Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PROBLEM ZE ZBYT WYSOKĄ MIESZANKĄ PALIWA


Gość lukes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem: otuż moja primera 1,6 na wielopunkcie od jakiegoś czasu pali straszne ilości benzyny - to jest powyżej 15-16 litrów, problem dotyczy tylko jazdy na benzynie, na gazie jest wszystko ok. Po podłaczeniu do kompa okazało się że sonda lambda na benzynie daje tylko bogatą mieszanke i stoi w miejscu. to samo jest po podłaczeniu voltomierza - na benzynie cały czas wartość około 8,6V. Po przełączeniu na gaz wszystko jest ok. to znaczy na voltomierzu zakres między 0,15 do 0,8.

Zarówno w serwisie aso jak i koledzy z lubelskiej grupy (wielkie dzięki za zainteresowanie i pomoc) stawiali na sonde lambda. Niestey po wymianie na nową jest dokładnie tak samo. Dodam jeszcze że podczas jazdy na benzynie z podłączonym kompem diagnostycznym przy puszczeniu gazu na wysokich obrotach bez wysprzęglania komputer pokazuje że sonda zuboża mieszankę. Na wolnych obrotach całyczas daje bogatą.

Ma ktoś może pomysł co się dzieje?

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź:

- czy nie zblokował Ci się regulator paliwa, umieszczony na listwie wtryskowej,

- czy nie jest zasyfiony przepływomierz powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki. tylko jeszcze jak napiszcie jak sprawdzić ten regulator paliwa.

pozdrawiam.

Potrzebny CI będize trójnik fi 8mm do tego z 20cm gumowego zbrojonego węrza tej samej srednicy i wskaznik wyskalowany do 6 barów...

Dzięki temu sprawdzisz jakie masz cisnienie paliwa przed listwą (wpinasz się tym między listwe a filtr paliwa)

 

Powinieneś mieć:

- ok. 2,5 bara na wolnych obrotach

- po dodawaniu gazu powino wzrastać ku 3 barą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. jak tylko sprawdze napisze jakie jest ciśnienie.

 

[ Dodano: Sro 16 Sie, 2006 15:07 ]

Witam. No więc tak:

 

siśnienie przed listwą wtryskiwaczy na wolnych obrotach 2,7

na wysokich obrotach rośnie do ok 3

 

Przepływomierza nie sprawdzałem bo podobno jak by był zasyfiony to na gazie by nie chodził.

Dodam jeszcze jedną rzecz- przy instalacji gazu gazownicy zasślepili dolot powietrza przed filtrem powietrza. Z orginalnego otworu w rurze została jakaś 1/3 średnicy. Podobno bez tej zaślepki nie da się ustawić gazu. Jednak po jej odkręceniu i udrożnieniu dolotu powietrza jest taksamo czyli mieszanka cały czas bogata.

 

[ Dodano: Pon 21 Sie, 2006 19:46 ]

Witam. Dalej stoje w miejscu nikt nie potrafi powiedzieć co sie dzieje. Dodatkowo dzisiaj okazałosie że nowa sonda chyba padła bo jak zmierzyłem napuięcie to dochodzi do 3V i nie ma znaczenia czy nz gazie czy na benzynie.

Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co mogło paść??

Pozdrawiam.

 

[ Dodano: Czw 30 Lis, 2006 15:48 ]

witam. po kilku miesiącach znowu zająłem się samochodem i wreszcie udało się usunąć problem.

okazało się że jest strasznie zasyfiony przepływomierz i osady węgla na przepustnicy. po oczyszczeniu wszystko jest oki. i wreszcie pali normalne ilosci benzyny.

coobcio miał racje co do przepływomierza.

dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...