Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wskaźnik poziomu paliwa.


Gość klichu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W sobote wracając z GB padł w mojej Primerce wskaźnik poziomu paliwa. Problem polega na tym, że miałem pół zbiornika paliwa a podczas jazdy w pewnym momencie wskazówka opadła do samego dołu i zapaliła się kontrolka rezerwy. Dolałem do pełna zrobiłem 900km dolałem znowu do pełna a wskazówka nadal leży i pali się rezerwa. Jutro jade do Nissana na serwis jednak wcześniej chciałem się od was dowiedzieć co może być przyczyną takiego stanu i jak można to usunąć żeby mi w serwisie nie wcisnęli jakiejś ściemy i naciągnęli na duże koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że ta wada to dziedziczność po przodkach... w moim Bluebirdzie też jest mało dokładny wskaźnik - chyba mam przebicie na kablu.... a co do twojej primki to może być raczej coś z elektroniką....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W sobote wracając z GB padł w mojej Primerce wskaźnik poziomu paliwa. Problem polega na tym, że miałem pół zbiornika paliwa a podczas jazdy w pewnym momencie wskazówka opadła do samego dołu i zapaliła się kontrolka rezerwy. Dolałem do pełna zrobiłem 900km dolałem znowu do pełna a wskazówka nadal leży i pali się rezerwa. Jutro jade do Nissana na serwis jednak wcześniej chciałem się od was dowiedzieć co może być przyczyną takiego stanu i jak można to usunąć żeby mi w serwisie nie wcisnęli jakiejś ściemy i naciągnęli na duże koszta.

mam tą samom przypadłość :D ale sie przyzwyczaiłem,jest pół zbiornika-wjade w dołek świeci sie rezerwa-można sie przyzwyczaić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to chyba coś jest poważniej zepsute bo już dwa razy pod korek a wskaźnik nawet nie drgnie. Słyszałem od mechanika że to może być spalony bezpiecznik ale nawet nie wiem który jest od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w punto miałem podobny problem. Czasami wskaźnik paliwa opadał na zero i zapalała się kontrolka rezerwy. Okazało się, że przyczyną był luźno wetnknięty kabel sygnałowy do złącza w baku. Wystarczyło trochę odgiąć styki i dobrze go wetknąć i od tamtej pory było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu też walczyłem z szalejącym wskaźnikiem i okazało się, że któryś z przewodów w baku (idący od czujnika do złączki, w którą wkłada się kostkę) był przerwany i raz stykał a raz nie. Po wymianie tych kabelków wskaźnik działa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc dzisiaj do serwisu dziwnym trafem wskaźnik............. zaczął działać. Ale i tak umówiłem się na przyszły tydzień na przegląd instalacji bo tak nie może być żeby mnie tu jakieś kawały wskaźnik robił tak więc narazie chodzi a przyczynę jego zawieszenia poznam w przyszłą środę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...