Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wyciek?


Gość dre2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

przy wymianie oleju zauważyłem delikatny wyciek w mojej 100 z tyłu silnika nad filtrem olejowym, lub koło niego. Wydaje mi się że to olej.

Orjentuje się może ktoś z czego może być ten wyciek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi kolega. Dobrze umyj to miejsce i zobacz czy nadal cieknie. Jeśli będziech chciał to moge Ci zerknąć, bo widze, że jesteś chyba z Woli tak jak ja, więc daleko nie będziesz miał. Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi kolega. Dobrze umyj to miejsce i zobacz czy nadal cieknie. Jeśli będziech chciał to moge Ci zerknąć, bo widze, że jesteś chyba z Woli tak jak ja, więc daleko nie będziesz miał. Elo

 

 

jestem z mokotowa zostały mi tylko blachy z woli.

W sobotę wjadę na kanał to zobaczę. Pytanie tylko czy orjentujecie się co jest umiejscowione obok filtra oleju? :065:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Stacho_rolnik

może trochę nie na temat ale jestem nowy więc mnie nie bijcie:P

 

chodzi mi o ubywanie płynu chłodniczego ze zbiorniczka wyrównawczego...

czy miał ktoś z Was z tym problemy a jeżeli tak to ile mniej więcej ubywało płynu, powiedzmy na setkę i co było tego przyczyną?

 

z góry dzięki za nie bicie i ewentualną pomoc:)

 

[ Dodano: Wto 26 Wrz, 2006 22:53 ]

i jeszcze czy dopuszczalne jest ubywanie jakichkolwiek ilości płynu po 100km, czy też od razu oznacza to jakąś lipę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wszystko jest w 100% sprawne i szczelne to nie może ubywac płyn chłodzący. Są dwie opcje. 1 to masz gdzieś wyciek który powinienej widzieć. 2 to walnięta uszczelka pod głowicą. W drugim przypadku sprawdz czy w zbiorniczku wyrównawczym nie ma śladów oleju, wyjmij bagnet i sprawdź czy nie ma śladów wody (olej po wymieszaniu z wodą będzie miał kolor jak kawa z mlekiem), ewentualnie jak nie będzie nic widać to jest możliwość, że zaciąga Ci wode do cylindra, dlatego nie ma objawów wcześniejszych. W takim przypadku może być, że leci Ci z wydechu więcej pary wodnej niż zwykle, ale nie musi. Najlepiej podjedź do warsztatu to może Ci coś pomogą. Elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...