Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

relingi w navarze


Gość szfurcpunk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szfurcpunk

czy ktoś z was próbował już odkręcić te rury z dachu??

jak to wogóle zrobić czy wystarczy odkręcić śróbki z góry czy musiałbym zdjąć całą podsufitkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe poczekam azodkrecisz i zoaczymy czy jest pod nimi jakies przejscie do srodka coby jakos tamtedy kable na dach puscic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem zdjęty kawałek podsufitki , bo zakładałem antenę.

Z tego co wyczułem reką , blacha pod relingami jest podwójna i są tam wspawane nakrętki. Wydaje się że wystarczy odkręcić relingi od góry i nic od dołu się nie posypie.

Wyczułem to tylko ręką , nie rozbebeszałem całej podsufitki, żeby zobaczyć to na własne oczy.

 

Antenę montowałem na łaczeniu tylnego słupka z dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 lata później...

Koledzy.

Jak zdjąc zaślepki albo końcówki z relingów dachowych navary D 40?

Te na samym końcu nad tylną szybą

Kto pomoże?podpowie

 

Odkręca się tylko z góry, a żeby pociągnąć kable, to niestety trzeba wiercić :kosci:

 

 

Zeby poprowadzić przewód to muszę odkręcic wszystkie 16 srub i zdjąc cały reling z dachu a potem dopiero wiercic. Czy tak?

 

Podpowiedz prosze

 

AM-POL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ciekaw jestem jakie jest praktycznie obciążenie statyczne relingów. Czy ktoś juz wypróbował ile można na nich położyć.

Obciążenie na czas jazdy, czyli dynamiczne - w instrukcji zdaje sie - 50 kg.

 

Czy ktoś próbował na relingu dachowym zamontować namiot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na tubie, jak gość tańczy na relingu :)

Podejrzewam, że to oficjalne ograniczenie 50 kg wynika właśnie z lekkości tych przesuwnych poprzeczek i jeśli się odpowiednio umocuje masę około setki do rur to powinno wytrzymać bez problemu nawet podczas jazdy.

 

W kwestii namiotu to na poważnie mam zamiar kupić namiot dachowy, zamiast wożenia zwykłego na pace i rozkładania na ziemi. Wtedy obciążenie wyniesie: namiot 40 kg + 2 ludzie 130 kg + drobiazgi 10kg razem 180 kg dosyć równomiernie rozłożone na wężłach relingu, chociaż na dwa może będzie i będzie ze 120 kg. Na pewno wytrzyma.

 

Interesuje mnie jednak czy ktoś taki namiot do relingu mocował i w jaki sposób to zrobił. Większość mocowań jakie da sie zauważyć to do rynienek dachowych, lub cieńszych konstrukcji bagażników. Jak to zrobić do grubych rur Navary...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...