Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zapieczony zacisk - pomocy!


Gość wizzle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedstawie problem od poczatku. Zauwazylem wczoraj, po wyjsciu z auta, cieplo i smrod bijace z tylnego kola. Tarcza az cpykala z rozgrzania, klocek wytarty bardziej niz z kola drugiego z tylu, no i felga gorąca. Podejrzewam ze zapiekl sie tłoczek wypychający.

Co z tym zrobic? da rade to naprawic? czy trzeba kupic nowe szczęki?

 

Prosze o pomoc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

miałem kiedyś (ponad rok temu) podobną sytuację. Podjechałem (był to zacisk tylnego koła) do najbliższego warsztatu (niestety ASO opla :| ) i zrobili mi to w 20 min. Rozebrali cały zacisk, przesmarowali, sprawdzili czy się nie blokuje, skasowali 90 zeta :evil: i od tamtej pory odpukać wszystko jest ok. Mam nadzieję, że u Ciebie będzie podobnie tylko koszty będą znacznie mniejsze :wink:

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przedstawie problem od poczatku. Zauwazylem wczoraj, po wyjsciu z auta, cieplo i smrod bijace z tylnego kola. Tarcza az cpykala z rozgrzania, klocek wytarty bardziej niz z kola drugiego z tylu, no i felga gorąca. Podejrzewam ze zapiekl sie tłoczek wypychający.

Co z tym zrobic? da rade to naprawic? czy trzeba kupic nowe szczęki?

 

Prosze o pomoc :(

 

Witam.

Miałem podobny problem ale z przednim kołem. Przyczyna to pęknięta osłona tłoczka hamulcowego. Kupiłem nowa osłonę gumową, rozebrałem zacisk, przeczyściłem nasmarowałem, poskładałem i śmigam dalej. Koszt - to zestaw naprawczy 17 zł. ,pół literka płynu hamulcowego 9 zł. , trochę czasu oraz różnych epitetów i niecenzuralnych słow podczas składania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w warsztacie. Skasowali mnie na 200zl!! z tym ze klocki mi wytarło z jednej strony po zacisnieciu sie szczęk, wiec doszła wymiana klockow.

Zestaw naprawczy 50zl, klocki 80 zl, robocizna 70zl. Narazie hula, ale 200zl droga nie chodzi.

No coz chcialo sie miec auto, to są i wydatki.

 

 

 

Dzieki i pozdrawiam

do zob. na drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...