Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Stukająca maglownica


Gość Rafał79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Mam mały problem, z którym nie wiem co mam zrobić. Otóż posiadam micre z 96 roku 1.0 z instalacją gazową. Samochodzik sprawuje się nieźle biorą pod uwagę żę robię nim ok 3500 - 4500 km miesięcznie. Od pewnego czasu (około roku) zaczęło coś stukać w lewym kole. Stuki nie były uciążliwe i nie występowały codziennie tylko co jakiś czas. Na przeglądzie powiedzieli mi, że jest luz na maglownicy z lewej strony. Mechanik, który sprawdzał mi samochód powiedział że prawdopodobnie można to zlikwidować za pomocą jakieś śruby? Gdy byłem na zaprzyjaźnionym warsztacie powiedzieli mi że maglownicy sie nie dokręca tylko regeneruje lub wymienia. Lecz koszt to około 1000 zł więc proszę o pomoc i jak najszybszą odpowiedź. Z pozdrowieniami Rafał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem tylko że nie byłem jeszcze w warsztacie. Możliwe, iż będzie to tylko krzyżak zewnętrzny ale jak znam życie to okaże się że maglownica. Kwota, którą podałeś jest chyba za oryginalną maglownicę z przekładką...? Ja o cenę jeszcze nie pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek00000

problem tego typu mam i ja, na drobnych dołkach stuka gdzies na wysokosci maglownicy, bo w srodku maglownicy jest grzebien ''tak zwany'' i wałek z frezem ,pomiędzy nimi morze byc luz i tłucze sie,mozna to zkorygowac dokrenceniem sryby ktura docisnie grzebien do wałka , ale trzeba wyciągac maglownicę bo na samochodzie niema do tego dostępu,ale morze byc to terz wina krzyzakatrudno powiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna to zkorygowac dokrenceniem sryby ktura docisnie grzebien do wałka , ale trzeba wyciągac maglownicę bo na samochodzie niema do tego dostępu

Witam.

Da się bez demontażu. Niegruby, tępo zakończony wkrętak. Śruba jest aluminiowa i ma żeberka w które z czuciem uderzamy. I nie za dużo, bo jak się za dużo podkręci, to kierownica nie będzie powracała po zakręcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek00000

sory za byki w poscie, ale kolega b12 ma racje, ta sruba znajduje sie na wysokosci drązka ,wchodzącego do srodka kabiny,ona ma taki nietypowy kształt napewno ją zobaczysz jak wejdziesz pod auto,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Jako, że nie chciałem zaczynać nowego postu, odświeżyłem znajomy już problem. Po wyjeździe wakacyjnym po bezdrożach (kostka brukowa) zauważyłem po powrocie drgania na kierownicy, wpierw stwierdziłem no tak końcówki drążków. Jednak po sprawdzeniu z ojcem okazało sie że jest minimalny luz na przekładni kierowniczej. Drgań nie słychać ale wyczuwa sie ja na kierownicy przy jeździe po małych nierównościach. I teraz moje pytanie:

1. W książce podają że przekładnia jest nierozbieralna, wyczytałem jednak że można luzy skasować dokręcając śrubę z rowkami, czy jest to ta śruba z rowkami znajdująca sie na dole przekładni współosiowo do wału kierownicy i o ile ją dokręcić :?:

2. Jak sprawdzić luzy na krzyżaku, tzn. jak sie do niego dostać. :?:

3 W końcu jeżeli nie jest możliwe dokręcenie śruby czy opłaca sie wymienić całą przekładnie (koszt zakupu plus wymiana) :?:

 

Dodam ze posiadam Micre 1.3 SLX z wspomaganiem z 1996 r.

 

Za każdą radę z góry dzięki.

 

Lukas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W książce podają że przekładnia jest nierozbieralna, wyczytałem jednak że można luzy skasować dokręcając śrubę z rowkami, czy jest to ta śruba z rowkami znajdująca sie na dole przekładni współosiowo do wału kierownicy i o ile ją dokręcić :?:

 

Zdaje się, że to ona ale efekt jej dokręcenia może być mizerny. U mnie po jej dokręceniu luz praktycznie się nie zmniejszył a o wiele trudniej było kręcić kółkiem (nie mam wspomagania) :(

 

3 W końcu jeżeli nie jest możliwe dokręcenie śruby czy opłaca sie wymienić całą przekładnie (koszt zakupu plus wymiana) :?:

 

Nie mam pojęcia ile może kosztować nowa przekładnia ale jej koszt będzie zapewne kosmiczny a używka z Allegro może być wytłuczona tak samo jak Twoja albo i lepiej.

 

Pozostaje tylko pogodzić się z tym luzem w przekładni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzisiaj okazalo sie, ze i u micruni Agnieszki jest luz na maglownicy. Mam nadzieje, da sie to jakos wyregulowac, lub zmienic cos co nie obciazy tak bardzo budzetu.

 

[ Dodano: Sro 12 Wrz, 2007 19:52 ]

Niestety, wymagana jest regeneracja. 800pln w plecy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

I co poradziliscie se z tymi stukami czy dalej smigacie z tym.

Pytam bo tez cos mi tam zaczeło stukac i na 99% to maglownica...

Nowa 750 + robocizna ale tez regeneruja za około 200zł tylko trzeba samemu to wyjąc z auta. Niewiem czy z tym jezdzic czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wali od roku i troche mnie to wkurza, ale nie bede ładował tyle kasy w 11 letni samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Odkopię temat bo montowałem w ostatnich dniach wspomaganie do K11.
Niby się wszystko udało ale jest właśnie luz na przekładni.
Nie do końca wiem o którą śrubę do dokręcenia chodzi.
Jak się wjedzie pod auto to patrząc od spodu jest jedna śruba - taka okrągła z czterema równo rozmieszczonymi rowkami.
Jest też chyba śruba umieszczona jakby od ściany grodziowej która wygląda po mojemu jak "tarcza strzelecka" czyli jest kilka okręgów i na środku krzyżak.
Czy chodzi o którąś z tych czy może jeszcze całkiem coś innego?
Próbowałem lekko puknąć w jedną albo drugą śrubę ale prędzej się ten materiał demoluje niż śruba przekręca.
Jak możecie pomóc będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...