliwa dlatego kopci Ci na czarno i dużo pali. Wiedź na analizator spalin to Ci wyjdzie czy jest nieszczelny układ wydechowy zaciągający powietrze. Ja wczoraj chciałem u mnie wyregulować gaźnik na analizatorze i niestety wyszło, że mam nieszczelny gdzieś wydech. Elo

 

[ Dodano: 29-06-2006, 21:07 ]

Zapomniałem dodać, że norma CO2 jest 3.5 (dziś się pytałem na stacji diagnostycznej) a u mnie wyszło 10.8, juz wiem czemu tak dużo mi pali, bo poprostu się mocno podlewa. Pewnie dlatego tez i dobrze jeździ, ale trzeba to jak naszybciej wyregulować, bo zbankrutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czy aby napewno zasysa powietrze tą szczeliną ?. Pokrywa od kolektora jest okopcona to chyba raczej coś przez to ucieka. Jak zaspawam ten problem to może się polepszy. A co do spalin to jak byłem na przeglądzie i chciałem żeby go podłączył to kolo mi powiedział :" nie chcę żeby mi się maszyna zaksztusiła świerzym powietrzem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku raczej na 99% tamtędy uciekają spaliny, ale warto podjechać na analizator i poprosić żeby go sprawdzili to od razu wyjdzie Ci czy masz gdzieś po drodze jakieś nieszczelności. Takie sprawdzenie prawie nic nie kosztuje. 3m sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zaspawałem i jest git :D . Ustały kłopoty z obrotami i parw jeszcze innych. Pozdr. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na przeglądzie i kolo powiedział żeby auto wziąś na analizator spalin to musi być cały układ wydechowy szczelny, tak że na pękniętym kolektorze nie maiło to sęsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się z Tobą,ale jak już masz go pospawanego to możesz śmiało śmigać na analizator. Jak byś bywał czasem w Wawie to Gościu może Ci go sprawdzić za free. Yo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...