Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nieszczęsny most


Gość andrzejhary

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andrzejhary

Mianowicie strasznie wyje mi most w Serenie 93rok 2.0 Diesel. Próbowałem zmieniać olej ale to nie pomaga, mechanior mówił że tylko wymiana, może ktoś ma sposób na wyciszenie- naprawę jak nie to niestety wymiana. I tutaj moje pytanie czy od bęzyny będzie pasował? I do jakiego rocznika wzwysz mam szukać mostu? I czy jest taki sam w Vanette?A może ktoś ma lub wie o dobrym moście za rozsądne pieniążki (wiem że to nie dział kupię-sprzedam) z góry dzięki za pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaca2206

ja mam serene 1.6 benzyna i tez wymieniałem most chociaz możesz wymienić łozyska są tam trzy koszt 150 zł w moim przpadku i tuleja dystansowa i to można kupić tylko w serwisie(tuleja) i jak sam tego nie robiłeś to lepiej zawieś do mechanika ja próbowałem sam ale to trzeba na przyrządach odstępy robić i łożysko na dyfrze trzeba na prasie wycisnąć i wcisnąć. Ja właśnie żle złożyłem i była porażka a nikt nie chciał brać się za most z mechaników więc kupiłem drugi za 1500zł i go założyłem na razie mam spokój .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

mam również wyjący most. czy te mosty są uniwersalne ? bo mam 1,6 benzyna a tych nie mnogo. Moze ktos juz regenerowal most w serence ? jak tak to prosil bym o ktutki opis za ile i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyjącym moście zawsze pomaga wymiana łożysk .Niestety jest to zadanie dla dobrego doświadczonego mechanika. Trzeba właściwie dobrać luzy i powierzchnię styku kół zębatych.W warunkach garażowo podwórkowych nie warto się za to brać.Według instrukcji serwisowej serena ma jeden typ sztywnego mostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam serene 1.6 benzyna i tez wymieniałem most chociaz możesz wymienić łozyska są tam trzy koszt 150 zł w moim przpadku i tuleja dystansowa i to można kupić tylko w serwisie(tuleja) i jak sam tego nie robiłeś to lepiej zawieś do mechanika ja próbowałem sam ale to trzeba na przyrządach odstępy robić i łożysko na dyfrze trzeba na prasie wycisnąć i wcisnąć. Ja właśnie żle złożyłem i była porażka a nikt nie chciał brać się za most z mechaników więc kupiłem drugi za 1500zł i go założyłem na razie mam spokój .

 

a mnie mechanik powiedział ze się mostów nie regeneruje bo jak dostał most po zębach to i po wymianie łożysk będzie wyć.

 

[ Dodano: Wto 23 Gru, 2008 12:33 ]

mam pytanie do znających się na temacie . a mianowicie czy całościowy most z 2,3 D 98´ będzie pasować do 1,6 Benz 99´ . wyglądem są niby takie same czyli tworzy całość z tylnymi półosiami.

 

[ Dodano: Pon 26 Sty, 2009 15:34 ]

przyszła kolej na wymianę mostu i przed kupnem używki dałem do trzeciego mechanika do upewnienia się czy to rzeczywiście most. okazało się ze to łożysko w tylnym kole. Koszta to 200 wymiana i 150 za łożysko. Dodam jeszcze ze wymieniałem u AutoLidera w Plewiskach kolo poznania na ul.Grunwaldzkiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...