Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

przeciek wody za schowkiem od strony pasażera - N15


maniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnilo zauwazyłem niepokojący problem. Kiedy umyłem swoją N15 i otworzyłem ją , zauważyłem wodę na wycieraczce na podłodze od strony pasażera z przodu. Myślałem że nie domknąłem szyby czy drzwi. Ale po ostatnim deszczu sytuacja się powtórzyła. Wygląda na to że wyciek jest za schowkiem. Czy miał ktos z Was podobny problem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za link, ale zapomniałem dodać , ze nie mam klimy, a więc raczej to odpada :/ I woda u mnie pojawia się po deszczu/ myciu autka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w komorze silnika na przegrodzie (silnik-kabina) czy masz wszędzie pozatykane te otwory technologiczne od "anglików" powinny tam być takie gumowe zatyczki ,mi ostatnio cos zaczęła almera głośno chodzić i po myciu tez miałem wodę zaniepokoiło mnie to i wylukalem ze wypadła mi ta jedna gumowa zaślepka (dopasowałem z Wartburga :) ) Sprawdź może akurat to to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaczorrr

Czy w ostatnim czasie wymieniałeś szybę czołową? Jeśli tak to istnieje taka możliwość że została ona źle wklejona. To niestety problem który często się powtarza i jest irytujący bo woda w aucie to nic dobrego. Jeśli była wymieniana przez ciebie lub poprzedniego właściciela to czeka cię wizyta u szybiarzy.Woda najczęsciej spływa z góry lub bokiem po słupku i wędruje sobie właśnie tam gdzie opisujesz. To tylko hipoteza, może byc inna przyczyna np. nieszczelne uszczelki drzwiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie przeczytałeś tego co trzeba.

A więc - szyba czołowa oparta jest na dwóch spinkach (chyba koloru zielonego). Prawa spinka ulokowana jest dokładnie nad wlotem powietrza do wnętrza auta, jak straci uszczelnienie, to się dzieje, to co u ciebie. Zdejm plastikową osłonę podszybia, polej wodę na tę spinkę i zajrzyj pod nią czy jest przeciek. Jeżeli szyba jest dobrze wklejona i w tym miejscu nie było jakiejś blachareczki, to po prostu nie ma innej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie to co napisał przedmówca.

Mi też ciekło na dywanik pasażera. Trzeba zdjąć zewnętrzne podszybie od strony pasażera (w tym celu trzeba wyciągnąć dwa plastikowe zatrzaski). Zobaczysz tam zaślepkę do pozycjonowania szyby i obok takie plastikowe wgłębienie pełniące funkcję zatrzasku. Pod nimi są uszczelki gumowe które z czasem nie spełniąją już swojej roli. Ja najpierw pokryłem wszystko silikonem ale po jakimś czasie problem wrócił więc uszczelniłem klejem te oba zatrzaski i po kłopocie.

 

Pozdrawiam

Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 14 lat później...

U mnie gromadzilo sie duzo wody a powodem nie byly spinki a nieszczelnosc (korozja) miedzy szyba a podszybiem w prawym dolnym rogu widoczna (rdzawy nalot) od strony kabiny po demontazu schowka.

Edytowane przez limo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...