Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przepływomierz powietrza


Gość Rafał L
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafał L

Witam

Czy posiadacze primerek P10/W10 silnik 1.6 16V z wtryskiem mogli by zajrzeć pod maski swoich samochodów i podać mi numery przepływomierza powietrza i firmę, a jeszcze lepiej pstryknąć fotkę?

Ja swojego Hitahi AFH 45M-46 nie mogę nigdzie znaleść więc może jakiejś innej firmy by pasował Boscha albo coś innego.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał L

Znalazłem przepływomierz powietrza Hitachi afh 45M - 46 takiego jak szukałem.

Przepływka jest używana od prywatnej osoby z samochodu do rozbiórki, jak myślicie jaka cenę maksymalnie powinienem zapłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kiedyś się rozglądałem za przepływką to ceny były od 300 nawet do 600 zł, a jak znalazłem prywatnie autko przeznaczone do rozbiórki miałem ja brać za 200 zł, ale na szczęście okazało się że problem nie tkwi w przepływce :D

 

Sprawdź dobrze, czy napewno nawala przepływka, już było na forum, że mechesom najprościej powiedzieć przepływomierz do wymiany. Jeżeli druciki są całe to powinien działać OK, chyba że jest zabrudzony, wtedy rozpuszczalnik i pędzelek w dłoń. Ewentualnie wypnij kostkę od niego i zobaczysz czy silnik tak samo pracuje jak z podpiętym. :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał L

Robiłem autodiagnostykę i wyskakuje właśnie błąd przepływki oraz czujnika znajdującego się pod nią (nie pamiętam jak się zwie) Czytałem że w czujniku można wyregulować rezystancję i powinno być ok.

A zaczęło się po kilku wybuchach gazu.

Byłem u elektryka i to potwierdził.

Ale spróbuję go jeszcze odpiąć i wyczyścić.

Dzięki

 

Jeszcze jedno pytanie czy przepływkę da się wyczyścić po ściągnięcu obudowy filtra czy trzeba go całego wybebeszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie czy przepływkę da się wyczyścić po ściągnięcu obudowy filtra czy trzeba go całego wybebeszyć?

 

Wprawdzie można po zdjęciu obudowy filtra spryskać przepywkę

Są w sklepach spraye do tego, ale brud rozpuszczony wpływa do kolektora ssącego

Ja myjąc wolałem zdemontować przepustnice i oprócz przepływki

Wymyć całą przepustnice + czystą szmatką wytrzeć kolektor ssący wewnątrz

Zresztą moje zmagania i nie tylko były już opisywane na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą moje zmagania i nie tylko były już opisywane na forum

Możesz podrzucić linka? Bo jakoś nie mogę znaleźć :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...