Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pytanie o instalacje gazowa


Gość paulamichal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paulamichal

Witam serdecznie, mam Micre z 95 roku, 1l, 16v, chcialem zapytac bo zastanawiam sie nad instalacja gazowa, czy ta micra ma wielopunktowy wtrysk paliwa? bo tak mi koles jeden napisal i ze instalacja ze zbiornikiem zmaiast kola zapasowego kosztuje 2000zl. To prawda?

Z gorydzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to wszystkie K11 od początku wychodziły na pełnej szprycy (wielopunktowy:) i koszt 2000zł jest realny :] koszt dla wtrysku jedno punktowego jest w okolicy 1800- 1900zł bo odchodzi elektronika tak zwany elmulator wtrysków

zaś gaźnikowce około 1300- 1400zł wtedy odcodzi cała reszta elektroniki sterującej dawką gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej za mało niz za duzo - znajomy do skody, silnik 1,4MPI oszczedzal i po wielu perypetiach stanelo na tym ze na benzynie autko jako tako jezdzi, a z gazu w ogoloe nie korzysta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co to za koleś ma to zakładać (i jaka to faktycznie instalacja). Myślę, że jeśli już zagazować micrę (nie nie, szkoda bagażnika...), to nie ma co oszczędzać na tym kilkuset zł. Lepiej wybrać sprawdzony, wyspecjalizowany warsztat i dobrą instalację, niż potem jeździć i ciągle coś poprawiać/naprawiać...

A jeśli już się zastanawiasz, czy Ci się to zwróci, to pewnie nie... :D Poza tym, jeśli masz to auto od niedawna (choć tego nie wiem), to lepiej pojeździj kilka miesięcy (tak na kilkadziesiąt tys km) i zobacz jak jeździ i co ewentualnie działa nie do końca tak jak trzeba. Micry są wprawdzie mało awaryjne, ale czasem się zdarza naprawa za dużą kasę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 2000 to atrakcyjna cena.. moim zdaniem za atrakcyjna

co do rachunku kosztow ja w scenicu zrezygnowalem z instalki (ok 5000) na trasie pali 5,5-6 zwrocilo by sie po ok 25-30 kkm czyli po 1,5 roku jezdzenia (robie rocznie ok 20 kkm) ale dochodza koszty serwisu instalacji (filtry przeglad ) problemy ktore sie pojawia przy uzytkowaniu instalki (przejezdzilem na gazie poprzednimi autami okolo 200 kkm)

Tak wiec odpuszczam sobie

Ale kazdy podejmuje sam decyzje silniki Nissana dobrze znosza gaz (polonez wymagał wymiany uszczelki pod głowicą co okolo 30-50 kkm)

Nissanem przejezdzilem ok 30 kkm bez zadnych praktycznie problemówi nadal szwagier nim jezdzi. Tak więc gaz to bardzo dobra inwestycja gdy auto duzo pali i duzo sie jezdzi (polonezem ponad 30 kkm rocznie jezdzilem nissanem okolo 20kkm)

Pozdrawiam policz i sie zastanow

i Nissana i poloneza mialem na gazniku instalacja nowa to koszt okolo 1300 tak wiec czysta oszczednosc zwlaszcza ze serwis robilem sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paulamichal

no ta, chyba jednak sie nie oplaca, pali nie wiele ale chcialem maxymalnie zaoszczedzic, ale chyba gra nie warta jest swieczek :) dziekuje serdecznie za pomoc porady i opinie, bardzo serdecznie wszystkich pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzieki papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skąd Wy te ceny za gaz bierzecie? Ja do golfa z jednopunktowym wtryskiem założyłem 2 generacje z komputerkiem bingo-m, parownikiem lovato, butlą w kole i jeszcze dali mi pokrowiec na kolo zapasowe w cenie 1300zł (w tym jedna regulacja gratis) do wielopunktu instalka byla o 100zł droższa:), za 2 tysie to już sekwencje zakładają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny podawane przez kolegów są jak najbardziej realne, w dobrym zakładzie za analogiczną instalkę jak opisałeś za 1300 PLN wołąją minimum 1700!!

Mam wrazenie, że ceny jakie podałes to robota praktycznie po kosztach.

 

Co do Micry, to zasada jest prosta. Im większa pojemność tym bardziej opłacalna instalacja gazowa. Dla Micry to musiałbyś robić minimum 3000 km na miesiąc żeby się opłacało!

Uwaga!

Przy zwykłej instalce moze sie okazac, ze rachunki za gas będą zbliżone do rachunków za benzynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny podawane przez kolegów są jak najbardziej realne, w dobrym zakładzie za analogiczną instalkę jak opisałeś za 1300 PLN wołąją minimum 1700!!

Mam wrazenie, że ceny jakie podałes to robota praktycznie po kosztach.

 

U mnie w mieście ani w okolicy nikt nie był droższy jak 1500zł za taką instalke jak mam w golfie, a byłem w conajmniej 10 zakładach. Najtaniej znalazłem za 1100zł (koleś powiedzial że w styczniu za 900zł założy bo martwy sezon). Także ceny za montaż w Waszych miastach są chyba duzo za duze:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...