Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Gdzie w P10 jest filtr p.pyłkowy i jak go wymienić


Gość Primerka 1,6 Lx -92r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie do tych ktorzy juz maja taka oslone na kratce wlotu powietrza: czy na tej oslonie nie gromadza sie woda i jak czesto trzeba czyscic/wymieniac ta ponczoche zeby utrzymac ja w czystosci i uniknac gnicia tego co sie tam nagromadzilo ???

Tego sie nie zaklada na tej kratce tylko pod nia.Jest tam taka dziura przez ktora wentylator wciaga powietrze i to wlasnie ta dziure trzeba zaslonic ta ponczocha.Ja to zrobilem od wewnetrznej czesci samochodu gdyz tam od gory jest strasznie kiepskie podejscie.Ja mialem tak przez cale lato i dopiero teraz na zime to zdjalem.Jak zdjalem to ponczocha byla czarna i sucha.Zabrudzila sie ale to nie przeszkadzalo w dzialaniu nawiewu.Na lato ponownie bede zakladal.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Fotomontaz jest rzeczywisty, mam dokładnie taki sam obraz jak zdemontuje schowek, ale....

Przeglądając forum doczytałem, że niektóre P10 miały filtr montowany miedzy dmuchawą a nagrzewnicą, postanowiłem to dzis sprawdzić, czyli zdemontowałem schowek, metalową beleczkę i dmuchawę(nie ma z ty problemu) niestety patrząc przez dziurę po dmuchawie w lewo w kanął łączący dmuchawę z nagrzewnicą nic nie ujrzałem(byc może poprzedni właściciel ten filtr zdemontował gdyż miał słabe przewietrzenie kabiny-nie wiem). Tak czy inaczej ujrzałem tylko taka płytkę drukowaną ścieżkami do której podłączona jest kostka z wiązka przewodów-nie wiem do czego to słuzy. Powiem dlaczego zacząłem bawić się w tą stronę, ponieważ w moim odczuciu mam zbyt głośna praćę wentylatora,w porzednich autach na pierwszym biegu nie było słychać nawiewu teraz jest zupełnie inaczej,już od 1 biegu słychać dmuchawę i to bardzo głośno, a po wymontowaniu kręci się bezszelestnie-myślałem, że to zatkany filtr,ale jak się przekonałem tam go nie ma. Z drugiej strony dziwię się (mam tu na uwadze P11), żę filtr umieszczono w miejscu działania podmuchu a nie zassania, częściej spotyka się zasadę oczysczania w pierwszej kolejności a dopiero potem przepuszczania powietrza juz oczyszczonego przez elementy nadmuchu. Ma ktoś jakies doświadczenie w tej kwestii, nie wiem jak inaczej ugryźć ten temat, szyby parują, głośno pracuje nawiem a drożność do dmuchawy jest ok bo sprawdzałem-prosze o opinie i wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam Primere P10 z grudnia 1995r.

Problem zaczął się w tym roku, przetała dmuchać ciepłym i zimnym powietrzem.

Zaczęłem szukać przyczyny i pokolei rozbierając kanały powietrzna dotarłem do filtra kabinowego!!! Jest on w tej czarnej skrzynce którą widać na zdięciu u qwinto. Zeby się do niego dostać trzeba odkręcić tą srebrną belkę następnie wykręcić silnik dmuchawy i wypiąć go z kabelków. Następnie odkręcamy cały ten czarny kanał, od podwozia, razem z miejscem montażu silnika dmuchawy i wyciągamy to na powierzchnię i w tym kanale po lwewj stronie od silnika dmuchawy jest filtr kabinowy. Oto jego namiary przeczytane z filtra MIKRON 2 KE278-70J00.

Rozebranie tego i złożenie zajęło mi pół soboty, potrzeba do tego trochę cierpliwości i gibkiego ciałka.

Pytałem w kilku sklepach o ten filtr i mało kto wiedział ocym mówię twierdząc jak większość forumowiczów, że nie występuje. u mnie jednak jest. koszt tego filtra na tą chwilę 85-120zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyzny, albo mnie porabiają, albo mówimy o różnych filtrach. W mieście w którym mieszkam jest ok.10-12 sklepów z częściami do samochodów, do wszystkich dzwoniłem, a byłem w kilku osobiście,którzy wydli mi się, że wiedzą o czym mówią. I w tych kilku sklepach podawono mi cenę od 85-120zł. Problem dodatkowo polega na tym, że żaden z tych sklepów nie potrafić nigdzie namierzyć takiego filtra i go sprowadzić.

Więc jeżeli posiadacz jakiś adres sklepu wysyłkowego, w którym mógłbym nabyć drogą kupna taki filtr to był bym Ci bardzo zobowiązany.

Link do zdięcia tedo filtra: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/717fc499da8c3047.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość żyzny

DADA, inter-cars ma to w katalogu ale piszą że nie maja na stanie :(: ale znalazłem cos takiego http://moto.autocentrum.pl/sklep.php/pl,,,...amochodowe.html

co prawda numery inne ale wyglada podobnie

zadzwoniłbym do inter-carsu moze coś Ci pomogą

namiary na filie niodaleko Ciebie:

Kędzierzyn- Koźle

Grunwaldzka 61

Telefon: 077 403 42 80

Faks: 077 403 42 81

pn.- pt.: 8:00 -18:00

sob.: 8:00 -13:00

 

Opole

Oleska 121

Telefon: 077 - 403 06 40

Faks: 077 - 403 06 41

pn.- pt.: 8:00 -18:00

sob.: 8:00 - 14:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W P10 miejsce montażowe filtra kabinowego było przewidziane również dla wersji BEZ klimy?

 

Nr części: KE278-70J00 lub J1341011

 

Wymiary:

Długość [mm]: 203

Szerokość [mm]: 195

Wysokość [mm]: 16

 

cena ok. 80 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...