Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Konserwacja skóry


Gość stania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy szukałem na forum ale nie mogłem znaleźć nic co by mnie interesowało. Kupiłem Primerke P12 w full opcji i chciałbym zadbać o skóre chodzi mi o jakies sprawdzone środki do czyszczenia i zmiękczające skórzaną tapicerkę. Dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są roznego rodzaju srodki a co do skóry to wiem ze bardzo dobry sposob na skóre to bylo wcieranie kremu nivea :] daje dobry efekt ale tak robi sie z ubraniami ze skory hm do samochodow pewnie sie znajdzie do skory gdzies w sklepie z akcesoriami do tuningu itp nie kupuj jakiegos chipu za 6 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodzie,co prawda skóry nie mam, ale w mieszkaniu owszem. Od lat, za poradą fachowca (producenta) dbam o nią w sposób równie banalny, co skuteczny i tani. Skórę najpierw myję bawełnainą szmatką w najzwyklejszym szarym mydle ("Jeleń", czy jakieś tam) tzn. wilgotną szmatkę pocieram o mydło,a potem wycieram całą powierzchnię skóry - wszystkie zabrudzenia schodzą bez problemu. Potem, po osuszeniu, całość mocno nacieram zwykłą (najzwyklejszą) wazeliną kosmetyczną. Efekt zaskakujacy i niezwykle tani i skuteczny . Polecam. Moja znajoma używa wyszukanych produktów po kilkadziesiąt złotych. Efekt ten sam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy szukałem na forum ale nie mogłem znaleźć nic co by mnie interesowało. Kupiłem Primerke P12 w full opcji i chciałbym zadbać o skóre chodzi mi o jakies sprawdzone środki do czyszczenia i zmiękczające skórzaną tapicerkę. Dzieki za pomoc :)

 

w aucie skóry nie mam, natomiast trochę mebli w domu i od lat używam zestawu do czyszczenia skór Kler. Kupić mozna w każdym salonie meblowym Klera. Koszt 55zł. Zestaw to płyn do czyszczenia i mleczko do nabłyszczania. Najpier czyści się tym płynem, potem wyciera zwilżoną szmatką, a na koniec pastuje mleczkiem. Efekt jest dosyć dobry, a jeden zestam spokojnie wystarcy na całe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajac: po wazelinie nie zostają tłuste plamy ??

 

Po natłuszczeniu (tylko bez przesady) zostaw to wszystko na noc , rano przetrzyj czystą, suchą szmatką i nie będzie żadnego problemu. Sposób sprawdzony - skuteczny i tani.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim zabytku nawilżam skóre zwykłą oliwką dla dzieci, Jonson czy jakoś tak, jak mam jakieś zabrudzenia to trzeba umyć tak jak napisał Ajac i normalnie miękką szmatką nawilżam wszystko co jest ze skóry, a troche mam.

Po wykonanej operacji ;) należy pozostawić auto żeby to wszystko wsiąkło i żeby po zajęciu miejsca nie wyjść z tłustymi ubraniami i nie tylko :P

 

Taka buteleczka oliwki wystarcza naprawde na długo a kosztuje pare złotych :wink:

 

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...