Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakby wypadanie zapłonów


Gość jarkk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego ktoś wyedytował mój podpis i dane w profilu ?

 

Na forum nz nikt nie edytuje podpisów i danych, jeżeli wskazują na nkp.

Tu widać niestety chyba się komuś w głowie przewróciło.

Edytowane przez jarkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w P11 podobne objawy, na gazie też zero kłopotów. Przyczyna zdiagnozowana przez ASO - uszkodzony przepływomierz.

Nie wiem jak zdiagnozować awarię przepływki w GA16DE.

W mojej Almerca na szczęcie nie miałem z tym problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak włączysz odbiorniki to silnik chyba powinien podnieśc obroty bo zwiększa sie zapotrzebowanie na energie, a przyczyna nierównej pracy morze być też coś z wtryskiwaczem którymś, przerabiałem to ostatnio z komplem w nexii miał takie same objawy i okazało sie że wtryskiwacz jeden był nieszczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maddrajwer

maly OT jezeli mozna - nie boisz sie lac takich żeczy do paliwa ( STP ) ?? Nie jestem pewien na 100% ale przypuszczam że czymś takim załatwiłem swój wcześniejszy silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie czy jest coś takiego co może odpowiadać za dodawanie powietrza na wolnych obrotach, np. jakiś elektrozawór dodatkowy przy przepustnicy

Brałeś pod uwagę przepływomierz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od instalacji gazowej. Im bardziej zaawansowana tym bardziej polega na elektronice samochodu. Sprawdż przepływkę (najprościej załorzyć sprawną, albo pomierzyć na pinach - wysłąłem info na PW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly OT jezeli mozna - nie boisz sie lac takich żeczy do paliwa ( STP ) ?? Nie jestem pewien na 100% ale przypuszczam że czymś takim załatwiłem swój wcześniejszy silnik.

Stosowałem to w róznych silnikach i nigdy nic złego sie nie stało. Oczywiscie omijam wszelkie preparaty dolewane do oleju. Raz zalałem i korbowód wyszedł bokiem :(

 

Co do wymiany kabli. Zawsze jak wymieniam to w kopmlecie z palcem i kopółka. Koszt nie wielki a warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja noszę się z zamiarem wymiany kabli i świec. Świece NGK a kable - nie wiem właśnie. Mailowałem z gościem z Allegro - ma Sakura, ale nikt nie wie co to za kable. On twierdzi, że lepsze niż Janmor, ale nie ma gwarancji - tylko rozruchowa :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...