Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

tylne zawieszenie


Gość roboski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem pierwszy raz na forum dlatego sory jeżeli napiszę coś głupiego.

Mam pytanie związane z takimi dziwnymi stukami (ale głuchymi) w tylnym zawieszeniu Primery P-10 (diesel). Wymieniłem łączniki drążka stabilizacyjnego i dalej sa te odgłosy. Dodam że auto sprowadziłem z Francji lekko stuknięte w tył (lampy były całe, klapy bagażnika nie można było zamknąć ale spec wszystko powyciągał i jest git). Co może być przyczyną tych odgłosów. Czy w tylnym zawieszeniu są jakieś końcówki, sworznie itp?.

Dzięki za wszelkie porady.

(i jeszcze jedno, jakiej firmy kupować części do zawieszenia przedniego i tylnego, w miarę tanie a dobre- jeżeli takowe są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seba3371, problem z mocowaniami amortyzatorów tylnich raczej nie występuje w P10.

 

roboski, czy poza łącznikami wymieniłeś gumy stabilizatora? W większości przypadków to ich wina. Ja miałem podobnie - łączniki były zużyte więc je wymieniłem a dalej stukało. Wymieniłem gumy i cisza :)

Komplet gum (2) to 20zł, więc można to zrobić w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras pewnie ma racje. Ja w swoim aucie (P10) miałem ten sam problem mechanior powiedział mi abym wymienił końcówki drążka stabilizacji i gumy stabilizatora. Przestało stukać o końcówkach wiedziałem że są rozwalone ale gumach już nie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Wymieniłem i łączniki i gumy.

Czy te gniazda pod amortyzatory (o których też pisaliście) są tak skonstruowane, że można je dokręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...