Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwne obroty przy zmianie biegów


Gość AS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych

Przeszukałem forum i takiego przypadku nie udało mi się znaleźć.

Otóż po dłuższej jeździe kiedy wrzucam kolejny bieg silnik dostaje wyższych obrotów niż powinien po czym obroty spadają i utrzymują się na normalnym poziomie.

Wygląda to tak że np gdy wyprzedzam i mijam kogoś na 4 biegu jak silnik wjdzie już na odpowiednie obroty zmieniam mu na 5 bieg i wtedy po zmianie dostaje wyższych obrotów które po chwili się dopiero uspokajają.

Takie wrażenie jakby silnik był cały czas wysprzęglony i nie kręci kół tylko sztucznie wali po obrotach.

Przyznam że drażniące bo przyspieszenie działa z opóźnieniem a że laik ze mnie nie lada prosze o radę może ktoś wie co to.

AS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie takie były moje pierwsze diagnozy.

Ale dziwi mnie czemu tak jest tylko po dłuższej jeździe.

Czy to oznacza wymianę sprzęgła czy są jakies środki zaradcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takie „jaja” na okrągło, ale po wyczyszczeniu silnika krokowego i ustawieniu silnika, wszystko się uspokoiło. :) (LPG zapchało :evil: )

(momentami wyglądało jak bym nie potrafił biegów zmieniać :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się jednak wybrać do jakiegoś "fachury" bo po wczorajszej jeździe mam jednak wątpliwosci czy to sprzęgło.

U mnie gazu nie ma, no i dziwne jest to że jak w miare krótka jazda to mogę wdepnąć gaz i sprzęgło się nie ślizga w taki sposób. Głównie na dłuższej trasie przy wyprzedzaniu jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo gdy już tarcza się nagrzeje to się bardziej śliżdże. Nie wiem tak jak mówisz jedź i sprawdź to gdzieś, chociaż u mnie to było sprzęgło przy identycznych objawach. Jak sprawdzisz to daj znać co to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie popsuje się skrzynia, jak już tarcza się zjedzie to poprostu nie będziesz mógł jechać bo samochód nie będzie "ciągnąć" ale trochę to potrwa jeżeli dopiero te objawy wyszły na jaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a fakt, nie zauważyłem :oops: nie wiem dla czego są takie rozbieżności. Jak kupowałem swoje to też dzwoniłem w różne miejsca i też różnie "spiewali" wziąłem z JapAuto bo tam było najtaniej ale teraz widzę że i tak przepłaciłem, zapłaciłem 550zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mimo wszystko twierdze że to sprzęgło ale mogę się oczewiście mylić. zajedź na jakiś warsztat i niech sprawdzą. Można to sprawdzić że tak powiem w miejscu ale trzeba mieć wyczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zaczęło mi to dokuczac coraz bardziej więc wybrałem się do mechanika.

Zdiagnozował oczywiście sprzęgło i tu moje pytanie.

Czy 400 PLN za robociznę to ok ?? czy może za dużo

 

DO tego w Inter Cars znalazłem sprzęgło komplet za 344 PLN AISKN-008 nie wiecie czy to coś godnego uwagi ??

 

Dodatkowo chyba czegoś nie kumam na stronie IC bo tam jest jeszcze zakładka "zamienniki" i tam są jeszcze inne oznaczenia i ceny np. AISDN-007 za 123 PLN lub 3000 267 001- 562 PLN I kopletnie nie wiem co to jest i o co chodzi

 

Może znacie jakieś dobre sklepiki z dobrymi cenami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem sprzęgło (komplet) NKK za ok 450 zł i narazie jest wszystko ok, ale za wymiane 400 ?!!! dla mnie duuużo. Byłem na warsztacie, fakt że robiłem tam od zawsze samochody i gość mnie już zna ale zapłaciłem 100-kę. Nie wiem jak w Twoich stronach ceny ale u nas śrdnio na innych warsztatach śpiewali mi srednio 200. Życzę powodzenia i szukaj tańszego mechaniola...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...