Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy kupić maximę?


Gość tjnallpu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to wyglada na jakiegos zasranca peugot. jednakze srodek calkiem calkiem

 

Wyglada na Peugeota? No pewnie, bo szefem Nissana w Japonii jest francuz. Przecie Renault przejelo Nissana. :sad:

 

hehehe.

najwazniejsze ze podkontekscie jest zabojad :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio wpdłem na szaleńczy pomysł-"moze zakupić Maxime". Dlaczego szaleńczy?

Bo czy aby nie zje mnie z butami jeśli chodzi o koszta utrzymania? Potrzebuje samochodu 4 drzwiowego, tak zawsze było, natomiast tak przyzwyczaiłem sie do osiagów mojego Suniaka,że trudno mi będzie przesiąść się na coś wolniejszego. Wiecie o co chodzi!? Maxima - to było by to! - komfotr, 4d, no i osiagi. Natomiast 3 litry to trzy litry - pewnie z 7litrów oleju wchodzi do silnika,co? Co możecie powiedzieć o kosztach eksploatacji. Musze liczyć się z potrzebą montażu instalacji gazowej-raczej sekwencji.

Samochód bedzie raczej z rocznika '92-'94 - koszty zakupu.A może darowac sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z kosztami eksploatacji to jest tak jak w kazdym aucie(albo padnie pier**la za 50zl albo cos powazniejszego np. za 300zł)........zwazajac na to ze autko bedzie juz kilka latek mialo, to trzeba sie liczyc ze bedzie trzeba co jakis czas kilka zlotych dolozyc.

Maximy sa generalnie maloawaryjnymi autami, jak to niektorzy mowia " Maxima jest jak wino i skrzypce, czym starsza tym lepsza" :D. Dowodem tego jest Maxima JacyV6...wykresik po hamowni jak u Kubicy :D:D:D

 

A co do oleju, to nie wiem ile wchodzi dokladnie do tego modelu, ale podejrzewam, ze tez okolo 4l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy aby nie zje mnie z butami jeśli chodzi o koszta utrzymania? Potrzebuje samochodu 4 drzwiowego

[...]

Co możecie powiedzieć o kosztach eksploatacji. Musze liczyć się z potrzebą montażu instalacji gazowej-raczej sekwencji.

Samochód bedzie raczej z rocznika '92-'94 - koszty zakupu.A może darowac sobie?

 

Mysle, ze bedziesz bardziej zadowolony ze starszej maximy niz z nowszego (za ta sama kase) sunny czy primery. Jednak jest to flagowy model nissana. No i oczywiscie 3.0 V6 :)

 

Koszt gazu sekwencyjnego 3-4 tys (zalezy gdzie), koszt auta -> moto.allegro.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz prawie kupilem taką maksimkę. NIedługo będę jej posiadaczem. Pomóżcie mi po ludzku odkodowac ten VIN, Nie rozumiem tych opisów. Dziekuje

 

VIN JN1CCUA33U0080854

Model code CLHULVAA33EGADELBA

Internal color X - GRAY

External color DR2 - GREEN P

Production year/mon 0012

Model start year 0001

Model finish year

Model NISSAN MAXIMA CA33

Description

ENGINE - VQ30DE TYPE ENGINE

TRANS - AUTOMATIC TRANSMISSION

ARIA - SOUTH / CENTRAL EUROPE

GRADE - SE TYPE

BODY - SEDAN

Description

ABAGS-F/SIDE AIR BAG

ACON4-F/AUTO AIR CON

ASCD2-F/ASCD

DWHR4-F/16 INCH ALLOY WHEEL(SPOKE TYPE)

LMPHW-F/XENON HEAD LAMP

MIRI8-F/AUTO GLARE PROOF ROOM MIRROR

MIROQ-F/HEATED MIRROR

RDIO8-F/1DIN AUDIO

REGEG-F/GER

SMETZ-F/FINE VISION METER

STERT-F/CD AUTO CHANGER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz prawie kupilem taką maksimkę. NIedługo będę jej posiadaczem. Pomóżcie mi po ludzku odkodowac ten VIN, Nie rozumiem tych opisów. Dziekuje

 

VIN JN1CCUA33U0080854

Model code CLHULVAA33EGADELBA

Internal color X - GRAY

External color DR2 - GREEN P

Production year/mon 0012

Model start year 0001

Model finish year

Model NISSAN MAXIMA CA33

Description

ENGINE - VQ30DE TYPE ENGINE

TRANS - AUTOMATIC TRANSMISSION

ARIA - SOUTH / CENTRAL EUROPEcentralna europe

GRADE - SE TYPE

BODY - SEDAN

Description

ABAGS-F/SIDE AIR BAG

ACON4-F/AUTO AIR CON

ASCD2-F/ASCD

DWHR4-F/16 INCH ALLOY WHEEL(SPOKE TYPE)

LMPHW-F/XENON HEAD LAMP

MIRI8-F/AUTO GLARE PROOF ROOM MIRROR

MIROQ-F/HEATED MIRROR

RDIO8-F/1DIN AUDIO

REGEG-F/GER

SMETZ-F/FINE VISION METER

STERT-F/CD AUTO CHANGER

 

lol co tu rozkodowywac, jesli wszystko masz napisane jak na dloni.

no chyba ze ci chodzi o tlumaczenie

 

VIN JN1CCUA33U0080854.....................................bla bla bla

Model code CLHULVAA33EGADELBA........................bla bla bla

Internal color X - GRAY..........................................kolor wnetrza - szare

External color DR2 - GREEN P.................................kolor karoserii - zielen

Production year/mon 0012.....................................wyprodukowany - grudzien 2000

Model start year 0001............................................rozpoczecie modelu - styczen 2001

Model finish year...................................................zakonczenie produkcji - ???

Model NISSAN MAXIMA CA33..................................model A33

Description

ENGINE - VQ30DE TYPE ENGINE..............................silnik VQ30DE

TRANS - AUTOMATIC TRANSMISSION......................automatyczna skrzynia biegow

ARIA - SOUTH / CENTRAL EUROPE...........................przeznaczenie na poludniowa i centralna europe

GRADE - SE TYPE...................................................typ SE

BODY - SEDAN.......................................................buda - sedan

Description

ABAGS-F/SIDE AIR BAG..........................................przednie poduchy powietrzne

ACON4-F/AUTO AIR CON.........................................klimatronik

ASCD2-F/ASCD......................................................tempomat

DWHR4-F/16 INCH ALLOY WHEEL(SPOKE TYPE).........alusy 16"

LMPHW-F/XENON HEAD LAMP...................................lampy xenonowe

MIRI8-F/AUTO GLARE PROOF ROOM MIRROR............samoprzyciemniane lusterko wsteczne

MIROQ-F/HEATED MIRROR......................................podgrzewanie lusterek

RDIO8-F/1DIN AUDIO.............................................nie wiem co to za cudo

REGEG-F/GER

SMETZ-F/FINE VISION METER

STERT-F/CD AUTO CHANGER

 

te 4 ostatnie to jakies dodatki nie wiem dokladnie o co z nimi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to 4 ostatnie to :

 

RDIO8-F/1DIN AUDIO.............................................radio o wymiarze 1 DIN (wąskie , standardowe )nie takl jak ver. USA - 2 DIN

REGEG-F/GER ............................................. prawdopodobnie na rynek niemiecki

SMETZ-F/FINE VISION METER ................................ jednostka metryczna , USA - mile

STERT-F/CD AUTO CHANGER ................................. zmieniarka CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast 3 litry to trzy litry - pewnie z 7litrów oleju wchodzi do silnika,co?

dokładnie 3.8 litra

Maxima z tego roku co chcesz kupić dużo nie kosztuje bo każdy sie boi że to auto dla szejka, prawda jest taka że naprawde da sie wytrzymać, poczytaj bo dużo o spalaniu pisaliśmy.

Koszt sekwencji tak jak pisał GRZECHu.

Generalnie z kosztami eksploatacji jest tak jak z każdym autem, jedne części są droższe ale mniejsza awaryjność to wyrównuje ;)

 

Ja gdybym miał teraz kupić J30 to tylko w manualu lub zaraz po kupnie automata od razu przekładka na manuala, osiągi swoją drogą :diabel2: ale te skrzynie automatyczne w tym modelu nie cieszą sie zbytnio dobrym zdaniem.

Dowodem tego jest Maxima JacyV6...wykresik po hamowni jak u Kubicy

:D to mi sie spodobało :D

 

ps. jakieś 3 miechy temu zrobiliśmy tripa w polske moją maximą, ja, Sebo i Endriu Wawa, lajtowo w pewną niedziele przejechaliśmy 800 km, zapytaj chłopaków o wrażenia z jazdy :diabel2: 16-sto letnim samochodem :diabel2:

 

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Przymiezam się poważnie do tego samochodu, pełno ofert, lecz nie mam do nich zaufania - mysle o sprowadzeniu tak jak mojego Sunny 2.0GTi z niemiec, w pełni serwisowany. Nie wiem tylko czy uda mi się natrafic na tak dobry egzemplarz.

P.S.

Nie sprzedaje ktos z was swojego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda .....znalesc Maxime w dobrym stanie w Polsce jest ciezko, aczkolwiek sie zdarzaja.

Lepiej sciagnac sobie z zachodu i byc pierwszym wlascicielem w Polsce.

Maximy w Polsce byly wykorzystywane do tak zwanych dzwonow. Bardzo dobrze za nie placili i cwaniaki nie oszczedzali tych aut. Dlatego kupujac maxime ktora jest w kraju wiecej niz 2 lata trzeba bardzo uwazac. Najlepiej jechac z kims co sie dobrze zna i sprawdzi czy auto nie jest po przejsciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maximy w Polsce byly wykorzystywane do tak zwanych dzwonow. Bardzo dobrze za nie placili i cwaniaki nie oszczedzali tych aut.

To prawda niestety, ale zarobek był naprawde duży.

Lepiej sciagnac sobie z zachodu i byc pierwszym wlascicielem w Polsce.

Powiem Ci że szukałem w Belgi dosyć długo i poprostu nie znalazłem, jak przeglądam ebay.de to jak są J30 to dużo kosztują, ale, na dobry egzemplarz naprawde warto poczekać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche inne zdanie o sprowadzaniu aut z zachodu, bo tak na prawde nie wiesz czy tam ktos nie katowal auta, czy zmienial olej... a wyjazd po autko kosztuje.

Przez ostatnie 6 miesiecy paru kuzynow kupilo auta (4 rozne auta) i kazde kupione w polsce, nikt z nich nie dokladal do auta, leja paliwo i jezdza, ale znam osobiscie 2 osoby ktore sprowadzily auta z niemiec (seata leona i toledo) i w leonie po miesiacu wymienil koles silnik (byl zajechany - diesel katowany na zimno) a toledo zyje swoim wlasnym zyciem (ponad 5k juz koles zostawil w serwisach i nadal nie jest dobrze) - wiec uwazam, ze nie ma reguly i mozna tam tez bardzo zle trafic mimo zapewnien wlasciciela, ze wszystko piknie.

 

No ale na pewno kupisz fajna furke, w koncu to maxima no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...