Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

halogeny


VQPower
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dla zainteresowanych podam opis jak uniezaleznic halogeny (lampy przeciwmgielne) od glownych lamp.

Opis bedzie dotyczyl maximy 95-03 wersja US chociaz wersja Euro wcale nie jest przekreslona

 

No to jedziemy :grin:

 

narzedzia:

- plaski srubokret,

- klucz nasadowy 10mm

- obcazki, nozycki (cokolwiek aby obciac przewod el.)

- 30 min wyrwac z zycia :mrgreen:

- przewod el. ok 50cm

 

 

pierwsze co robimy to podnosimy maske i odlaczamy akumulator. nastepnie lokalizujemy czarna skrzyneczke z przekaznikami. znajduje sie ona po stronie pasazera tuz obok zbiorniczka wyrownawczego cieczy chlodzacej.

fog01.jpg

 

 

zdejmujemy pokrywe i wyciagamy oznaczone niebieskie przekazniki (ma to ulatwic demontarz puszki z przekaznikami)

fog05.jpg

fog06.jpg

 

 

odkrecamy 2 srubki mocujaca skrzyneczke. nastepnie musimy rozdzielic skrzyneczke na 2 czesci aby sie dostac do spodniej czesci wtyczek przekaznikow. aby to zrobic odpinamy 7 zatrzaskow ktore znajduja sie po obu stronach puszki

fog08.jpg

fog09.jpg

 

 

jak jzu to uczynimy lokalizujemy miejsce gdzie powinien sie znajdowac przekaznik od halogenow, mozna to odczytac z pokrywy. z tego przekaznika wychodzi zielono/zolty przewod ktory nalezy przeciac.

fog11.jpg

 

 

po jego przecieciu do szesci wychaodzacej ze skrzynki z przekaznikami podpinamy ekstra przewod ktory wpiszczamy do przedniego zderzaka.

fog13.jpg

 

 

jak to uczynimy skladamy w calosc cala skrzyneczke z bezpieczniami i ja przykrecamy w jej miejsce.

 

kolejnym krokiem jest podpiecie wczesniej wypuszczonego przewodu.

aby to uczynic nalezy wyjac delikatnie plaskim srubokretem postojowke umieszczona obok prawego kierunkowskazu.

fog16.jpg

 

 

jak juz postojowka jest na wierzchu wypuszczony przez nas wczesniej kabel podpinamy do czerwono/niebieskiego przewodu idacego do postojowki

fog17.jpg

fog18.jpg

 

 

montujemy postojowke w jej miejsce i podpinamy akumulator.

 

Teraz nasze halogeny powinny siwecic nie tylko na glownych lampach ale i na postojowkach.

fog20.jpg

 

Mala wskazowka. Aby ulatwic demontaz skrzyneczki z przekaznikami mozna rowniez zdjac zbiorniczek wurownawczy plynu chlodzacego (2 srubki 10mm do odkrecenie)

 

Podany opis dotyczy maximy US roczniki 95-99. Nie jestem pewien ale identycznie moze byc w wersji Euro. Kolejne roczniki dojda wkrotce

 

[ Dodano: Czw 03 Sie, 2006 ]

wlasnie teraz wynalazlem ze w euro maximie zamiast zielono/zoltego przewodu w skrzynce z przekaznikami moze sie znajdowac rozowy przewod z srbrnymi paseczkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie Wacuś - szkoda że samemu nie możesz sobie pochwały strzelić :D

Bardzo fajny opis ale chyba w wersji europejskiej jest zdalne odpalanie przeciwmgowek... choć w PL widziałem sporo wersji US więc może ktoś skorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WOJTUSMAXIMUS02

no wlasnie ja juz tak mialem z przodu niebieskie kierunki a z tylu czerwone ale dlugo niepojezdzilem bo psy mnie dziabnely i wziely prawko ,,,no to ja sie pytam czy mozna z przodu czerwone a z tylu niebieskie ,,,a oni mowia rob jak uwazasz ,,i nieuszlo duzo czasu i znowu mnie dziabneli inne psy za tylnie niebieskie i znowu prwko wzieli normalnie czeski film :wink: :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...