Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

LPG w almie n15


Gość gry76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest chyba 42l , a realnie wchodzi około 35,5 przy spalaniu na poziomie 8.5 -9 wystarcza na c.a. 400 km. Butla lekko podnosi (2-3 cm) płytę w bagażniku

Co do niszczenia - czy koledzy mają na myśli konieczność wlutowania/rozcięcia niektórych wiązek przewodów i zrobienia kilku otworów na montaż instalacji, czy też potencjalne skutki dla trwałości silnika? Pierwszego rzeczywiście nie da się uniknąć. Co do drugiego coż przejechałem dopiero c.a 30 kkm (1 rok) więc trochę za wcześnie na daleko idące wnioski, ale na liczniku już blisko 150kkm, a przynajmniej jeśli chodzi o branie oleju to nic sie zupełnie nie dzieje, choć niektórzy coś takiego wieszczyli. Generalnie jeśli się pilnuje składu mieszanki (ja średnio raz w miesiącu podpinam laptopa) to auto powinno jeżdzić dobrze. Na "autokąciku" ludzie piszą że zrobili po 100k i więcej kilometrów na LPG Lanosami Uniakami itd i jakoś im się nie rozsypały.

Przy przebiegach rzędu 2,5kkm miesięcznie zostaje w kieszenie c.a. 200 pln (liczone dla spalania c.a.6,3l noPB przed montażem). Podsumowując gdybym stnął jeszcze raz przed wyborem gazować czy nie, - zagazowałbym aczkolwiek byłaby to zdecydowanie instalacja IV gen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kolege Darka zmusza mnie do tego czysta ekonomia....zakładam sekwencje wieć wszelkie zagrozenia sa mniejsze miż w instalacjach starszej generacji.Obliczyłem ze przy mojej jezdzie instalacja zwróci mi się po 10 m-cach ,więc nad czym się tu zastanawiać.

jeszcze takie pytanko...czy ktoś ma lub moze cos powiedzieć na temat instalacji sekwencyjnej firmy DT gaz system z Lublina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.obd2.pl tam jest duzo napisanne odnośnie instalacji i problemów z nimi. Poczytaj.

Wazne by solidnie założyli i nie było to pierwsze takie auto, które robią (mam na mysli Twój silnik) - bo spier... na 100 %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość msmarcinek

gry76 pomyś jeszcze o tym gazie . Jeśli w październiku wejdzie akcyza na gaz to 1 litr gazu bedzie kosztował ok 3 zł (w zimie 20% więcej). Policz kiedy ci sie wtedy zwróci? Dodaj do tego większy koszt przeglądu, wymianę filtrów itp. To sie zaczyna opłacać jak robisz ponad 2-3 tyś km miesięcznie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gry76 pomyś jeszcze o tym gazie . Jeśli w październiku wejdzie akcyza na gaz to 1 litr gazu bedzie kosztował ok 3 zł (w zimie 20% więcej). Policz kiedy ci sie wtedy zwróci? Dodaj do tego większy koszt przeglądu, wymianę filtrów itp. To sie zaczyna opłacać jak robisz ponad 2-3 tyś km miesięcznie. Pozdrawiam

 

Akcyza - to już jest i to jedna z najwyższych w Europie. Nie wiedza jeszcze jaki podatek na gaz nałożyć, bo za bardzo to nie ma co nałożyć, można podnosić istniejące,

Sądzę, że nawet jak podniosą to PB dojdzie do 5 -ciu PLN.

W wiekszości krajów Europejskich LPG kosztuje ok. połowę PB 95, czyżby u Nas miałoby być znów do góry nogami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TomAlmer

Mam zamiar też zagazować swoją Almerkę 1995 r. sedanik 1,4 i się ciężko zastanawiam nad tym czynem. Część ludzi mi odradza część zachęca ale tak naprawdę to ja sam nie chciałbym psuć autka tak dobrego. Jak macie jakieś dobre rady to coś podpowidźcie! Please :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam się co zastanawiać .kuzyn zakłada mi sekwencje za 2 tys zł po kosztach.nie trace mocy,spalanie jak na benzynie co przy dobrych wiatrach pozwala na zwrot zainwesytowanych pieniędzy w 8 m-cy jeżdżac 1500 km miesięcznie.

Już postanowiłem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cuda się nie zdarzają na gazie zawsze auto będzie gorzej jeździć nie masz co startować do PB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest juz sekwencja...auto nie stracilo nić na mocy,jeszcze nie wiem ile pali bo przejechałem dopiero 300km,dzisaij sprawdze predkość maksymalną!

 

Może i jeszcze nie straciło ale napewno straci :) a tak prawdę powiedziawszy napewno teraz gorzej przyśpiesza nie ma bata :) usprawiedliwić cię może tylko to że robisz np 30tys rocznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja kosztowała mnie 2300zł (po znajomości) miesięcznie na paliwo wydawałęm ok.500zł,teraz mam połowe kosztów bo pali litr więcej niz paliwa czyli 500 zł x 12 m-cy+=6000zł podzielic na pól to 3000 zł więc w przyblizeni instalka zwraca się po max 10 m-cach....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość msmarcinek

gry76 trochę żle to sobie przeliczasz.

Gaz w zimie kosztuje zawsze 20-30% drożej. W zimie też trochę więcej pali na gazie ok 10%. A u nas zima to prawie pół roku. Przeglądy droższe, filtry częściej wymieniasz itp. Teraz wydajesz na paliwo 500zł ale w zimie jezdzisz mniej nawet o połowe. Czyli wydasz ok 300zł . Jak sobie to przeliczysz jeszcze raz to instalacja zwraca sie po ok 1,5 - 2 latach. A jak wejdzie jednak ta wyższa akcyza ?

Sam też chciałem zagazować , ale ja jeżdzę jeszcze mniej od ciebie ok 1000km mies. i liczyłem z kumplem , że instalacja zarobi na siebie po ok 2 latach. A za dwa lata to trzeba sprzedawać samochód i kupić nowszy . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy ma prawo do własnego zdania i teori na temat czy sie oplaca czy nie,mój porzedni samochód tez zagazowałem i wiem że mi się to opłacało.Gaz zimą drozeje ,to prawda ale paliwo też nie pozostanie na tym samym poziomie ponieważ paliwo drożeje przez cały rok sukcesywnie!a zima przejeżdżam tyle samo kilometrów bo dojeżdzam do pracy a ze pali wtedy więcej paliwa to przelicznik jest na moja korzyśc.Przegląd jest droższy o pare dziesiat złotych raz w roku a wszystkie inne czynności obsługowe robie tak jak na paliwie.

to prawda ze gaz moze niekożystnie wpływać na silnik ale oszczędności sa wymierne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja się chyba nie zdecyduje na gaz, bo jak sobie przeliczyłem to niewiele zyskuje i co gorsza psuje silnik :sad: Z gazem zawsze są jakieś problemy (mam wielu kolegów z autami na gaz to wiem jak się męczą, nieważne czy sekwencja czy tradycyjny gaz). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość redbestja

Zamontowałem zbiornik do którego wchodzi zima ok 42 l gazu we wnękę. Kupiłe koło dojazdowe za 80 PLN, bo ze zwykłym nic do bagażnika nie wchodzi.

Z gazem są kłopoty, ale można się przyzwyczaić. Opinia o N15 jest że dobrze chodzą na gazie i sa trwałe przede wszystkim.

A co się nadmiernie psuje to nie wiem, mi czasami gaśnie na zakętach ale to wina parownika(membrany) i ustawień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...