Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ABS terkocze


Gość sgj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wiem, że temat był już omawiany, ale mimo to nie wiem co mam zrobić z moim ABSem.

Problem polega na tym, że ABS (prawy przód) terkocze przy małych prędkościach, nawet jeżeli nie wciska się pedału hamulca. Czy jest jakas "domowa" metoda narawienia tego problemu? Czytałem, że może to być problem z rezystancją przewodów. Czy ktoś wie gdzie mogę wpiąć się omomiarką, żeby sprawdzić, czy jest to problem w moim pojeździe?

(P11.144, 2000r).

 

Dzięki za ewentualne wskazówki i proszę bardzo się nie denerować jeżeli pytanie jest nie na miejscu.

 

sgj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samego wienca do P11.144 chyba nie kupisz, wystepuje tylko z przegubem, ewentualnie mozna sprobowac uzywany. Milem to samo, zainwestowalem w nowy przegub, ale niestety okazalo sie ze przegub nie pasuje. Skonczylo sie wiec na zbiciu wienca z nowego przegubu i nabiciu na stary przegub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co może powodować uszczkodzenie wieńca? Siła odśrodkowa? A jeżeli się już uszkodzi (pęknie?) to co się dalej z nim dzieje? Zostaje zmielony?

Szukałem na allegro -> mają tylko komplet czujnik + przegub. Czy można upewnić się jakoś, że kupiony przegub będzie pasował?

Dzięki.

sgj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g opinii mechanika pekl od temperatury, moj byl pekniety w jednym miejscu i zostal na przegubie tylko krecil sie jak chcial.

Przegub ktory kupilem byl dobierany w/g katalogu - teoretycznie powinien pasowac, no i gabarytowo wszystko bylo ok, oprocz wielowypustu( nie wiem czy to jest fachowa nazwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wiem, że temat był już omawiany, ale mimo to nie wiem co mam zrobić z moim ABSem.

Problem polega na tym, że ABS (prawy przód) terkocze przy małych prędkościach, nawet jeżeli nie wciska się pedału hamulca. Czy jest jakas "domowa" metoda narawienia tego problemu? Czytałem, że może to być problem z rezystancją przewodów. Czy ktoś wie gdzie mogę wpiąć się omomiarką, żeby sprawdzić, czy jest to problem w moim pojeździe?

(P11.144, 2000r).

 

Dzięki za ewentualne wskazówki i proszę bardzo się nie denerować jeżeli pytanie jest nie na miejscu.

 

sgj

 

Mialem to samo az do dzisiaj - pomogla wymiana wienca zebatego na przegubie, stary byl po prostu pekniety.Radze na poczatek to sprawdzic.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...