Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Okresowe wymiany - co i jak?


maxpaynemm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jako że Nissanka Almerkę mam zaledwie od tygodnia mam do was następujące pytanie:

 

Zbliża mi się okres wymiany oleju oraz innych podstawowych rzeczy. Posiadam aktualnie olej Shela 10w60.

 

Powiedzcie mi czy mogę olej wymienić na jakiś lepsiejszy czy lepiej stosować taki jaki jest aktualnie? Myślałem tu o zalaniu Magnateca 10w40 :?:

 

O czym musze jeszcze pamiętać wymieniając olej??? Jakieś filtry dodatkowe oprócz olejowego??

 

Będe Wam bardzo wdzięczny za pomoc. Bo nie wiem co się w Nissanku wymienia podczas okresowych wymian oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do N-16 leje sie olej 10W40 ze wzgledu na istniejący łańcuch rozrzadu. Ja osobiście zalewam shellem. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Standardowo wymień wszystkie filtry, ja jak kupuje samochód to wymieniam też wszelkie płyny etc.

 

Castrol GTX Magnatec 10W40 to dobry olej także spokojnie mozesz go zalać do silnika.

 

Do N-16 leje sie olej 10W40 ze wzgledu na istniejący łańcuch rozrzadu

 

A co ma olej do łańcucha :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat już był wielokrotnie poruszany znajdz sobie i poczytaj wcześniejsze posty np:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=18690

 

 

Ok dziękuję za poradę sporo się dowiedzialem :)

 

Zastanawie mnie jeszcze kwestia oleju skrzyni biegów ... co polecacie i co się z tą wymianą wiąże?? :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...