Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jakie paliwo 98! polecacie vPower,Verva,Ultimate


Notesik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lecę w trasę i chciałbym dojechać jak najdalej na jednym pełnym zbiorniku.

Proszę o potwierdzone osobiście odczucia. Nie chodzi mi o ("ale ma kopa" itd).

U nas w Polsce 98 jest tańsze niż 95 na zachodzie Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Ja natomiast mogę polecić Ci BP Ultimate. Jeżdżę tylko na tym paliwie Micrą i 100NX'em i jestem bardzo zadowolony.

 

W micrze gdzie mam czujnik spalania stukowego odczułem znaczną różnicę po zalaniu Ultimate, lekki ale zawsze przyrost mocy, kulturalniejsza praca silnika etc. To samo z resztą w 100 NX'ie chociaż nie czuję przyrostu mocy bo zbyt krótko nim jeździłem na 95-tce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
VP99+, bo to benzyna importowana z Niemiec

 

Wątpie.

 

Shellu/BP/inna* (*niepotrzebne skreślić) będzie oryginalne paliwko a na drugim chrzczone

 

Jeżeli jest to stacja firmowa a nie jakieś coś z logiem jakiejś z firm to nie ma się czego obawiać bo na stacjach firmowych funkcjonują bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące jakości paliw i często jest ona wewnętrznie sprawdzana.

 

każde auto (w sensie - różne modele/silniki) inaczej reaguje lub nie reaguje na dane paliwo

 

Tutaj zgadzam się ale nie do końca. W Note zapewne jest czujnik spalania stukowego i jak przy rezerwie w baku na 95 zalejesz go do pełna 98 to poczujesz różnicę.

 

I tak jak pisałem ja polecam BP Ultimate 98. Wiem co mówie ponieważ jeżdżę tylko na tym paliwie od ponad 20 m-cy i go nie zmienię. A drugą sprawą jest to, że pracowałem na BP i po przejrzanych normach paliwa wiem, ze ilość oktanów często sięga nawet 99-101.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że na jednym Shellu/BP/inna* (*niepotrzebne skreślić) będzie oryginalne paliwko a na drugim chrzczone - i będzie sporo rozbieżności. :cry:

 

zgadzam sie, zalezy jak trafisz - sam tego doswiadczylem! ale prawdopodobienstwo trefnego paliwa jest oczywiscie wieksze, jak zatankujesz np: lotos/orlen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Zresztą... duża część tych "firmowych" stacji to stacje na zasadach franchisingu: właścicielem NIE jest koncern

 

Tutaj się nie zgodzę. Z dośwaiadczenia z BP wiem, że tam franchising polega na tym iż koncern "wypożycza" Ci stację, Ty kupujesz do niej towar, płacisz wszystkie rachunki etc a koncern zapewnia dostawy paliwa i od tego odpala jakiś %. Oczywiście kontrola wewnętrzna też na tych stacjach funkcjonuje.

 

Nie chodzi mi o stacje prywatne oznaczone tylko logo BP, bo to nie jest franchising.

 

Poza tym na BP obowiązuje system podziału stacji na firmowe, franchisingowe i partnerskie. W dwóch pierwszych przypadkach nie masz co obawiać się o jakość paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że na jednym Shellu/BP/inna* (*niepotrzebne skreślić) będzie oryginalne paliwko a na drugim chrzczone - i będzie sporo rozbieżności. :cry:

 

zgadzam sie, zalezy jak trafisz - sam tego doswiadczylem! ale prawdopodobienstwo trefnego paliwa jest oczywiscie wieksze, jak zatankujesz np: lotos/orlen

 

Dokładnie tak :grin:

Dlatego ja również tankuję tylko na stacjach firmowych.

 

P.S. Zdarzyło mi się parę razy (ale nie Notkiem) tankować przy Auchan (Pb98) - i była OK. Widać - nie ma reguły gdzie ma być chrzczone a gdzie nie... :wink:

 

hihi - a mierzyles ile w rzeczywistosci bylo tam oktanow...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pełnym zbiorniku 98 dojechałem dalej o 120 km. W Niemczech na powrót zatankowałem 95 i przy granicy musiałem dolać 5 z kanistra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOTEK "...bo po prostu oszczędniej jechałeś i tyle: benzyna i jej jakość nie ma AŻ TAK OGROMNEGO znaczenia, żebyś 120 km więcej przejechał.

Zauważ, że gdyby tak było - wtedy NIKT nie tankowałby Pb95 :D

"

 

Proszę sam sprawdź zatankuj 98 kilka razy (zapłacisz więcej) ale więcej przejedziesz. W sumie

różnica będzie niewielka tzn 98 wyjdzie trochę drożej.

 

[Po Wrocławiu strasznie się jeździ :sad: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wyruszając w trasę 470 km zatankowałem do pełna VPower Racing i spalanie wyszło mi 4.8 l/100. Na końcu trasy wskazówka była na połowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Na pełnym zbiorniku 98 dojechałem dalej o 120 km. W Niemczech na powrót zatankowałem 95 i przy granicy musiałem dolać 5 z kanistra.
Ja tankując benzynę 98 oktanową również zauważyłem spadek spalania na poziomie 0,3-0,4 l / 100 km oraz troszkę lepszą kulturę pracy silnika i elastyczność. Tankowałem na przemian raz Pb 95 i Pb 98 i 98 i Almera na Pb 98 spalała mniej. Tankuje Pb 98 na stacji Jet oraz Auchan - najmniejsza różnica w cenie pomiedzy benzyna 95 a 98 oktanową. Swego czasu tankowałem Schella V-powera 95 i to tez byla dobra benzyna i almera tez spalała 0,2 l mniej na 100 km. Takie są moje odczucia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W almerze mocno czuć słabe paliwo.

 

jak wlewam 98 to spalanie nie jest większe niż 12/100km :diabel2:

 

jak używam 95 to spalanie jest 13l/100km :diabel2:

 

w mojej opini najlepszy jest shell a najgorsza niestety rafineria gdańska.

 

napisąłem list do mikołaja, że chce dostąć palma z kabelkiem do odb2 :D

Na nim wszystko widac łącznie z wykresami mocy i momentu, ot poprosu pełny komp diagnostyczny. Bedze też widać kąt wyprzedzenia zapłonu. Będę wiedział, czy paliwko dziadowskie czy dobre. Ot taki prezenik (do ogladnięcia na allegro)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...