Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zawieszenie przód


Gość marmor

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zaczęło mi stukać i skrzypieć w przednim zawieszeniu. Mechanik wymienił tuleje wahaczy górnych. Stukanie prawie ustało - delikatne stuki słychać z lewej strony. Podobno jest luz na przekładni kierowniczej, ale jak stwierdził mechanior "można z tym jeździć" (koszt nowej przekładni jest, że tak powiem, znaczny). Co do skrzypienia - jest nadal (niezbyt głośno, więc na razie nie denerwuje). W związku z tym mam pytania :

- czy można coś zrobić z tym luzem na przekładni ?

- jeśli nie, to czy rzeczywiście "można z tym jeździć" (jak długo) ?

- co może jeszcze skrzypieć oprócz górnych wahaczy ?

 

Niedługo wyjazd na urlop i chciałbym jechać ze spokojną głową... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stukać też mogą łożyska zwrotnicy

Luz na przekładni mozna zmniejszyć, wkręcając jakiś tam wkręt, czy coś od regulacji, w kazdym razie da się zniwelować luz na przekładni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stukania to mechanik stwierdził, że na 100% przekładnia (dzięki za info, że coś z tym można zrobić !).

A to skrzypienie ? Górne wahacze odpadają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niekażdą przekładnie można wyregulować niektóte mają śróbkę od tyłu,a niektóre nie ,ale to może nie w samej przekładni tylko na jabłkach drążka kierowniczego,a co do piszczenia wachaczy napisałeś że mechanik wymianił Ci tuleje wachaczy górnych ,ale pewnie skręcił wachacze na gotowo jak samochód stał na podniśniku,i po opuszczeniu one się skręciły ,teraz jak samochód stoi na kołach trzeba poluzować nakrętki wachacza bobujać samochadem żeby się ułożyły można piknąć WD40 i skręcic spowrotem powinno pomóc,mi pomogło.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam primere z 91 roku i u mnie jest śruba regulacyjna. Wygląda jak plastykowa zaślepka. Tylko trzeba mieć do niej specjalistyczny klucz z takimi dwoma bolcami. W każdym razie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam primere z 91 roku i u mnie jest śróba regulacyjna. Wygląda jak plastykowa zaślepka. Tylko trzeba mieć do niej specjalistyczny klucz z takimi dwoma bolcami. W każdym razie jest.

 

Masz przekladnie ze wspomaganiem czy bez wspomagania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...