Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jak wyregulowac gaznik ga16ds pomocy !!!!


Gość NITRO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak wyregulowac gaznik na zimnym silniku !!! albo wogule co wyregulowac zeby on poprawnie chodzil !!! i czy normalne jest ze w zbiorniku paliwa wytwaza sie takie podcisnienie ?? Jak by co prosze o kontakt gg 1956999 !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu za gaźnikiem masz pokrętło, odkręcenie czyli kręcenie w lewo obniża obroty i na odwrót dokręcanie podwyższa, z autopsji odkręcenie o około 90 stopni czyli ćwierć pełnego obrotu obniża obroty o około 200obr/min. Mam jednak podejrzenie że zesrał ci się moduł automatycznego ssania i skaczą ci obroty albo masz coś z elektrozaworem :? Przyczyn może być wiele, wg mechaniorów z krórymi gadałem gaźnik primery jest bardzo skomplikowany, nie tak jednak jak w Hondzie CRX :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25wxla3.jpg

To cały moduł, w kółku zaznaczone miejsce zasilania elementu

 

Jak zdejmiesz obudowę filtra będziesz miał dostępo do całego modułu, problem w Primkach jak i Sunniaczach polega na tym że element grzejny w postaci sprężyny bimetalowej czasem się wypala w miejscu styku z płytką. Naprawę elementu popartą fotkami opisał bardzo dokładnie kolega Widaw w jednym z wątków.

Zwróć uwagę na przepustnicę którą ów moduł steruje - powinna być w pozycji lekko pochylonej przy rozgrzanym silniku :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie jakiś czas temu wymieniłem cały moduł ssania , kupiony zresztą w serwisie "w promocji" za jedyne 450zeta. Jednak tak na dobrą sprawe nie zauważyłem większej róznicy. Raz było ok , a raz wariował . Mineło trochę czasu, i znalazłem chyba przyczyne -

przepona przepustnicy( tłumik przemustnicy)

wymieniłem , jezdze juz 2 tydzień i jest ok . nareszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzac na zdjecie , lewy górny róg -- tak wygląda .Znajduje się natomiast z drugiej strony gaźnika,( w okolicy szybki gaźnika)

Przycinał się , jak bolec chował się było ok , jak nie silnik wył .

Jak on działa nie mam pojęcia?? zabawne bo do niczego nie jest podłączony - taki japoński wynalazek . :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
patrzac na zdjecie , lewy górny róg -- tak wygląda .Znajduje się natomiast z drugiej strony gaźnika,( w okolicy szybki gaźnika)

Przycinał się , jak bolec chował się było ok , jak nie silnik wył .

Jak on działa nie mam pojęcia?? zabawne bo do niczego nie jest podłączony - taki japoński wynalazek . :idea:

 

A gdzie szukać na wymianę, szrot czy jest jakiś zamiennik :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...