Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Czy te świeczki będą pasować? I cos jeszcze o ekonomi


maxpaynemm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi czy te świeczki będą pasować do mojego Nissanka???

 

P1010211.jpg

 

Na stronie PRODUCENTA napisane jest że pasują natomiast w specyfkacji dolaczonej do świeczek nic o Nissanie nie ma :?: Czy ktoś z was takie montował w Nissanie?? Dodam że wcześniej miałem takie zamontowane w UNO iświetnie się spisywały.... sporo spadło mi spalanie i poprawiła się dynamika :583:

 

Powiedzcie mi jeszcze ( wiem że to może laickie pytanie) gdzie są świeczki w Almerce 1.5 bo jakoś nie znalazłem ale domyślam się że chyba pod tymi plastikami na pokrywie zaworów?? zgadłem :D czy wymiana świeczek jest trudna?? Proszę o porady :564:

 

 

Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa a mianowicie ekonomiczna jazda moim nissankiem... powiedzcie mi jak jeździć żeby było ekonomicznie bo narazie to nie udało mi się zejść w mieście poniżej 8-9l/100km :( a może poprostu TTTM??? aż się boję co będzie gdy nadzejdzie zima :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 litrow w miescie to nie tak zle ;)

 

a jak bedziesz jezdzil spokojnie zmiana biegu 2500 - 3000 obr to powinno byc jeszcze lepiej...

dodaj hamowanie biegami (silnikiem), i przewidywanie tego co sie moze wydazyc

czyli np jak sie bedziesz spodziewal ze wlaczy sie czerwone to nie depcz gazu tylko noga z niego... tylko nie na luz - zostan na biegu i stopniowo go redukuj...

 

 

ja tak jezdzac spalilem 4,5 litra gazu na 70 km... z tym ze to nie bylo miasto ale trasa z elementami laki, czyli bardzo dlugie odcinki na jedynce...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 litrow w miescie to nie tak zle ;)

 

a jak bedziesz jezdzil spokojnie zmiana biegu 2500 - 3000 obr to powinno byc jeszcze lepiej...

dodaj hamowanie biegami (silnikiem), i przewidywanie tego co sie moze wydazyc

czyli np jak sie bedziesz spodziewal ze wlaczy sie czerwone to nie depcz gazu tylko noga z niego... tylko nie na luz - zostan na biegu i stopniowo go redukuj...

 

 

ja tak jezdzac spalilem 4,5 litra gazu na 70 km... z tym ze to nie bylo miasto ale trasa z elementami laki, czyli bardzo dlugie odcinki na jedynce...

 

pozdrawiam

 

A jaką masz instalację LPG?? Sekwencja czy coś innego?? Czy wogóle w Almerze czuć zmiany jak się ma gaz??? Czy odczułeś może jakieś uboczne skutki gazu w almerze?? :D też myślę nad instalacją ale nie wiem czy mie się będzie opłacało :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy te świeczki będą pasować do mojego Nissanka???

Szczerze mówiąc nie znam tej firmy osobiście stosuje zawsze świece NGK zalecane zresztą przez Nissana dla silnika QG15 wg. istrukci obsługi:

gorące BKR4E-11 (RC12YCC4)

standart BKR5E-11 (RC10YCC4)

zimne BKR6E-11 (RC7YCC4)

 

Powiedzcie mi jeszcze ( wiem że to może laickie pytanie) gdzie są świeczki w Almerce 1.5 bo jakoś nie znalazłem ale domyślam się że chyba pod tymi plastikami na pokrywie zaworów?? zgadłem n czy wymiana świeczek jest trudna?? Proszę o porady

Tak pod tymi jak to nazwałeś plastikami a dokładnie to są cewki osobno dla każdej świecy. Musisz odkręcić kluczem te śrubki mocujace i je zdjąć potem już normalnie wykręcasz kluczem do świec same świece, klucz do świec jest mniejszy niż w wiekszości aut (16mm).

 

Co do ekonomii jazdy ja osobiście staram się nie przekraczać 3000 obr na benzynie brał mi w cyklu miesznym 7,5l a gazu teraz ok 9l. Mam sekwencję i nie narzekam na instalacje. Ja robie 30 000 rocznie więc się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy te świeczki będą pasować do mojego Nissanka???

Szczerze mówiąc nie znam tej firmy osobiście stosuje zawsze świece NGK zalecane zresztą przez Nissana dla silnika QG15 wg. istrukci obsługi:

gorące BKR4E-11 (RC12YCC4)

standart BKR5E-11 (RC10YCC4)

zimne BKR6E-11 (RC7YCC4)

 

Powiedzcie mi jeszcze ( wiem że to może laickie pytanie) gdzie są świeczki w Almerce 1.5 bo jakoś nie znalazłem ale domyślam się że chyba pod tymi plastikami na pokrywie zaworów?? zgadłem n czy wymiana świeczek jest trudna?? Proszę o porady

Tak pod tymi jak to nazwałeś plastikami a dokładnie to są cewki osobno dla każdej świecy. Musisz odkręcić kluczem te śrubki mocujace i je zdjąć potem już normalnie wykręcasz kluczem do świec same świece, klucz do świec jest mniejszy niż w wiekszości aut (16mm).

 

Co do ekonomii jazdy ja osobiście staram się nie przekraczać 3000 obr na benzynie brał mi w cyklu miesznym 7,5l a gazu teraz ok 9l. Mam sekwencję i nie narzekam na instalacje. Ja robie 30 000 rocznie więc się opłaca.

 

 

Słyszałem o NGK ale chyba zaryzykuje te swoje (o ilę będą pasować) miałem takie zamontowane w Fiacie UNO i muszę powiedzieć że mile mnie zaskoczyły.... spalanie spadło znacznie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zaryzykuje te swoje (o ilę będą pasować)

Ważne żeby miały odpowiednie parametry.

 

 

A kliknij TUTAJ i powiedz mi co o nich sadzisz?? To są te pierwsze od góry.... może lepiej się znasz czy te parametry podejdą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kliknij TUTAJ i powiedz mi co o nich sadzisz?? To są te pierwsze od góry.... może lepiej się znasz czy te parametry podejdą??

Wynika z tego że są dokładnie do Twojej Almerki wię zakładaj śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece Beru to bardzo dobry produkt, mialem kiedys w Mazdzie.

 

DZIĘKUJĘ WAM ZA OPINIE!! DZIŚ WYMIENIAM ŚWIECZKI :D POINFORMUJE WAS O TYM JAK SIĘ NA TYCH ŚWIECZKACH JEŹDZI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz instalację LPG?? Sekwencja czy coś innego?? Czy wogóle w Almerze czuć zmiany jak się ma gaz??? Czy odczułeś może jakieś uboczne skutki gazu w almerze?? :D też myślę nad instalacją ale nie wiem czy mie się będzie opłacało :?:

 

instalacja to sekwencja, ale firmy to nie wiem jaka mi wsadzili, co do zmian to odczulem buczenie pompy paliwa i teraz jak cos z nia nie tak kiepsko sie na benzynie jezdzi...

 

co do pracy silnika to jak narazie nic szczegolnego, poza inna praca na wolnych obrotach - slychac cykanie listwy wtryskowej gazu - tak mi sie wydaje...

 

ogolnie na sekwencji milo sie jezdzi, dynamika auta nie spadla, bynajmnije nie tyle zebym to odczul, jak narazie zrobione cos kolo 25 000 km i jest ok, poza zalepiona listwa wtryskowa - lipny gaz i parafina zalepilo - sprawa do "umycia" przed zima bedzie do zrobienia...

 

a co do oplacalnosci to sam musisz zadecydowac, mi sie oplacalo i to sporo... czesto wyjazdy do Lodzi i Warszawy, gaziku pali nie wiele wiecej przy ostrzejszej jezdzie zaladowany w trasie i troche w meiscie spalil okolo 8,7 litra.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy te świeczki będą pasować do mojego Nissanka???

Szczerze mówiąc nie znam tej firmy osobiście stosuje zawsze świece NGK zalecane zresztą przez Nissana dla silnika QG15 wg. istrukci obsługi:

gorące BKR4E-11 (RC12YCC4)

standart BKR5E-11 (RC10YCC4)

zimne BKR6E-11 (RC7YCC4)

 

Powiedzcie mi jeszcze ( wiem że to może laickie pytanie) gdzie są świeczki w Almerce 1.5 bo jakoś nie znalazłem ale domyślam się że chyba pod tymi plastikami na pokrywie zaworów?? zgadłem n czy wymiana świeczek jest trudna?? Proszę o porady

Tak pod tymi jak to nazwałeś plastikami a dokładnie to są cewki osobno dla każdej świecy. Musisz odkręcić kluczem te śrubki mocujace i je zdjąć potem już normalnie wykręcasz kluczem do świec same świece, klucz do świec jest mniejszy niż w wiekszości aut (16mm).

 

Co do ekonomii jazdy ja osobiście staram się nie przekraczać 3000 obr na benzynie brał mi w cyklu miesznym 7,5l a gazu teraz ok 9l. Mam sekwencję i nie narzekam na instalacje. Ja robie 30 000 rocznie więc się opłaca.

Mam ALMERE 1.5i z 2004 roku ,wyczytałem w tym poście temat świec które sa mi potrzebne do przeglądu gwarancyjnego,ale błagam nie rozumiem tego podziału świec na gorące,standart i zimne ???wiec które mam kupić do mojej ALMERKI,aby były uznane jako dobre w serwisie!!!!Dzieki z góry!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ALMERE 1.5i z 2004 roku ,wyczytałem w tym poście temat świec które sa mi potrzebne do przeglądu gwarancyjnego,ale błagam nie rozumiem tego podziału świec na gorące,standart i zimne ???wiec które mam kupić do mojej ALMERKI,aby były uznane jako dobre w serwisie!!!!Dzieki z góry!!!

Zdecydowanie standartowe przykład z katalogu >> INTERCARS << :

Świeca zapłonowa

NGK

6376

Świeca zapłonowa

Informacje Inter Cars o towarze

indeks: LFR5A-11 6376

Cena brutto: 23,01 zł

nazwa: Świeca zapłonowa

opis : NGK Świeca zapłonowa (cena za 1 szt.)

producent: NGK

NA MAGAZYNIE: >9

Ograniczenia

Kod silnika: QG15DE

Numery zwyczajowe

LFR5A-11

Świeca zimna to taka co szybciej oddaje ciepło, ciepła odwrotnie. Do gazu np. zalecają zimniesze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, podal pan w swoim poscie taki nr świec?

"standart BKR5E-11 (RC10YCC4)",czym się różnią? od LFR5A-11

Duża różnica w cenie!!

Wyżej to cytat dokładny wg. instrukcji obsługi, symbole czasami troszkę się różnią zależy jaki producent jak oznacza sklepy też mają swoje numery katalogowe. Najważniejsza jest cyfra 5 która oznacza ciepłotę. Między sklepami też są różnice cen :) tej samej świecy.

 

Jesteś z Rudy Śląskiej mogę Ci polecić dobry tani i obeznany sklep >TU<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

maxpaynemm a ile dałeś za te świeczki :?: Bo z tego co przejrzałem w tym katalogu BERU wynika, że do mojego 100 NX'a są takie same i zastanawiam się nad ich zakupem.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxpaynemm a ile dałeś za te świeczki :?: Bo z tego co przejrzałem w tym katalogu BERU wynika, że do mojego 100 NX'a są takie same i zastanawiam się nad ich zakupem.

 

Pozdro.

 

Za świece dałem 59.99zł ale to cena promocyjna!! W rzeczywistości kosztują one 80zł za komplet :? Świece są naprawde rewelka!! Naprawdę polecam..... nie wiem jak u innych ale u mnie zawsze po zamontowaniu tych świec odnotowałem spadek spalania benzynki o około od 0,5 do 1l/100km :) Wiem że dla niektórych to nieprawdopodobne ale naprawde tak jest!! Co do jazdy to mam jedynie wrażenie że autko jest jak by mniej mułowate na tych świeczkach ale jest to jedynie odczucie którego nie potwierdzę.... tak mi się poprostu wydaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za świece dałem 59.99zł

Można spokojnie kupić za tyle sprawdzałem w moim zaprzyjaźnionym sklepie.

spadek spalania benzynki o około od 0,5 do 1l/100km

Potwierdził to właściciel sklepu bo ja osobiście w to powątpiewałem, podobno jest na nich lepsze spalanie to dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jeszcze jedno, podal pan w swoim poscie taki nr świec?

"standart BKR5E-11 (RC10YCC4)",czym się różnią? od LFR5A-11

Duża różnica w cenie!!

 

tym sie roznia ze te z literka 'L' na przedzie sa platynowe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi coś o tej ekonomi jazdy bo już kurcze sam nuie wiem... raz spali mi w mieście 7l/100 raz 8 a raz to i 9,5l/100 :sad: podobnie jest w trasie raz mi spali 6-6,5l/100 a za chwilę 7,5/.... kurcze nie wiem jak to w tym samochodzie jest jakoś nie mogę trafic w jego najoszczędniejsze osiagi :? Dodam że cały czas jeżdże tak samo nie gazuje nadmiernie unikam wyprzedazania, gwłtowengo ruszania i hamowania i za każdym mam inne spalanie :?

 

Kiedyś miałem Fiata i wiedziałem ze jak bede jechał tak i tak to spali mi tyle i tyle.... a tu jadac podobnie za każdnym razem inny wynik :(

 

Powiedzcie mi moi drodzy jak to wyglada u was??? Oczywiście chodzi mi tu o wypowiedzi forumowiczów którzy kozystaja wyłacznie z NoPB... paliwo cebulowe mnie nie interesuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma świeca do auta które ma elektroniczny zapłon... przecież komputer sam dozuje odpowiednie napięcie aby wytworzyć odpowiednią iskę w zależności od tego jaka jest wymagana do uzyskania jak najbardziej wydajnego spalenia mieszanki. Spalanie się zmieni jeśli się wymieni zużyte świece na nowe ale niebędzie różnicy innej jak fantazyjnej jak porównuje się nowe, sprawne świeczki.

 

A ja świeczki NGK z oznaczeniem 6 za 16 zł kupiłem.

 

Powiedzcie mi coś o tej ekonomi jazdy bo już kurcze sam nuie wiem... raz spali mi w mieście 7l/100 raz 8 a raz to i 9,5l/100 podobnie jest w trasie raz mi spali 6-6,5l/100 a za chwilę 7,5/.... kurcze nie wiem jak to w tym samochodzie jest jakoś nie mogę trafic w jego najoszczędniejsze osiagi Dodam że cały czas jeżdże tak samo nie gazuje nadmiernie unikam wyprzedazania, gwłtowengo ruszania i hamowania i za każdym mam inne spalanie

1. przepływkę masz czystą? jak czujnik przekłamuje to komputer zmienia zapłony

2. tankujesz na tetj samej stacji, pewny jesteś, że nie mieszają tam paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. przepływkę masz czystą? jak czujnik przekłamuje to komputer zmienia zapłony

 

a przepływke się czyści?? W takim razie powiedzcie jak to zrobić??? albo jak sprawdzić czy jest czysta ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Jeszcze jedno, podal pan w swoim poscie taki nr świec?

"standart BKR5E-11 (RC10YCC4)",czym się różnią? od LFR5A-11

Duża różnica w cenie!!

Dodam że nie tylko w cenie ale i dł. gwintów

BKR5E-11 - gwint 19mm./LFR5A-11 - gwint 25mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...