Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Dziwne odgłosy


Gość bilczur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem. Podczas jazdy przy 3 tys obrotów z silnika (chyba) dobiega jakiś dziwny pusty metaliczny odgłos który znika po przekroczeniu 3 tys jest to jakieś brzęczenie czy coś w tym rodzaju. Dźwięk dobiega z przodu chyba z prawej strony. W serwisie szukali i nie znaleźli. Podokręcali co się dało i nic. Dźwięk pojawia się tylko w okolicach 3 tys ani wcześniej ani później i tylko podczas jazdy. Na biegu jałowym w tym zakresie obrotów jest ok. Mam P12 1.8 z 2002. Może macie jakieś pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie historie czesto bardzo trudno jest wychwycić. Może jakaś osłona...jakiś plastik.

U mnie w pewnym zakresie obrotów tez coś pobrzękuje tylko że dzwięk jest raczej taki "plastitkowy"

Ja się poddałem tyle razy probowałem to zlokalizować i nic pozostaje tylko podkręić Audio i dalej jeździć raczej nic zlego się nie dzieje. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc YAROO

 

czy masz na mysli takie jakby trzeszczenie/skrzypienie np. z prawej strony deski rozdzielczej przechodzacej w półke pasazera?(przynajmniej u mnie jest z prawej strony)- nikt nie moze zlokalizowac co to jest- wyglada jakby plastik skrzypial, ale starałem sie to wszelkimi mozliwymi sposobami sprawdzic/wyeliminowaci nic to nie dalo- wiec moze nie plastik?ale co wtedy?- ma ktos jakis pomysł?

 

a przy okazji mam drugie pytanko:

 

ktos moze doradzi co to jest?

otoz jak skrece kola ostro- zwłaszcza w prawa strone i przy wolnej predkosci/przy ruszaniu- słychac w pewnym momencie taki odgłos strzelania czy bardziej moze przypomina to moment w ktorym koło w ruletce (lub koło fortuny:) zwalnia by sie zatrzymac i ten taki cyngielek ktory wskazywalby wygrana sume, lub nagrode tak pyka- to u mnie jest dokładnie podobne "pykanie"- jak troszke poluzuje ten skret lub wyprostuje koła- wszystko ok- zaznaczam ze nic nie trzeszcy, no zadnych innych niepokojacych objawów nie ma- ale to "pykanie" jest wkurzajace nie mowiac juz o tym, ze to chyba ma cos wspolnego z kołem-i boje sie zeby sie jakis wypadek nie przydarzyl...-a jak juz podpowiecie drodzy koledzy co to moze byc- to orientacyjnie jaki moze byc tego koszt i gdzie to najlepiej robic w wawce/okolicach

Zgory wdzieczny za wszelkie podpowiedzi

gixy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maddrajwer

Nie chcę Cię martwić Gixyale to może być przegub półosi. Identycznie miał mój ojciec w camry. Olał pochrypał pochrupało aż w pewnym momencie przestało ... i auto też przestało jeździć. Lepiej szybko do tego zajrzyj. Wystarczy zdjąć opaskę z gumy zabezpieczającej ten przgub ( zaopatrz sięwcześniej w zamiennik bo te opaski są jednorazowe ) i zobaczysz czy nie jest wytarty, czy nie ma opiłków metalu w smarze i czy w ogóle masz smar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy przy 3 tys obrotów z silnika

Ciężka sprawa, natomiast u mnie przy 3 tys/obr silnik wydaje nie ładny dźwięk, a powyżej jest już normalnie – morał z tego taki że Japonce lubią być wysoko kręcone :)

Może coś ci wpada w rezonans, który jest właśnie około 3 tys....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie wlasnie takie puste metaliczne buczenie przy konkretnej ilosci obr/min. pojawilo sie po wymianie tlumika na nowy. Powodu nie udalo mi sie konkretnie ustalic. Mechanicy mowia ze widac taki jego "urok" a u sprzedawcy sie dowiedzialem ze mu to przejdzie (tylko ze juz zrobilem na nim ze 2500km i nic sie nie zmienilo).

Zycze powodzenia w szukaniu grajka :)

 

Z powazaniem JA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miałem podobny problem w mojej P11.144. Przy obtotach około 3 tyś. pojawiał się dźwięk (takie pstrykanie metaliczne) byłem przekonany że to słychać w desce rozdzielczej. Okazał się że to od lewarka zmiany biegów. Przy wyższych obrotach bardzi drży, a mam gałke dolną część gałki zmiany biegów po części aluminiową i przy drganiach lewarka wydawała taki odgłos stykając się z lewarkiem. Zrobiłem tak że gałka jest stabilniejsza i problem zniknął. Może u Ciebie jest podobnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość lanserszymon

odswierze temat :)

 

ja mam podobne szumienie tyle ze z lewej strony i to zaczyna sie powyzej 2tys obrotow... kurde nie wiem co to moze byc. kumpel mowi ze lozyska w turbinie bo niby zbierac sie autko zbiera normalnie tylko ten dziwny odglos... narazie krece do 2000 i nie wiecej max 120 na miescie i w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...