Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

uszczelka pod glowica?


Gość BoLo

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z moim P10...jakis czas temu ze zbiorniczka wyrownawczego ubylo mi plynu ( (bylo MAX zostalo MIN) wyjalem go wyplukalem i okazuje sie ze jest tam jakas maz...olej zapewne... obserwuje to od jakiegos czasu ale nie ubywa plynu i chyba nic sie nie dzieje. Coz to moze byc?

 

[ Dodano: Sro 12 Lip, 2006 18:10 ]

wole dmuchac na zimne niz pozniej walczyc z tym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość seba3371
mam problem z moim P10...jakis czas temu ze zbiorniczka wyrownawczego ubylo mi plynu ( (bylo MAX zostalo MIN) wyjalem go wyplukalem i okazuje sie ze jest tam jakas maz...olej zapewne... obserwuje to od jakiegos czasu ale nie ubywa plynu i chyba nic sie nie dzieje. Coz to moze byc?

 

[ Dodano: Sro 12 Lip, 2006 18:10 ]

wole dmuchac na zimne niz pozniej walczyc z tym:)

może byc uszczelka pod głowicą....odkręc korek wlewu oleju jak zobaczysz białą maź na korku wlewu to mozliwe że płyn lub woda dostały sie do oleju....ja miałem taka maź w zbiorniczku jak pekła mi głowica.....najlepiej na zimnym silniko odkręc korek od chłodnicy jeśli zacznie się pienic lub wywalac wode to uszczelka (oby nie gowica)

Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aro_prezes

u mnie bylo podobnie, płynu ubywało, w zbiorniczku oleju nieby ani ślady, wody w oleju tak samo a jednak uszczelka pod głowicą do d... i trzeba byędzie rozbierac. Jeśli pojawi Cie esie chodź trochę białej mazi w oleju (na bagnecie lub korku wlewu) tonie czekaj, wymien to jak najszybciej bo woda w oleju to zatarcie silnika gwarantowane...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maź była w zbiorniczku? Na pewno nie olej.Może ktoś kiedyś dolewał jakieś dziwne preparaty. Jeśli już, to odwrotnie - woda w oleju, a nie olej w układzie chłodniczym.

Jeśli teraz nie ubywa płynu, to po prostu mógł być zapowietrzony układ. Ewentualnie puszcza któryś z gumowych wężyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli teraz nie ubywa płynu, to po prostu mógł być zapowietrzony układ. Ewentualnie puszcza któryś z gumowych wężyków.
i takiej odpowiedzi oczekiwalem:) jesli nic sie nie zmieni ze stanem plynu to poprostu go wymoienie na nowy i przeplocze uklad chlodzacy... dzieki za pomoc:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz stanu płynu w zbiorniczku wyrównawczym sprawdzaj jeszcze co jakiś czas czy jest płyn w chłodnicy pod korek. Ja miałem tak, że ubywało mi płynu z chłodnicy natomiast w zbiorniczu było ok. Niestety u mnie to była głowica, ale ja mam TD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w chlodnicy caly czas jest pod korek i nic z tamtad nie ubylo ani razu....

 

[ Dodano: Pią 21 Lip, 2006 21:32 ]

i znow sie cos dzieje: jade sobie siakies 160 km/h i temperatura pod czerwona kreska...zwolnilem i temperatura spadla. Pojechalem do mechanika i powiedzial ze przyczyna moze byc to ze dol chlodnicy nie ma zeberek i zostaly gole kanaly wodne :( i termostat jest walniety... coz to moze byc moze juz ktos mial cos podobnego? HELP!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...