Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ilość spalanego LPG a upały


Gość symek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się zapytać drogich forumowiczów, jak tam wygląda Wasze spalanie LPG w te ogromne upały. Ja zauważyłem wzrost spalania o jakieś 0,5-1l na 100KM. Wydaje się być to logiczne bo w cieplejszym powietrzu jest mniej tlenu przez co spala się więcej gazu … To jest teoria- a jak wygląda to u Was w praktyce ???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek sprawdzałem spalanie. Przejechałem od ostatniego tankowania łącznie ok 330 km z czego 130 km to trasa a resztę miasto, w większości na włączonej klimie. Spalanie: 10,3 l gazu. Dodam, że miałem uszkodzoną przepływkę (wymieniona w tę sobotę), a to ponoć zwiększa spalanie. Wydaje mi się, że jak na silnik 1.8 to chyba wynik w normie.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w normie górnej granicy

 

Sprawdzę teraz po wymianie przepływki. Ma być też trochę chłodniej, więc rzadziej będę włączał klimę. Moim zdaniem spalanie powinno spaść o ok. 1 litr.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wzrost spalania gazu latem w głównej mierze bierze się z tąd że czym cieplej tym szybciej autko przełącza się z benzyny na gaz. Klima oczywiście też swoje zrobi jeżeli jest. Mnie teraz spala ok 9l gazu z miasta do miasta jak to na Śląsku (korki na zmiane z dwupasmówką). :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja w lecie pali ok 11 l przy jeździe mieszanej (połowa miasto- połowa trasy). Co ciekawe - trasa Chorwacja- Włochy i powrót z załadowanym autem - spalanie przekraczało 12 l - mimo, że trasa, no ale jednak autostrady, a tam po bereciarsku sie nie jeździ. Zauważyłem znaczny wzrost zużycia gazu latem ok 1-1,5 l/100 km - myślę, że to:

1 powód szybszego przełaczania się instalacji na gaz.

2. klima

3. cieplejsze powietrze, które mniej lubiane przez silnik.

4. lepsze warunki jazdy - wieksza prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1. W upały gazówka zaskakuje nim wyjade z garażu i zamknę za soba bramę. W zimie to i muszę ze 4 km pojechac nim sie przełączy, to daje jakieś 10-15 km na PB /100 km, a zatem zużycie ok 10-15% więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...