Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wirtualna wycieraczka


Gość Ajac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hm.. do tej nanotechnologii to ja bym narazie byl nastawiony bardziej radykalnie *). Sa preparaty zwiekszajace napiecie powierzchniowe, ale to jest dobre tylko na poczatku zastosowania, pozniej wiecej z tym problemow niz faktycznej korzysci - gdzies juz bylo o tzw 'niewidzialnej wycieraczce' na forum szerzej.

 

*) im bardziej zaawansowane terminy - tym wiecej placisz za ich uzycie, a okazuje sie ze produkt ten sam tylko opakowanie inne ;)

 

"Efekt lotosu" glownie wykorzystywany jest w budownictwie, tynki, fasady - wlasnie aby mniej sie brudzily a podczas deszczu czy splukiwania wiekszosc zabrudzen po prostu "splynela z woda", Efekt lotosu powstaje na powierzchni o właściwościach hydrofobowych!

 

Natomiast nie wiedziec dlaczego, ten 'efekt' najczesciej mozna znalesc TYLKO w budownictwie i opisywanych preparatach??? :wink: :roll: przy czym pierwsze wykorzystanie mozna jeszcze przyjac za bardziej prawdopodobne o tyle drugie... tylko z :wink:

 

Oczywiscie byl to efekt podgladania natury :D

 

No i oczywiscie jest to moja opinia na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniellus

czytałem o podobnych środkach w jakimś piśmie motoryzacyjnym i niestety nie są one tak rewelacyjne jak zachwalają je producenci. Nie staraczają na dlugo i wycieraczki trzeba używać a po jakimś czasie wszystko się rozmazuje i widoczność jest do .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. środki w butelkach to jedno... jakieśtam rain stop

2. a to Ajac, co masz na myśli (jak sądzę) to się nazywa HYDROFOBIZACJA...

pokrywają tym szyby czołowe boczne tylne (koszt u mnie w Zielonej Górze za przednią chyba 100 za tylną 80 i boczne po 50)... gwarancja na 2-3lata na przednią szybe i 5 na tylną i boczne...

 

w przypadku przyciemniania szyb w tej firmie ceny lecą o 50% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za zainteresowanie tematem, ale bardzo jestem ciekawy opini testera tego nanocusia. Ciekawy jestem ile w tym wszystkim jest prawdy od kogoś, kto tego używał.

Ha, Lemurku kochany. Ja też jestem do łonej nano... bardziej niż radykalnie nastawiony, dlatego zadaję takie pytanie. Gdybym był mniejszym radykałem i miał stówę na zbyciu to pewnie bym to osobiście przetestował.

MacKo. W Zielonej Górze wychodzi 280 PLN. Tutaj 100,- + lusterka :).

Przyciemnianie szyb mnie raczej nie cieszy :wink:

Może, ktoś uzywał już tego TUV'a i podzieli się z nami swoją opinią na jego temat?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Jacku jezeli sie nie myle jest to cos w rodzaju ''niewidzialnej wycieraczki'' ?? jezeli tak mam chyba jeszcze cos takiego w garazu, jak znajde wezme Ci to na spociik w Krakowie, ja to uzywałem do szyb bocznych i lusterek w samochodach dostawczych,kilka razy zrobiłem przednia szybe- efekt jest kropelki przy wiekszych predkosciach(60 i wiecej) same uciekaja, a przy 130 podczas deszczu na przedniej szybie jest w miare czysciutko. Biegne do garazu poszukac:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie wrociłem z garazu ciemno jak w d... i nic nie namacałem :D

 

Ps.musze go sprzedac bo szkoda zeby lezał a moze komus sie przyda, zreszta nic nigdy nie wiadomo jutro jade z CB do reklamacji bo głosnik raz działa raz nie i cos sie pier....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bartuś! Jak Ci garaż oświeci :) to pogrzeb bardziej. Jeżeli używałeś to napisz coś więcej. W reklamie nazywają to właśnie "niewidzialną wycieraczką". Co to warte wg Ciebie?

Korzystając z okazji - dzięki serdeczne za kubeczki. Napitki z nich ekstra smakują. Drejk też jest wery wdzięczny, ale komp mu się nieco ostatnimi czasy skitrasił i nie może osobiście podziękować ( po kubasy był u mnie tego samego wieczoru ) :).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam Jacku,ciesze sie ze mogłem osobiscie dostarczyc kubasy :D a probowałes juz cos ''innego'' z nich sie napic?

 

Co do wycieraczki, powiem tak sprawdza sie w busie na 99% poniewaz lusterka jak i boczne szyby szybko sie zawalaja podczas deszczu uzywałem tego tez do lamp i powiem ze tak szybko sie nie brudziły, jak znajde to przywioze nałoysz i zobaczysz czy to działa...

kiedys zrobiłem tym wszystkie szybki w garbusku i efekt podczas deszczu rewelacyjny :) cos w rodzaju'' gwiezdnych wojen ''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przednią nie polecam - efekt był u mnie gorszy, niż bez tego (rozmazywanie).

 

polecam polecam... trzeba tylko naniesiona warstwe "polerowac" czysta szmatką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...