Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Awaria Klimy? Pomocy


Gość lapusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

P11, 97 r., 1,6. Dzisiaj smutna niespodzianka - nie działa klima. Tzn. włączam normalnie, zapala się kontrolka w przycisku, ale klimy zero. Nie włącza się - nie ma charakterystycznego podniesienia obrotów, nie chłodzi - po prostu zero reakcji. Klima była niedawno nabita, jak działała chłodziła super. Co to może być i ile może kosztować naprawa? Czy można to zrobić w "normalnym" warsztacie? Dodam, że wracając w poniedziałek z długiego weekendu padał deszcz na trasie ok 200 km i używałem dość często klimy do odparowywania szyb na krótkie chwile (ok 5-10 sekund). Wtedy działała, dziś nie. Z góry serdecznie dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pokrętło jest ustawione jak należy, a czynnik nie ucieka chyba tak z dnia na dzień. Poza tym jest inny objaw - klima się nie załącza - po wcisnięciu przycisku nie ma charakterystycznego wzrostu obrotów na wolnych obrotach, spadku mocy, który też dawało się odczuyć przy włączonej klimie. To chyba coś innego - tylko co???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to byla sprezarka

Jaki koszt naprawy/wymiany?

chłopie podjedz do jakiegoś warsztatu od klimy sprawdzą ile jest czynnika,czy aby nie za mało to po pierwsze,a po drugie mógł szczelić termometr który steruje klimą ,mieści sie przy parowniku

w obydwóch przypadkach klima niezadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

P11, 97 r., 1,6. Dzisiaj smutna niespodzianka - nie działa klima. Tzn. włączam normalnie, zapala się kontrolka w przycisku, ale klimy zero. Nie włącza się - nie ma charakterystycznego podniesienia obrotów, nie chłodzi - po prostu zero reakcji. Klima była niedawno nabita, jak działała chłodziła super. Co to może być i ile może kosztować naprawa? Czy można to zrobić w "normalnym" warsztacie? Dodam, że wracając w poniedziałek z długiego weekendu padał deszcz na trasie ok 200 km i używałem dość często klimy do odparowywania szyb na krótkie chwile (ok 5-10 sekund). Wtedy działała, dziś nie. Z góry serdecznie dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

 

 

Witam,

po pierwsze sprawdz bezpieczniki, po drugie zobacz czy nie odlaczyl sie kabelek, ktory jest przy sprezarce.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie załączała sprężarka bo nie było czynnika. Przy zbyt małym ciśnieniu się nie odpalała po prostu. Zrobiłem sobie sprawdzenie szczelności klimy w Norauto bo mieli promocję że diagnostyka klimy za darmo -(z resztą jeszcze chyba mają).

Po nabiciu działa elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...