Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jakie ciśnienie powietrza w kołach ?


Gość sowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! przed chwila doslownie pompowalem swoje kola i z przodu mam 2.9 a z tylu 2.6 tyle tylko ze mam kola 205/55/15 . Powinienes naklejke na srodkowym slupku.tam jest podane cisnienie... optymalnie bedzie wg mnie przod 2.6 tyl 2.5

 

[ Dodano: Czw 10 Sie, 2006 22:36 ]

2.0 tu i tu przy obciążeniu do 3 os. i 2.3 full ładunek...

na naklepuni mam przy max ladunku po 2,5 na obu osiach i spokojnej jezdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i takie ma byc:) masz ta wklejke na slupku? Pozatym mam teraz pare kursow po lotniskach i bede jezdzil z kompletem ludzi +bagaz... :D:D:D pozatym angielskie asfalty zrzeraja opony w chwile,wiec musi byc twardo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę do tematu i zadam być może lamerskie pytanie. Co mi tam - kto pyta wstydzi się raz, kto nie pyta całe życie...

Czy zmiana rozmiaru kół (np. założenie kół z felgami 16") powinna wpłynąć na zmianę ciśnienia w oponach? Jeżeli tak, to w jaki sposób skorygować fabryczne zalecenia dotyczące ciśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek_Lublin

mam p.10 z 94r. Przod 2,2 atmosfery, tyl 2,5 przy 4-5 osobach. Przy 3 2,0 przod i 2,2 tyl. Tak jest na naklejce przy srodkowym slupku. Tez powinenes miec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. :grin: Co do wielkości felg, w serwisie nissana dowiedziałem się, że nie należy przesadzać ze zwiększaniem rozmiaru felg. Podobno zarówno zawieszenie jak i układ napędowy zaprojektowane są dla danego rozmiaru felg i ogumienia. Brzmi to nawet logicznie, ale uprzedzam, że nie jestem inżynierem :roll: Zmieniają się również dane porzebiegu i prędkości. Należy dobrać odpowiedni rozmiar ogumienia. Są na forum linki do anglojęzycznych przeliczników. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...