Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Vanette


Gość Wiedziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Generalnie samochód nie do zajechania. Bardzo praktyczny i trwały. Silnik 2.0 Diesel jest rewelacyjny, jeśli poprzedni właściciele regularnie zmieniali olej, to spokojnie przejedzie 450kkm. Prędzej blacha zgnije niż silnik przestanie się kręcić.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, odświeżam temat, bo po wakacyjnych podróżach okazało się, że kombi jest dla mojej rodziny za małe.

Pomyślałem o Vanette 2.0d. I teraz pytanie do Was.

Czy ten silnik to to samo co u mnie ( CD20 ). Jeśli nie, to czy można CD20 zaadaptować do Vanetki? Czy silnik 2.0d ( jeśli nie jest to CD20 ) też ma awaryjną głowicę i uszczelkę?

Jak jest z częściami do tego auta. Da się coś dopasować od innych Nissanów? Coś tam znalazłem o tylnym moście. Awaryjne ustrojstwo?

Generalnie proszę o opinie o tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od ceny, ale raczej roczniki 93 -95. Szczerze mówiąc zupełnie nie wiem jaki model z jakim silnikiem do którego roku był robiony. Widziałem ogłoszenia Vanetki w kanciastej budzie z różnych roczników, a jednocześnie trafiłem też na już zaokrągloną z tych samych lat. Co więcej identyczne auta w ogłoszeniach były jako Vanette i Serena :?:

Dla przykładu Serena 93' http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3191681

i Vanette 93' http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3229072

oba 2.0d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
Silnik 2.0 Diesel jest rewelacyjny,
fakt jezeli chodzi o trwalosc ;p jezeli chodzi o osiagi to porownywalny z maluchiem ;)

 

btw jak wezmiesz serene to szukaj z klima bo bez klimy to sie idze ugotowac w tym aucie... ;/

to sa stare modele wanetki... strasznie w nich blaha gnije... widzalem na wlasne oczy... na gieldzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam serdecznie ja kupiłem właśnie nissana vanette 2,3 d i martwią mnie dwie sprawy pierwsza to że nie zapala się kontrolka ciśnienia oleju tylko jest jakiś filter a druga to że w moim silniku nie ma śmigła przejrzałem allegro i widze że wszystkie to mają czy może mnie ktoś oświecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam serdecznie ja kupiłem właśnie nissana vanette 2,3 d i martwią mnie dwie sprawy pierwsza to że nie zapala się kontrolka ciśnienia oleju tylko jest jakiś filter a druga to że w moim silniku nie ma śmigła przejrzałem allegro i widze że wszystkie to mają czy może mnie ktoś oświecić

Też ma vanetkę z tym silnikiem i z tą kontrolką to jest tak że masz do wymiany filtr paliwa w cenie ok.50zł.Druga sprawa to wentylator który być powinien ale włancza się rzadko nawet w największe upały.Tak myślę że to jest robione na cieplejsze kraje jak Polska przecież to jest japończyk robiony w Hiszpanii:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Co do tej kontrolki to nie oznacza ona konieczności wymiany filtra, tylko spuszczenia parafiny/wody z filtra - od spodu filtra jest zaworek do spuszczania. Po tym zabiegu kontrolka powinna zgasnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...