Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Bluebird] i dziwne przytykanie


Gość qos

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to mój pierwszy post tutaj witam wszystkich :)

 

Zauważyłem, że tematów o bluebirdach jest tu strasznie mało i ogólnie w internecie niewiele jest informacji o tych samochodach.

Ale w sumie nie o tym chciałem pisać :)

 

Mam Bluebirda model WYU11 z 1987 roku, autko sprawuje się generalnie znakomicie, jednak już od dłuższego czasu dziwnie się zachowuje. Czasem naciśnięcie pedału gazu powoduje bardzo marny efekt - silnik bardzo powoli zwiększa obroty. Odczekanie chwilę bez dalszego wciskania pedału sprawia, że po chwili 'odblokowuje' się i zachowuje normalnie. Szybsze 'zniwelowanie' tego efektu można osiągnąć wciskając (nawet na krótką chwilę) pedału gazu do dechy.

Najciekawsze jest to, że czasem przez tydzień problem nie występuje, a przyjdzie dzień kiedy w ciagu 20-to minutowej jazdy do pracy przytrafi sie mu to kilka razy. Sprawdziłem chyba wszystkie te węże i wężyki przy silniku i są szczelne - myślałem, że dostaje gdzieś jakieś lewe powietrze czy coś. Zaczynam podejrzewać jakiś czujnik, tylko który i gdzie to już nie mam pojęcia. Zdobycie jakiejś książki serwisowej graniczy z cudem, że o jakiejść dokładniejszej dokumentacji nie wspomne. Może ktoś ma jakieś materiały dotyczące tego silnika (CA20E) to będę wdzięczny za podesłanie :)

 

20caa109c6c60d1fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...