Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

MOBIL z Niemiec


Gogol

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem w prezencie olej kupiony w Niemczech MOBIL SPECIAL S 10W40 a dotychczas jeżdżę na MOBIL SUPER S 10W40 - półsyntetyk. Ten niemiecki to jest chyba mineralny. W Polsce mineralny MOBIL ma 15W40.

Jak myślicie, czy mogę na jedną wymianę zalać tym olejem bez szkody dla silnika. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mineralny to 15W

polsyntetyk to 10W

pelny syntetyk to 5W

 

W calej EU sa takie same oznaczenia.

Olej ktory masz z niemiec to polsynetyk.

 

Dzięki, ale czy możesz mi podać wiarygodne źródło tej informacji, bo dotychczas wiedziałem, że liczba przy "W" oznacza zakres temperatury krzepnięcia oleju a nie jego skład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w oznacza winter liczba przed temperature powietrza na zewnatrz a nie krzepniecia(nie pamietam chyba 20 oznacza - 20 a dalej co 5 czyli 15W oznacza -30 ,10Wozn -40 itd) druga liczba oznaczateperature ciepla wartosc rzeczywista

A wnioski sluszne

mineralny to 15W

polsyntetyk to 10W

pelny syntetyk to 5

 

10W / 40 to klasa lepkosciowa temperaturowa a syntetyczny od pół syntka i minerala odróznia sie po napisach na bance oleju synthetic (syntetyk) semi synthetic to półsyntetyk

 

Uzyskanie na bazie mineralnej oleju o klasie lepkosciowej 10W/40 jest bardzo trudne (czytaj nieopłacalne) wiec najprawdopodobniej to semi syntek jest

Wazna jest tez wartośc jakościowa czyli np SJ/CH S oznacza do nenzyny C do diesla a litery po s lub c oznaczaja jakość oleju im dalsza litera w alfabecie tym wyzsza jakosc

Porównaj te parametry i sie wszystko wyjaśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła. Dostałem potwierdzenie z EXXONMOBIL o następującej treści:

 

Szanowny Panie,

Mobil Super S 10W40 jak i Mobil Special S 10W40 to uniwersalne oleje

półsyntetyczne. Mobil Super S 10W40 jest odpowiednikiem Mobil Special S

10W40.

Z wyrazami szacunku ...

 

Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ja sobie chwalę ten olej - tani i dobry. Ostatnio płaciłem na Allegro 79 pln + wysyłka za dużą bańkę :580:

 

5L w Niemczech ok. 25 EUR - zależy od promocji i na pewno nie podrabiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...