Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

poduszka powietrzna


Gość drozdek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w mojej primere 94 1,6 slx jest poduszka powietrzna a w zasadzie powinna byc... moje obawy sa takie ze jej nie ma a w kierownicy jest zaslepka wlozona :( kolo kierownicy ma kolor czarny a srodek air bag ma jasniejszy kolor dokladneij to widac w sloncu... zadna kontrolka nie swieci sie bo moze nei powinno byc poduszki :/ jak sprawdzic czy jest poducha czy tylko zmieniona kierownica z zaslepka??? w sumie jak trafilem jelonka z predkoscia ok 100km/h nic nie strzelilo :/ o co chodzi.... dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

a przy włączonym zapłonie i chwile po uruchomieniu nie świeci sie kontrolka poduszek?

Jeśli przy 100km/h i walnięciu w jelonka nie otworzyła się poducha, to wg mnie jej po prostu nie ma.

Albo poduszka jest ale nie ma reszty systemu lub sterownik jest odłączony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maddrajwer

Nie chce Cię martwić ale mogła być i zostać zużyta. Jesteś pewien że to autko nie było wcześniej bite ??. Jak zajżysz za kierownicę to jest tam kilka zaślepek ktoe moeż spokojnie zdjąć i zajrzeć do środka. U mnie ( mam ten sam model też 94' ) widać mechanizm poduszki. Jak chcesz to postaram sie jakąś fotke zrobić i przesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedzi... jesli masz mozliwosc to poprosze o jakies foty... dzieki jaeszcze raz :) a jeszce jedno bez zagladania w te zaslepki jest jeszce mmozliwosc sprawdzenia ... gdzie sei znajduje ten sterownik, a z tym jelonkiem on poszedl mi pod auto i moze dlatego nie strzelila :/ juz sam nei wiem chyba bedzie trzeba sie przejechac do warsztatu jakiegos... :/ ;)

a z kodu VIN wyszlo ze poducha powina byc... :/ a czy byla bita to w sumie nie wiem za bardzo i moze lepiej z tylu byla puknieta ale z przodu nie wiem ladnie wszystko wyglada nawet grill byl oryginalny heheh ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maddrajwer

Sterownik masz pod kolumną kierownicy, odrobine z prawej zdaje się. Jak zdejmiesz dolny płat kokpitu ( pułeczka nad nogami kierowcy ) to go na pewno znajdziesz. Jest wyraźnie opisany i ma ostrzeżenia żeby przy nim nie majstrować. Fotki jak tylko poprawi się pogoda bo jedeyny aparat mam w telefonie i przy takim świetle nie wyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja mam podobne pytanie. Zdjąłem zaślepki us iebie w P11 i w środku są jakieś kabelki, ale czy nie powinno być widać poduchy? Bo u mnie nie widać, a bezpośrednio pod zaślepką jest pusto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poducha ma grubość ok 3-4cm, po zdjęciu bocznych zaślepek widać poduche-mtelowy stelaż i bodajże żółtą czy pomarańczową naklejke na jej tyle.

Jeśli masz pusto to poduchy widziałem już za 200-300zł, dochodzi wymiana lub naprawa sterownika, pytanie czy nie rozwalili sterownika by ukryć brak jaśków.

EDIT: dotyczny to P11 (w P10 nie wiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus zaprogramowanie sterownika (czy jakoś tak), żeby to razem banglało - 80 zł.

 

A czy w każdej Primerze P11 z poduszką powietrzną były pirotechniczne napinacze pasów :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w każdej Primerze P11 z poduszką powietrzną były pirotechniczne napinacze pasów :?:

Chyba nie ma możliwości by w jakimkolwiek samochodzie była poducha bez napinaczy pasów- to zagraża życiu.

BTW - nawet w Seicento bez poduszek były napinacze pasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem sterownik pod zaslepkami tez znajduje sue jakies ustrojstwo z 2 czarnymi kablami i cos jeszce a bezposrednio pod zaslepka jest szare ustrojstwo... :/ czyli chyba poduszka jest sterownik jest a kontrolka zadna nei swieci jak wlaczam zaplon :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...