Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Górny łańcuszek rozrządu,robił ktoś to sam??


Gość klajgus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość klajgus

Witam.Nie wiem czy to dobre miejsce na zadanie tego pytania,ale tu czytają posty rożni użytkownicy nie tylko od almery ,a w problemie mogą mi pomóc także użytkownicy primer a mianowicie,mam małe kłopoty z rozrządem(głośna praca łańcuszka),ostatnio wymieniłem górny napinacz(orginal) lecz nie wiele to pomogło,(choć napinacz juz miał dość ,jak ktoś chce zobaczyć jak wygląda napinacz po 118tys to mam fotki) łańcuszek dalej słychać Zamierzam go wymienić,tylko nie bardzo mam gdzie (brak "MECHANIKÓW" :P w mojej okolicy ) wiec postanowiłem zrobić to sam,w sumie bardziej skomplikowane rzeczy przy autach robiłem.I teraz pytanko czy ktoś z was wymieniał sam ten łańcuszek(górny) po prostu chciał bym wiedzieć czego powinienem sie spodziewać.Czytałem, i słyszałem opinie ze trzeba ściągnąć walki rozrządu,ale znowu w książce "naprawa i eksploatacja.." pisze żeby poprostu odkręcić kola zębate i przełożyć łańcuch wiec jestem troszkę zmieszany,proszę o opinie tych co to robili lub widzieli jak ktoś to robił.Z góry wielkie dzięki za info.Moje autko to almera 1.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też zaczynałem od wymiany samego napinacza...i rzeczywiście nie dało to efektu.

potem przymierzałem się do wymiany górnego łańcucha lecz utknąłem gdyż nie było możliwości zdjęcia go z koła pośredniego. trzeba zdjąć koło pośrednie żeby zdemontować górny łańcuch. z obawy że przeskoczy mi dolny łańcuch nie zrobiłem tego. jest jeszcze opcja rozcięcia go flexem a potem założenia łańcucha łączonego spinką w zamiennikach takie występują i są odpowiednio węższe żeby się mieściły bez zdejmowania koła pośredniego.

także ja z tego wszystkiego wybrałem opcje wymiany kompletnego rozrządu i jestem zadowolony.

ps. zdejmuje się same zębatki z wałków rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli już chcemy spróbować oszczędnej wersji, to na pewno łancuch górny, napinacz, jak jest wyrobiony od łańcucha na ślizgaczu. To często daje efekt, ale w GA14. Natomiast w GA16 lecą oba łańcuchy równomiernie. Nie spotkałem się jeszcze z opinią żeby pozytywny efekt dała wymiana samego napinacza.

A zdjąć z koła pośredniego łańcuch górny się da. Trzeba koło pośrednie odkręcić i pociągnąć je ku górze, będzie pewien opór, bo tym pociągnięciem wciskamy tłoczek w napinaczu dolnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Od soboty moja Almerka chodzi juz cichutko :) bo w drugim podejściu :) dzięki wielkiemu wsparciu kolegi B12 udało mi sie wymienic górny łańcuszek,jak juz sie wie jak to zrobić to wcale nie jest to takie trudne ;) Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc B12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...