Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wytarta kierownica


Gość appaloosa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość appaloosa

Witam

Moja kierownica w n15 98' powycierała się na tyle, że przy takich upalnych dniach bardzo niekomfortowo się ją trzyma - pocą mi się ręcę bardzo a kierownica nie jest w lewej górnej części gładka tylko chropowata i odlepiają się od niej malutkie drobinki. W dłuższej trasie to koszmar... :-(((

Chciałem kupić jakąś nakładkę na kierownicę, ale nie wiem jak z komfortem - tzn czy kierownica się nieślizga i czy taie nakładki sa bezpieczne.

 

Macie jakies doświadczenia/rozwiązania w temacie ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepsze pod wzgledem komfortu ( w lato nie parzy a w zime nie ziebią) są nakladki z materiału. Mają 2 minusy - nie wyglądają zbyt efektownie ( tak jak skórzane ) a po drugie szybko sie brudzą. Natomiast skórzana przeciwnie do materiałowej ładnie wygląda ale się nagrzewa tak jak koło normalne.

Miałem nakładkę ale z innego względu - oryginalna kierownica była cienka i kiepsko sie w ręku trzymało takie kółko. Ze względów ekonomicznych wybrałem materiałową na pół roku wystarczy a później coś innego można kupić - prać nie prałem bo zmieniłem kierownice :D ale w łapki parzy ...

To lepkie na kierownicy to może być brud - może zmyj wodą z płynem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość appaloosa

No i niestety umycie nic nie dało - po prostu starła się wierzchnia warstwa gumy na kierownicy i przy pocieraniu :D drobinki się wykruszają.

 

P1000587.JPG

P1000589.JPG

P1000591.JPG

 

 

 

 

Chyba kupię jakiś pokrowiec jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

appaloosa faktycznie kierownica wytarta :shock: - chyba ktoś maił szorstkie łapki 8) . Zamiana kierownicy też jest dobrą opcją ale masz poduchę więc zabawy też sporo z przekładką. Za obszycie niestety trzeba zapłacić od 200 zł w górę. Można kupić sobie i samemu obszyć ale to w granicach 130 zł min. za dobrej jakości skórę. O tych tańszych zestawach do obszycia można zapomnieć - są do kitu, po pół roku "skóra" wygląda jak kawałek zmywaka na kierownicy.

Jak pisałem wcześniej najtańszym rozwiązaniem jest nakładka materiałowa - te gąbkowane też sie nie sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość appaloosa

hmmm, na razie na prof. obszycie mnie nie stać, wybuliłem właśnie za el. szyby na przód i tył 600 PLN, ale zainteresuję się tematem - na razie kupię w hipermarkecie nakładkę materiałową - zobaczymy ajk się sprawdzi.

 

B fajnie wygląda kierownica z allegro:

http://www.allegro.pl/item115052597_pokrow...kory_25_zl.html

 

ta z niebieskimi wstawkami dopasowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych tańszych zestawach do obszycia można zapomnieć - są do kitu, po pół roku "skóra" wygląda jak kawałek zmywaka na kierownicy.

 

 

może miałem szczęście :shock: ale u mnie (właściwie u żony :D:lol: ) wygląda to jak w dniu nałożenia i nie budzi skojarzeń ze zmywakiem :P:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość volnaris
Witam

Moja kierownica w n15 98' powycierała się na tyle, że przy takich upalnych dniach bardzo niekomfortowo się ją trzyma - pocą mi się ręcę bardzo a kierownica nie jest w lewej górnej części gładka tylko chropowata i odlepiają się od niej malutkie drobinki. W dłuższej trasie to koszmar... :-(((

Chciałem kupić jakąś nakładkę na kierownicę, ale nie wiem jak z komfortem - tzn czy kierownica się nieślizga i czy taie nakładki sa bezpieczne.

 

Macie jakies doświadczenia/rozwiązania w temacie ?

 

Pozdrawiam

 

Jesli jestes zainteresowany, to mam akurat do sprzedania taki typ kierownicy, jest w idealnym stanie, bez zadnych przetarc. Cena 100zl oczywiscie poduche musialbys zalozyc swoja ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych tańszych zestawach do obszycia można zapomnieć - są do kitu, po pół roku "skóra" wygląda jak kawałek zmywaka na kierownicy.

 

 

może miałem szczęście :shock: ale u mnie (właściwie u żony :D:lol: ) wygląda to jak w dniu nałożenia i nie budzi skojarzeń ze zmywakiem :P:o

Pisałem tak bo widziałem u szwagra jak to wygladało - może z tym pół rokiem przesadziłem ale roku raczej nie wytrzymało. To był zestaw a'la Adam Słodowy ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość appaloosa
czywiscie poduche musialbys zalozyc swoja ;)

Pozdrawiam

 

A czy przełożenie kierownicy/ poduchy - nie jest wielkim problemem i czy wogóle przekładanie poduszki jest wskazane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość volnaris

czywiscie poduche musialbys zalozyc swoja ;)

Pozdrawiam

 

A czy przełożenie kierownicy/ poduchy - nie jest wielkim problemem i czy wogóle przekładanie poduszki jest wskazane ?

 

Nie ma zadnego problemu. Przelozenie poduchy jest banalne. Robilem to kilka razy. Odpinasz akumulator, zdejmujesz zaslepki z kierownicy, odkrecasz 2 srubki ( TORKSY) odpinasz tasme, sciagasz poduche, odkrecasz kierownice, zakladasz druga, podpinasz tasme, dokrecasz torksy, zakladasz zaslepki, podpinasz akumulator i w droge ;) jesli sie boisz, to zawsze mozesz to komus zlecic za pare groszy. Jesli jestes zainteresowany, to wysle Ci ta kierownice, obejrzysz ja sobie i albo przelejesz mi kase, albo odeslesz kierownice z powrotem. Wysylka oczywiscie na Twoj koszt. Kierownica nie ma oznak styrania i zadnych przetarc. Zawsze to oryginal, a nie burackie pokrowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czywiscie poduche musialbys zalozyc swoja ;)

Pozdrawiam

 

A czy przełożenie kierownicy/ poduchy - nie jest wielkim problemem i czy wogóle przekładanie poduszki jest wskazane ?

 

Nie ma zadnego problemu. Przelozenie poduchy jest banalne. Robilem to kilka razy. Odpinasz akumulator, zdejmujesz zaslepki z kierownicy,

 

Gdzie te zaslepki dokladnie sa?

odkrecasz 2 srubki ( TORKSY) odpinasz tasme,

 

jaka tasme?jak ona wyglada?

 

sciagasz poduche,

 

Czy potrzebuje jakes do tego narzedzia czy lekko wychodzi?

 

odkrecasz kierownice,

 

Nasadowy wystarczy? A jak to pozniej dokrecic - zwyklym kluczem czy dynamometrycznym? Czy czyms innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...