Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pilot dziala tylko z bliska mimo wymienionych baterii


Gość genjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem nastepujacy, w instrukcji napisali ze dziala nawet z 30metrow, realnie jest problem przy 3 metrach, czesto otwiera dopiero przy aucie, baterie wymienialem dwukrotnie, raz na nowe ale firmy krzak, drugi raz na boshowskie, ewekt ten sam,

gdzie moze sie znajdowac czujka od pilota, do czego dociera sygnal moze jest zaslonieta w jakis sposob? czy ktos wie gdzie to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas.nis

Witam.

Powiem Ci tak też miałem taki problem ,alarm kupiłem na giełdzie (ok.150 zł) z rok chodził super póżniej też zaczęły robić się takie cuda wymiana bateri nie pomagała.

Poszedłem do elektronika i on kazał mi zdjąć obudowę z pilota i tam małym śrubokręcikiem kręcić takim potencjometrem(tylko bardzo małe ruchy,tylko tak minimalnie) raz w lewo raz w prawo aż będzie ok.

przekręcisz odrobinę i sprawdzasz jak działa :)

U mnie to jest 5 min. roboty

PS.tylko nie wiem czy wszystkie piloty mają taki potencjometr

mój alarm jest ze zmiennym kodem

 

Jak coś zepsujesz,żeby nie było na mnie :D

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez poszukac centralki od alarmu. Powinien byc tam krotki przewod ktory spelnia role anteny. Ulozenie go mozliwie jak najwyzej tez powinno pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam taki sam problem w P10 z fabrycznym pilotem otwierania drzwi dziala tylko przy szybie . Juz dwukrotnie wymienialem baterie i bez zmian,myslalem ze 2 pilot bedzie dzialal lepiej ale okazalo sie ze on wogle nie zyje... zastanawiam sie czy serwis wymieni mi tylko piloty czy moze cale ustrojstwo bedzie zmienial?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od momentu kupienia samochodu mam cały czas problem z pilotem, działa tylko przy odległości około 1m i ani dalej od kierownicy, bateria wymieniona, styki przy baterii poprawione i nic nie pomogło.

Niestety nie mam drugiego pilota w zastepstwie i zastanawiam się czy dorobienie drugiego by nie pomogło?

 

ps. w którym miejscu moze znajdowac się centralka od alarmu?

i gdzie najlepiej dorabiac duplikat pilota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczesciej przyczyna jest niezbyt dobre wyprowadzenie anteny od alarmu i blachy auta dosc skutecznie ekranuja.

Inna przypadlosc to to co kolega wspomina czyli to pokretlo :mrgreen: - a na serio to rozstrojenie ujladu rezonansowego w jego uklad wchodzi antena paskowa (wykonana na plytce) oraz to czym sie kreci czyli trymer (kondensator nastawny).

 

Mozna oczywiscie nim pokrecic jednak nalezy robic to delikatnie i nie metalowym srubokretem. Najlepiej czyms z tworzywa sztucznego lub ceramiki, podczas krecenia co kawaleczek sprawdzac jak pilot dziala. Metalowy srubokret podczas krecenia i testowania pilota bedzie rozstrajal uklad rezonansowy. Choc najlepiej stroic na analizotorze widma, lub przynajmniej posiadajac miernik czestotliwosci i sonde w.cz. Z obrotami lepiej nie przesadzac bo potem bez sprzetu moze byc trudno trafic w miejsce w ktorym pilot dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Koledzy jest ten sam problem- w żony aucie jest niefabryczny sterownik centralnego zamka- dokupiłem teraz jednego pilota bo ten co był przestał nagle działać- ok ten"nowy" działa ale z małej odległości- rozkręcam go żeby dostroić trymer a tu patrzę zonk- trymerka nie ma!! Jak mam wyregulować tego pilota bo działa góra z 2m??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...