Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Trzeszczenie/skrzypienie/strzelanie drzwi


Gość Gixy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i prosze o podpowiedz do nastepującego problemu:

 

Od pewnego czasu- przy najszerszym z mozliwych- otwarciu drzwi przednich( dwa razy słyszałem to takze w tylnych) jak chce je zamknac- to w pewnym momencie słychac takie własnie jakby strzelenie/skrzypniecie(dosc głosne), ale poza tym nic sie nie dzieje. Drzwi zakykaja/otwieraja sie normalnie. Ciekaw jestem co to moze Waszym zadaniem byc(czy to bardzo grozna "choroba":) auta i nieleczona, do czego moze prowadzic?Chciałbym sie tego dzwieku pozbyc bo jest dość denerwujacy:)

 

Ps. baaardzo dawno temu- w jakims czasopiśmie motoryzacyjnym czytałem o czyms podobnym chyba(tylko inne auto to mialo) i mowa tam byla o jakims ograniczniku, czy czyms...???- czy to samo moze byc u mnie?

 

Byłbym bardzo wdzieczny za recepte:) na to- by "chorobe" zlikwidowac. Jesli mozna, prosiłbym o instrukcje "krok po kroku":)

 

w oczekiwaniu na jakies porady- pozdrawiam serdecznie

Gixy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiedzy zawiasem gornym i dolnym tak w polowie jest wlasnie takie cos chyba ogranicznik? psiuknij tam WD 40 i powinno ustapic, ja tak zrobilem i nie skrzypi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe bo dzwi kierowcy były zdejmowane i pewnie coś zwalili przy założeniu ich ale olewam to samochód ma jeździć.... a że dzwi wydają z siebie dzwięki to mnie to WALI :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że WD40 czy inne penetratory nie nadają sie w takich przypadkach. Należy przy maksymalnym wychyleniu drzwi nanieść smar techniczny na ogranicznik , ale nie za duzo bo będzie zbierał brud. Sądzę że oliwka również byłaby skuteczniejsza od sprayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD 40 dziala szybko ale i bardzo krotko, ma mierne wlasciwosci smarujace bardziej ma dzialanie "wyplukujace". czyszczace a nawet odtluszczajace. Ja polecam specjalistyczny preparat w spray`u do smarowania lancuchow rowerowych, dziala szybko i na dlugi czas, ma bardzo dobre wlasciwosci smarujace i pozostawia powloke (np. teflonowa) ograniczajaca przyleganie brudu , zawiera rowniez wiecej polimerow zapobiegajacych wymywaniu przez wode w przeciwienstwie do tradycyjnych smarow, towotow itp.

Polecam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie ze WD40 ma wlasciwosci bardziej czyszczace,chociaz pozostawia niewielka ilosc smaru - ale na krotko! Ja osobiscie uzywam smaru grafitowego - jest on gesty na bazie odrobinek grafitu - co wzbogaca jego wlasciwosci smarne, zapobiega wycieraniu sie plaszczyzn ciernych(mozna z powodzeniem stosowac go rowniez do smarowania elementow z tworzywa), a przede wszystkim dziala bardzo dlugo! Uzywaja go autoryzowane servisy samochodowe roznych firm. Szczerze polecam, gdyz jest on sprawdzonym srodkiem smarnym.

Pozdrawiam JANOO1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...