Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zużycie paliwa


Gość Ajac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Nie wiem czy to prawda, ale wg wskaźnika na liczniku wyszło 4.5 l. Trasa z Lublina do Zakopanego w 2 osoby, spokojna jazda. Dojazd nie zakopianką tylko bocznymi drogami. Silnik benzyna 1600ccm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 1.4 zaczął mniej palić odkąd leję te nowe paliwo od BP - Active, czy jakoś  tak. W trasie zeszło mi do 4.9 co do  tej pory raczej się nie zdarzało ;).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnimi czasy zrobiłem ponad 300km i na trasie, ze staniem w korkach i z szybkościami ciut ponad dopuszczalne, wyszło mi 5,2 a średnia po mieście pomieszane 20-30km odcinkami trasy wychodzi 5,5 a leję, ma się rozumieć paliwo, różnie na orlenie, bliska, tesco i inne po trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jestem pod wrażeniem wartości jakie tu podajecie. Mojej żony Note spala według kompa średnio z 40tyś ( od nowości nie kasowane ) 7.1 litra, według moich obliczeń kartkowych od nowości spalił średnio 7.6 litra. Jedyne co to jest to jazda w 99% miejska i do tego zero eko  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zrobiłem ponad 1700km...na jednym baku przejechane 890km, do tankowane 44l więc 2 jeszcze były w baku.

Drugi bak końcówka już po korkach Londynu i 850km, do tankowania 43.6l w baku około 2.5l.

Średnia po obliczeniach całej trasy (komp 5.0) wyszła 5.3l/100km......prędkość od 80 do 130km/h.

W samochodzie jedna osoba, bagaż do 25kg z laptopem :D.

 

A więc idzie ?? idzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że zużycie paliwa w obecnych silnikach występuje na podobnym poziomie i teoretycznie auta powinny spalać podobnie.

Dużo zależy też od masy samego auta,chociaż na trasie też to nie robi większej różnicy.

Różnic w spalaniu to bym szukał w samym paliwie i jego jakości.

Z Wrocławia nad morze,ok 600km spaliłem średnio 6.4, z kompa,w realu pewnie więcej,bo na miejscu już na oparach,prędkość około 130,w porywach 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem wartości jakie tu podajecie. Mojej żony Note spala według kompa średnio z 40tyś ( od nowości nie kasowane ) 7.1 litra, według moich obliczeń kartkowych od nowości spalił średnio 7.6 litra. Jedyne co to jest to jazda w 99% miejska i do tego zero eko  :)

Jest to możliwe a zależy od ciężaru nogi, jakości paliwa i drogi jaką auto przebywa, tym bardziej jeśli krótkie odcinki w ruchu miejskim. Najlepiej było by zresetować wskazanie i sprawdzić ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja Netka Acenta 1,4, która robiłem ostatno trase 560km wypila mi 5,8l/100km.

Mysle że to jest dobry wynik zważając a warunki pogodowe calą trase podał deszcz a w dodatku wlączona klmatyzacja.

nigdy nie przekroczylem 7 litrów nawet w mieście co prawie cały czas jeżdżę. 

Pomiar robie po tankowaniu do zbiornika nie patrze na komputer, troche oszukuje ale tylko przy jeździe w mieście bo w trasie to by się zgadzało.

Edytowane przez oedoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Netka Acenta 1,4, która robiłem ostatno trase 560km wypila mi 5,8l/100km.

Mysle że to jest dobry wynik zważając a warunki pogodowe calą trase podał deszcz a w dodatku wlączona klmatyzacja.

nigdy nie przekroczylem 7 litrów nawet w mieście co prawie cały czas jeżdżę. 

Pomiar robie po tankowaniu do zbiornika nie patrze na komputer, troche oszukuje ale tylko przy jeździe w mieście bo w trasie to by się zgadzało.

Miałeś chociaż 100 na liczniku? :lol:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Note 1.6 ??.......:D

Z doświadczenie wiem że około 0.5l mniej (stosunek mocy do masy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Note 1.6 ??....... :D

Z doświadczenie wiem że około 0.5l mniej (stosunek mocy do masy)

 

Raczej odwrotnie. 1.4 w Note nie jest za słaby i nie pali z tego powodu więcej niż powinien. Tutaj bierze górę pojemność. Pewnie w określonych warunkach takich jak cztery osoby plus autostrada jest to możliwe ale zasadniczo 1.6 w Note pali kapkę więcej niż 1.4.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem :).....1.4 musisz więcej podkręcić żeby się ruszał niż 1.6 (sama moc mówi za siebie) :)

A co za tym idzie większa elastyczność i mniejsze spalanie.

I tutaj dał bym sobie rękę obciąć. 1.6 to najlepszy stosunek masy do siły....1.4 już idzie na minus.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam doskonałe porównanie, bo mój kolega z pracy ma Note 1.6. Bez dwóch zdań, jest mocniejszy, bardziej dynamiczny, ale w ruchu miejskim i mieszanym spala więcej niż mój. Może też być tak, że mocniejszy silnik zachęca do dynamiczniejszej jazdy. Poza tym, 1.4 nie jest taki słaby jak się niektórym wydaje. Między tymi silnikami jest mniej więcej 10 KM  różnicy i to raczej w górnym zakresie obrotów. Gdzieś na forum są chyba jeszcze wykresy momentu obrotowego i mocy. W początkowych obszarach oba motory idą mniej więcej równo. W pełnym obciążeniu na szybkiej trasie 1.4 pewnie męczy się bardziej niż 1.6 i tam może tracić na spalaniu. W typowym ruchu miejskim i mieszanym 1.4 jest niezwykle ekonomiczny. Poza tym 1.4 spełniał wymogi Pure Drive a 1.6 nie, co już na starcie pokazuje, że to jednak silnik bardziej oszczędny niż 1.6.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 też większa waga,choć to niewiele,ale w ruchu miejskim robi różnicę,na trasie,przy spokojnej jeździe powinien spalić mniej.

Kupiłem Nota 1.4 bo głównie jeżdżę po mieście,ale na dzisiaj wybrałbym 1.6

A tak w ogóle to marzy mi się 2.0 w benzynie i nie musi mieć 150KM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 też większa waga,choć to niewiele,ale w ruchu miejskim robi różnicę,na trasie,przy spokojnej jeździe powinien spalić mniej.

Kupiłem Nota 1.4 bo głównie jeżdżę po mieście,ale na dzisiaj wybrałbym 1.6

A tak w ogóle to marzy mi się 2.0 w benzynie i nie musi mieć 150KM.

 

Dziś kupić nowe auto z wolnossącą 2 litrówką to raczej mission imposible ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam doskonałe porównanie, bo mój kolega z pracy ma Note 1.6. Bez dwóch zdań, jest mocniejszy, bardziej dynamiczny, ale w ruchu miejskim i mieszanym spala więcej niż mój. Może też być tak, że mocniejszy silnik zachęca do dynamiczniejszej jazdy. Poza tym, 1.4 nie jest taki słaby jak się niektórym wydaje. Między tymi silnikami jest mniej więcej 10 KM  różnicy i to raczej w górnym zakresie obrotów. Gdzieś na forum są chyba jeszcze wykresy momentu obrotowego i mocy. W początkowych obszarach oba motory idą mniej więcej równo. W pełnym obciążeniu na szybkiej trasie 1.4 pewnie męczy się bardziej niż 1.6 i tam może tracić na spalaniu. W typowym ruchu miejskim i mieszanym 1.4 jest niezwykle ekonomiczny. Poza tym 1.4 spełniał wymogi Pure Drive a 1.6 nie, co już na starcie pokazuje, że to jednak silnik bardziej oszczędny niż 1.6.

1.4l 88 KM

1.6l 110 KM

to trochę więcej niż 10KM ;).......nie spieram się ale widząc to co na komputerze i po obliczeniach stwierdzam że Notkiem jeździ się za grosze.

Audi pali mi 10-12l na trasie, w mieście ponad 15-17 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

81KW = 110KM jak byk :)

W każdej rozpisce stoi 110 KM

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...