Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup Maximy '99


Gość Marcin_Wex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin_Wex

Witam wszystkich uytkowników maximy!

 

Do tej pory w Polsce jezdzilem Primera '00 i po przejechaniu 100 tys naprawde niewiele moge jej zarzucic.

 

Teraz jestem zagranica i musze kupic bezawaryjne, trwale auto.

 

I tu pojawia sie pytanie czy moge swoje doswiadczenia z primery przelozyc bezposrednio na maxime???

 

Czy jesli chodzi o trwalosc i bezawaryjnosc tych aut jest tak samo a moze nawet lepiej??!

 

Znalazlem takie cacko

http://dccars.webzone.ie/usedcars/index.cf...mp;carid=385333

 

Pytanie; na co zwrócic uwage przy ogladaniu??

Oczywi[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze z maximy bedziesz bardziej zadowolony :)

 

Upewnij sie czy faktycznie ma taki przebieg i czy nie byla bita.

 

Powiedzialbym ci zwroc uwage na skrzynie ale to jest biegowka takze nie ma o co sie bac.

 

Jesli faktycznie ma taki przebieg to masz duzo bezawaryjnej jazdy przed soba.

 

pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin_Wex

Rozumiem, ze bedzie troche ociezala ale chyba z zalozenia nie jest to sportowe auto :roll:

 

Doprecyzujcie jednak na jakie detale zwrocic uwage, co zdradzi jakas usterke albo zurzycie elementu pod maska? A jak wyglada sytuacja z zawieszeniem???

 

ps. czy te 2litrówki maja lancuszek rozrzadu? Przy jakim przebiegu nalezy go wymienic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie silniki VQ maja lancuszek, jednakze o jego wymiane nie trzeba sie martwic. Samochod ci zgnije a lancuszek bedzie w b. dobrym stanie.

 

Pod maska?? hmm. zapal auto i sprawdz czy nie swieci sie kontrolka od silnika. Czasami lubia padac czujniki, jednakze nie jest to zwiazane jak kto autem jezdzil, po prostu przytrafia sie.

 

Zawieszenie jak na ten przebieg powinno byc w wysmienitej kondycji, no chyba ze ktos najechal na dziure i wybil amory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochod ci zgnije a lancuszek bedzie w b. dobrym stanie.

 

Czy mam rozumiec ze trzeba tez zwrocic juz uwage na korozje??? :smile:

 

powiedzialem tak bo lancuszek jest nie do zdarcia tak samo jak sam rozrzad i caly silnik

 

Jak zawsze trzeba zwrocic uwage nie nie ma jakis miejsc gdzie cos wylazi.

Jednakze moja z 99 roku nie ma ani jednego miejsca gdzie zalegla by sie rdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin_Wex

Panowie,

 

Czy mam rozumiec ze to jest auto doskonale???? :shock:

 

Naprawde nie ma sie do czego przyczepic???

 

Bardzo bym chcial zeby tak bylo i zeby nie wyszly z nia jakies kwiatki. :roll:

 

Tak czy tak dzieki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Czy mam rozumiec ze to jest auto doskonale????

 

Doskonałe napewno nie ale pewne jest ze bardzo mało awaryjne, napewno mniej jak Primera, coby nie mówić jest to przecież auto klasy wyższej, limuzyna i tam dbano o detale, jeżeli chodzi o spalanie to jest naprawde rewelacja, oczywiście w porównaniu do aut podobnych, niewiem jak ten silnik sie sprawuje bo wszyscy tutaj mamy 3.0 ale pewnie daje rade, osobiście polecam, nie będziesz chciał z niej wysiadać :P

 

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin_Wex
niewiem jak ten silnik sie sprawuje bo wszyscy tutaj mamy 3.0 ale pewnie daje rade

 

Pewnie ze bym wolal 3.0 ale ubezpieczenia tutaj sa horendalnie drogie, za ta 2litrowke podstawowe ubezpieczenie to 990 euro :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOze ja cos dorzuce od siebie :)

Bardzo fajna fura !!!

Jesli chodzi o silnik, to ja tez mam 3.0, ale mialem okazje jezdzic 2.0 i powiem Ci stary ze jak sie przejedziesz, to sam zobaczysz, ze nie jest to ociezale auto ....zapitala jak przecinak :D ( bez porownania z primera)

Apropo skrzyni to ...sprawdz czy lozysk nie slychac .... u mnie bylo slychac a pozniej zaczelo saczyc olejem z skrzyni ...takie uroki manuali. Ale zrobilem i teraz jest git

Jak kupisz Maxime to zobaczysz na czym polega przyjemnosc jazdy samochodem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile pali 2.0 ale jesli bedziesz oszczednie jezdzil to spalanie na tym 3.0 mile cie zaskoczy. Jest to chyba najekonomiczniejszy silnik V6 o pojemnosci 3 litrow.

gdyby tak nie bylo to chyba by nie dostal pierwszego miejsca w dziedzinie najlepszych silnikw swiata.

PS. znajde linka to wkleje gdzie pisza o nim

 

Czy nissanowskie V6 brzmi jak V6.??Oj tak przyjacielu.

 

[ Dodano: Czw 13 Lip, 2006 ]

o prosze jest tutaj :grin:

 

http://www.findarticles.com/p/articles/mi_...Jan/ai_62949281

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisal Wacu....... jest to za***isty silniczek ... a jesli chodzi o spalanie 2.0 a 3.0 to praktycznie nie ma roznicy( minimalna). Osobiscie polecam oczywiscie 3.0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...