Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana katalizatora.


Gość Polak

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj bylem w Warszawie na szarych szeregow wymienic katalizator. Zaklad ma dobra opinie i pare rzeczy u nich robilem. Zalozyli mi jakis uniwersalny model firmy Magnaflow i od tego czasu po przyspieszaniu puszczeniu nogi z gazu samochod jakby delikatnie..."pierdzi" :) To samo na parkingu. Przykrecam do 4 tys obrotow puszczam a on tak troche metalicznie prum prum prum...odglos wyraznie dochodzi z pod podwozia. Wymieniali mi jeszcze jedno laczenie na siatke. Czy ktos wiec co sie dzieje? Prosze o pomoc.

 

[ Dodano: 09 Sie 2006, 14:31 ]

Objaw jest tylko na gazie. Bylem jeszcze raz w warsztacie i powiedzieli ze silnik dostaje za duzo gazu i dopala sie w katalizatorze i zebym udal sie do gazownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce byc złą wyrocznia, ale u mnie takie odgłosy były jak wywaiłem cały katalizator. Może wstawili Ci samą puszkę po kacie? Moim zdaniem niepotrzebnie wkładałeś kata skoro jeździsz na gazie. A kat niszczy sie bardziej jak jest niedopalona mieszanka, ale i za uboga - również - bo wtedy bardziej sie przegrzewa. Oraaz jak wypadaja zapłony i dostaje za duzo powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat wsadzony na bank :wink: Te dzwieki sa tak ciche ze jak wlacze radio to nie slychac ale drazni mnie to ze z zapchanym katem jezdzil cicho a teraz nie...chociaz troche dynamiczniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniali mi jeszcze jedno laczenie na siatke

 

i tu może być przyczyna metalicznego pierdzenia. Właśnie jestem po zmianie elastycznego łącznika na wydechu i mam podobny efekt. A myślę, że przyczyna tkwi w konstrukcji samego łącznika. Stary łącznik był zbudowany z kilku warstw metalowej plecionki. A nowy miał w środku karbowaną metalową rurę z wierzchu oplecioną siatką. Myślę, że właśnie po przejściu spalin przez tą rurę powstaje taki nieciekawy dźwięk. Swoją drogą to niepolecam łącznika o takiej konstrukcji. Jak ktoś będzie zmieniał to niech bierze łacznik zbudowany z kilku warstw sietki. Pozdro. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi w sentrze przy takim pierdzeniu rozerwało ostatni tłumik (był nówka). Od tego czasu nie hamuję biegami bo się boję powtórki. Nie chcę straszyć ale to jest na 100 % wina instalki. Oczywiście pierdzenie pojawiło się po wycięciu katalizatora.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...